Bývalý hráč Barçy a současná opora Chelsea, Pedro Rodríguez, byl kritický k současné politice katalánského velkoklubu týkající se zacházení s odchovanci věhlasné akademie La Masia.

V rozhovoru v rámci pořadu El Larguero vysílaném na rozhlasové stanici Cadena Ser španělský reprezentant označil za špatné, že Barcelona ztratila velké množství mladých talentů.

"Stále vidíme velké množství chlapců odcházet [z La Masie], což je velká škoda, protože podle mého názoru [Barça] poněkud ztrácí svou filozofii založenou na klubové akademii," vyprávěl Pedro.

"Samozřejmě, stále se drží mezi světovou špičkou v produkování mladých talentů, ale v minulých letech využívali tyto hráče v A-týmu více pravidelně. Když jsem v Barceloně hrával já, měli jsme dokonce i celou základní sestavu poskládanou jen z odchovanců; jen obtížně by se něco takového mohlo stát dnes..."

"Je těžké hrát za Barçu a Real Madrid, když jste jejich odchovancem, ale myslím si, že ta herní úroveň tam pro hráče je a hlavně se jim musí věřit," zakončil Pedro.

 

Zdroj: sport-english.com
Foto: sport-english.com

Komentáře

Romca

7
2017-06-30 17:50:18

To je bohužel pravda..

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.