Ladislav Vízek patří mezi nejvýraznější osobnosti českého a také československého fotbalu. Hráč, jehož kariéra byla neodmyslitelně spojena s klubem Dukla Praha, úspěšný reprezentant, který v dresu národního týmu vybojoval na Mistrovství Evropy 1980 bronzové medaile, člen Klubu ligových kanonýrů – to je Ladislav Vízek, který se ale v očích veřejnosti proslavil též jako spolukomentátor České televize či účastník populární soutěže Star Dance.

 

"Jedná se pro mě o nejlepší zápas sezóny,“ komentoval Ladislav Vízek v exkluzivním rozhovoru pro portál www.forcabarca.cz blížící se El Clásico a neskrýval, že bude v neděli doufat ve vítězství Katalánců: "Fandím Barceloně, protože mají v týmu Messiho a hrají technický fotbal." I kvůli pětinásobnému držiteli Zlatého míče z Argentiny považuje při srovnání útočného tria Karim Benzema, Gareth Bale a Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi, Luis Suárez a Neymar Ladislav Vízek El Tridente z Barcelony za sympatičtější. "U mě je to jasné, já miluji Lionela Messiho. Je pro mě nejlepším hráčem na planetě. To, co dokáže on, neumí nikdo jiný na světě."

Real Madrid i Barcelonu ale před El Clásicem nespojuje pouze přítomnost dvou nejlepších hráčů planety či dvě nejobávanější a nejvychvalovanější útočné trojice. Na trenérských lavičkách obou kolosů totiž v současné době usedají dřívější hráčské legendy. Zinedine Zidane oblékal dres Realu Madrid v rozmezí let 2001-2006, Luis Enrique (mimochodem bývalý hráč merengues) působil v Barceloně mezi roky 1996-2004. A i když oba dva dosáhli jako trenéři velkých úspěchů, Ladislav Vízek předpovídá lepší budoucnost kouči Realu Madrid: "Zidane má větší jméno a tudíž i větší předpoklady."

Ale zatímco francouzský trenér bude na Santiago Bernabéu pravděpodobně pokračovat i v nadcházející sezóně, Luis Enrique za pár týdnů své působení na Camp Nou ukončí a Barcelona bude muset hledat novou osobnost. "Je to těžké. Výběr bude obtížný, protože v Barceloně musí být trenér nejlepší z nejlepších. A všichni takoví jsou momentálně zadaní. Osobně si ale myslím, že si v Barceloně toho pravého stejně nakonec najdou," přemítal Vízek, ale konkrétní jméno se vyslovit neodvážil.

Katalánský velkoklub navíc nemůže příliš hledět do budoucnosti, protože současná sezóna stále neskončila a nutno říci, že lze herní výkonnost mužstva označit před El Clásicem za přinejmenším kolísavou. "Určitý pokles formy u mužstva a Barcelony skutečně evidujeme, ty vysoké porážky v Lize mistrů jsou varující. Ale pozor! Toto se může stát každému týmu, každý si tím projde," nedělal Ladislav Vízek z debaklů proti Paris Saint-Germain (4:0) a turínskému Juventusu (3:0) drama. Za příčinu ale (ve shodě s názory mnoha fanoušků) označil úpadek zálohy, kdysi hlavní chlouby blaugranas: "Odešel Xavi Hernández a Andrés Iniesta stárne. Záloha už nikdy nebude taková, jako dříve. Tito hráči se nedají nahradit. To je součást poklesu Barcelony."

Pokud jde o samotné El Clásico, které obvykle bývá vyrovnaným zápasem bez ohledu na současnou formu obou soupeřů, shledává Ladislav Vízek za možný rozhodující moment oslabení Barcelony: "Nehraje Neymar, což je velká škoda pro Barcelonu, tudíž lehce favorizuji Real Madrid. Toto El Clásico bude zápas o titul. Neymarova absence bude obrovskou komplikací, protože El Clásico odehrál vždycky výborně. Považuji to za velkou ztrátu," vysvětloval Vízek a závěrem dodával: "Když vyhraje Real Madrid, bude na 90 % mistr. Real nastupuje doma, ví, o co hraje, myslím že zvítězí 2:1. Ano, věřím, že to bude o gól."

 

Jménem celé redakce portálu www.forcabarca.cz chceme na tomto místě Ladislavu Vízkovi poděkovat za čas, který nám věnoval, ochotu, se kterou se zhostil odpovědí na naše otázky a popřát jemu i všem fanouškům dobrého fotbalu pro nadcházející neděli skvělý sportovní zážitek v podání dvou nejsilnějších mužstev Španělska.

 

Zdroj: Ladislav Vízek, Šimon Velas, Ramesse
Foto: Reekwon

Komentáře

Ramesse

2
2017-04-21 15:47:10

Opět velký dík Šimonovi za zprostředkování a realizaci rozhovoru a panu Vízkovi za ochotu věnovat nám svůj čas! :-)

Luis

-1
2017-04-21 16:08:59

Moc hezky to napsal, mám na to stejnej náhlad i co se týče El Clásica, bohuže. Bez Neymara to nepujde!

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.