Neymar Jr. byl španělskými médii přichycen, kterak po závěrečném hvizdu míří do šatny týmu, jemuž drtivá většina culés nemůže přijít na jméno - Realu Madrid. Nebývá vůbec zvykem, aby některý z blaugranas překročil pomyslnou čáru, za kterou se po posledním vzájemném utkání vydal brazilský křídelník. Důvodů Neymarovy návštěvy může být hned několik, přičemž všechny jsou hojně diskutovány španělským tiskem.

Zcela neoddiskutovatelný motiv Neymarovy přívětivosti však nalezneme v kádru soupeře, kde působí jeho přátelé a spoluhráči z reprezentačního výběru Marcelo a Casemiro. S oběma kanárky Ney horlivě diskutoval již na hrací ploše (viz záběry níže). Vzhledem k současnému povyku okolo mladého míčového kouzelníka, který je spojován s přestupem do pařížského PSG, se ani této diskuzi španělská média neopomněla věnovat a ihned spojovala překvapené reakce madridských právě s Neymarovým odchodem.

 Video

Neymar na hrací ploše horlivě diskutuje s Marcelem a Casemirem (30. července 2017)

Deník Sport dále uvádí, že Neymar po závěrečném hvizdu narozdíl od svých spoluhráčů příliš nespěchal do šaten. Zatímco tým se po utkání vrátil zpět do Barcelony, Brazilec strávil v Miami o den déle, aby následující den odcestoval do Číny za účelem reklamní akce.

Jak již bylo nastíněno, Neymar však v kuloárech nezamířil do šatny svých spoluhráčů, nýbrž právě k Realu Madrid, kde dle přítomných novinářů strávil zhruba čtvrt hodiny. Údajně nejvíce hovořil s kapitáném merengues Sergiem Ramosem a znovu také s Marcelem. Kamery pak zachytily jak odchází bez vlastního dresu, přičemž v rukách dřímal dva dresy soupeře. Jeden z nich byl zcela jistě právě Ramosův, druhý z nich nebylo možné idenfitikovat, avšak jako nejpravděpodobnější se jeví jeden ze dvojice Marcelo/Casemiro. 

Co se týče Neymarova dresu, tak ten podle všeho ukořistil Sergio Ramos, který svůj úlovek později zmiňoval i v médiích s těmito slovy: "Kéžby to byl poslední Neymarův barcelonský dres. Svým odchodem by nám ušetřil spoustu problémů, protože vždy když proti nám hrál, byl rozdílovým hráčem. Je to grandiozní fotbalista a klíčový hráč Barcelony."

 Video

Záběry Neymara při vstupu a odchodu z šatny Realu Madrid (30. července 2017)

Vzhledem k současné situaci se pochopitelně po těchto záběrech strhla v médiích vřava. Téměř všechny deníky začaly vnímat Neymarovu návštěvu jako rozlučku s hráči Realu Madrid, s nimiž by se po odchodu do Paříže nemusel na trávnících již tolik potkávat. Potěšeny nebyly ani weby skalních barcelonských fanoušků, kteří tento akt vnímají jako jasnou provokaci všem culés

Střízlivým a objektivním pohledem však k tomuto názorovému kolotoči nutno dodat, že Neymar své brazilské přátele podle některých informací již v minulosti v šatně Realu Madrid navštívil. Mimo to mezi fotbalisty na této úrovni bývájí tyto "kuloárové rozhovory" zvykem a hráči se mnohdy z chodeb stadionů bez přesouvají k dalším diskuzím i do kabin. Nicméně až další hodiny či dny ukážou, zda za Neymarovou návštěvou bylo i něco víc, než jen pouhé povídání se svými krajany...

 

Zdroj: sport.es, clarin.es
Foto: Globoesporte
Video: youtube.com (kanály
Aldo Taboada a Fútbol Latino)

Komentáře

Romca

2
2017-07-31 11:38:12

Ramos zapomněl, že ho tam stejně bude motat Messi, toho se chudák nezbaví :D

Mejra

3
2017-07-31 11:53:50

popravde uz snad i doufam ze pujde herne mi bude strasne chybet ale jeho chovani a chovani jeho fotra mam uz pokrk udajne pokud se realizuje prestup da mu sejk 50m na ruku pokud je to pravda at si tu pijavici uziji........nakonec jeste skonci chudak arabska v garsonce aby mel love na uziveni tatinka:D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.