Gól Johana Cruyffa v zápase s Atléticem

"Golazo Johana v zápase s Atléticem si pamatují všichni. Vzpomínám si na příchod Johana Cruyffa jako hráč. V této době pod ním měl Ajax obrovský úspěch v Evropě."

Messi po obratu s PSG

"Tato fotografie je krásná, protože je zachycena v okamžiku, kdy se podařila historická remontada. Jsem nadšený, že povedu Messiho, pravděpodobně nejlepšího hráče na světě. Každý den může ještě překvapovat a opakovat věci, které jsou velmi obtížné."

Fotografie Valverdeho pořízená v průběhu zápasu Barcelony

"Ronald Koeman, Laudrup, Urbano, Alexanco, Unzué, Txiki, Roura a Bakero, tak vypadal můj druhý rok v Barceloně. Když jsem přišel tak tu byl určitý druh revoluce, protože přišlo spoustu nových hráčů a Cruyff přinesl nový způsob hry a tréninků. Jednalo se o první krok ke všemu, co se stalo později."

Camp Nou v minulosti

"V Barceloně byla dlouhé éra bez evropského poháru, ale nyní se hodně věcí změnilo, pokud jde o způsob hry, kterým hraje."

Trofeje FC Barcelony

"Velkým úspěchem Barcelony nejsou jen trofeje, ale také to, jak je vyhráli a určitý druh lidí. Získání těchto trofejí se samozřejmě můj cíl."

Valverdeho fotografie, když byl hráčem Barçy

"Když jsem hrál za Barcelonu, tak jsem studoval na Institutu fotografických studí Katalánska a učitel nám řekl, abychom udělali fotografickou reportáž. Rozhodl jsem se jí udělat v okrese Born. Jen jsem chtěl připomenout a teď se mi zdá nemožné, že hráč Barçy a Espanyolu šel fotit do každého okresu města."

Pep Guardiola a Andrés Iniesta v šatně

"Tato fotografie ukazuje místo, kam fotografové nechodí. Jedná se o posvátné místo pro hráče. Fotografie je odkazem toho, co se tu děje. Mnoho lidí se ptá, co se děje v šatně, ale nakonec je všechno mnohem jednodušší, než se zdá. Hráči chtějí vyhrávat, a přestože mají velký talent, tak potřebují trenéra, který jim v tom pomůže a bude s nimi v dobrých i špatných časech."

Leo Messi, Neymar a Suárez

"Tato fotografie je velmi důležitý, zvlášťě, když máte takové velké hvězdy v klubu. Je vždy otázka, jak budou spolupracovat a jaké chemie mezi nimi bude. Někdy musíte nechat věci, aby šly svou cestou a tento obrázek ukazuje více než můžeme říci."

 Video

Ernesto Valverde poprvé v šatně FC Barcelony


 "Článek napsal redaktor časopisu Fotbal Netradičně - David Kvapil, kterého můžete sledovat také na Facebooku ZDE."  


Zdroj: fcbarca.com, David Kvapil
Foto: fcbarca.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.