Na úvod opět připomeňme, jak oba týmy hrály v Lize Iberdrola.

V prosinci z toho na stadionu Vicenteho Calderóna, kde jinak hraje domácí zápasy mužské áčko, byla prohra 1:2, ve které figurovala dvojice exbarcelonistek.

Odveta na Miniestadi pak skončila plichtou 1:1.

1. poločas

V 8. minutě se při první šanci prezentovaly hráčky v modro-bordovém. Vicky Losadová vyslala Alexiu Putellasovou a ta z blízka jen oprášila rukavice Loly Gallardové. Pak se v situaci jeden na jednoho ocitla druhá jmenovaná barcelonistka, která místo zakončení zvolila nahrávku do strany, ale k ní měla blíže brankářka Atlética.

Přesně na konci 30. minuty došlo k zákroku uvnitř vápna Barcelony a kopala se penalta. Tu si na starost vzala exbarcelonistka Sonia Bermúdezová, jenže svůj pokus poslala nad. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, protancovala Jennifer Hermosová kolem obránkyň a s pomocí Mariony Caldenteyové zavěsila do sítě.

Momentka z utkání

2. poločas

Druhá půle začala pro Blaugranes vůbec nejlépe jak mohla - dalším gólem. Znovu jej zaznamenala Hermosová, která přijala hlavičku do běhu od Putellasové a ránou levačkou překonala už uvnitř pokutového území Gallardovou na vzdálenější tyči. V 58. minutě ale vztyčila varovný prst Sonia krásnou střelou z hranice šestnáctky, která propadla skrze Sandru Pañosovou.

Jenže v 70. minutě se do další obrovské příležitosti dostala Putellasová a tentokrát už se před jednou z reprezentačních brankářek nemýlila. Dvacet minut před koncem tak panoval stav 3:1, který v 83. minutě ještě pojistila Aitana Bonmatíová. Jedna z vystřídaných hráček dostala přihrávku v malém vápně od Alexie, jež předtím zpracovala centr Marty Unzué.

Po zápase

Barcelonistky tak končí ročník, ve kterém v domácí ligové soutěži dosáhly na druhou příčku, v Lize mistrů došly až do semifinále, kde jim stopku vystavilo zkušenější PSG, a nyní přidali i trofej v podobě národního poháru. Ten v historii získala Barcelona už popáté a to po předchozích triumfech v letech 2014, 2013, 2011 a 1994.

Jedná se tak o čtvrtý úspěch v tomto turnaji za posledních sedm let. U všech čtyřech byly kapitánky Unzué, Laura Ràfolsová a Melanie Serranová. V historické tabulce je Barça třetí za Levante a Espanyolem, které mají po šesti vítězstvích. Tři výhry pak zaznamenaly celky Añorga, Oroquieta Villaverde a Karbo CF (Deportivo de la Coruña).

Xavi Llorens se pak touto výhrou definitivně loučí s týmem, na jehož lavičce strávil dlouhých 11 sezón. Jeho prvním úspěchem byl v roce 2011 právě národní pohár a to shodou okolností rovněž na madridském Las Rozas (nepočítáme-li ještě triumfy v Copě Catalunya z let 2009 a 2010). Ten odstartoval nejúspěšnější éru ženského fotbalu v FCB.

Momentka z oslav

Základní informace o utkání

Soutěž: Copa de la Reina
Fáze: finále
Datum a čas výkopu: neděle, 18. června 2017, 11:30 SELČ
Góly: 41'  J. Hermoso (1:0); 48'  J. Hermoso (2:0); 57'  Sonia (2:1); 70'  Alexia (3:1); 83'  Aitana (4:1)
Sestavy:

FC Barcelona Femení: Paños - Ruth, Marta Unzué, Gemma (65' Aitana), Mariona (90' Bárbara), J. Hermoso (90' Olga García), Alexia, Patri, Ouahabi, Losada, Torrejón
Lavička: Ràfols, Melanie, L. Røddik, Irene + vystřídané
Trenér: Xavi Llorens
Dres:

Atlético de Madrid Femenino: Lola Gallardo - Kenti Robles (59' Alexandra), Pereira, María León, Menayo - Meseguer, Esther (82' Cazalla) - Amanda, Priscila (89' Anita), Bea (46' Sosa) - Sonia

Videa

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci finále Copy de la Reina proti Atléticu Madrid

Oslavy hráček Barçy Femení po vyhraném finále Copy de la Reina proti Atléticu Madrid