Ve španělské lize se oba týmy nejprve utkaly ve 13. kole, kdy se v Barceloně zrodila remíza 1:1.

Měření sil na valencijské půdě skončilo hubenou výhrou Barcelony 1:0.

Momentka z utkání

1. poločas

Barcelonské hráčky měly lepší vstup do zápasu, ovšem byly to Netopýrky, které se jako první odhodlaly ke střele. Jmenovitě to byla rodačka ze Sabadellu Carolina Férezová, jejíž ránu zpoza šestnáctky, musela vyrážet pryč Sandra Pañosová. Pak už ale úřadovaly Katalánky.

Po dlouhém dobývání brány přišel centr Melanie Serranové z levé strany, následovala hlavička Jennifer Hermosové na dobíhající Alexiu Putellasovou a ta krásnou patičkou vyzvala k vystřelení na hranici vápna Gemmu Gilovou, která se nemýlila. 1:0.

A za sedm minut bylo ještě veseleji. Alexia byla znovu asistentkou, když nabíjela k tvrdému projektilu Vicky Losadové. Bývalá hráčka Arsenalu zvýšila pokusem na vzdálenější tyč stav už na 2:0. Více toho úvodní půle nenabídla.

2. poločas

Přesouváme se tak do druhé pětačtyřicetiminutovky, která pokračovala tam, kde skončila ta úvodní. Do velké šance poslala Losadová Putellasovou, ale rychleji než ona si k míči přišla brankářka Claudia Endlerová.

Hned vzápětí přišel do barcelonského vápna centr Joyce Magalhaesové, na který si osamoceně uvnitř pokutového území naskočila nevysoká Yanara Aedová a donutila Pañosovou k rutinnímu zákroku.

Na druhé straně se pak o ztrojnásobení vedení pokusila pokusem v 75. minutě Mariona Caldenteyová, nicméně svatyni Valencie o kousek netrefila. Těsně minula i dvě mintuy před koncem nromální hrací doby Bárbara Latorreová.

V první nastavené minutě nejprve další vystřídaná hráčka Olga Garcíová poslala balón těsně vedle tyčky a pak v úplném závěru korigovala výsledek na konečných 1:2 krásnou dalekonosnou ranou prozatímní nejlepší střelkyně turnaje Mari Paz Vilas.

Po zápase

Ve finále, které proběhne dnes od půl dvanácté, čeká na barcelonistky jejich hlavní rival z letošního ročníku Ligy Iberdrola, Atlético de Madrid. To porazilo Granadillu 2:0 po brankách Borji Priscillové a vlastní od Maríi Estelly del Valleové. Dějištěm bude znova madridský komplex pod správou RFEF.

Základní informace o utkání

Soutěž: Copa de la Reina
Fáze: semifinále
Datum a čas výkopu: pátek, 16. června 2017, 17:00 SELČ
Góly: 20'  Gemma Gil (1:0); 27'  Losada (2:0); 27'  Mari Paz (2:1)
Sestavy:

FC Barcelona Femení: Paños, Ruth, Unzué (73' Bárbara), Melanie, Gemma, Mariona (83' Irene), J. Hermoso (73' Olga García), Alexia (73' Patri), Leila Ouahabi, Losada, Marta Torrejón
Lavička: Ràfols, Røddik, Aitana + vystřídané
Trenér: Xavi Llorens
Dres:

Valencia CF Femenino: Endler, Nicart, Joyce (62' Leles), Aedo, Mari Paz, Carol (78' M. Peiró), Débora G. (65' Salo), Gaitán, Banini, Gio Carreras (74' E. Romero), Zornoza

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci semifinále Copy de la Reina proti Valencii