"Neymar odešel do PSG, ačkoliv byl důležitým hráčem pro tým. Myslím, že Barcelona bude vědět, jak to napravit. Možná, že tato situace posílí týmového ducha a ukáže, že i když hráči odejdou, tak klub stále pokračuje. O to především jde. Bylo to těžké rozhodnutí pro Neymara, pokud vynecháme smlouvu, tak měl na to, aby se stal nejlepším hráčem na světě a vystoupil ze stínu Messiho," řekl Rivaldo o odchodu Neymara.

Brazilec především analyzoval možnosti Barcelony po odchodu Neymara. Zaměřil se na možnost angažování brazilských hráčů, kteří jsou spojování s Barçou. "Barcelona si může dovolit nákup hotových hráčů. Philippe Coutinho by byl dobrou možností, jak nahradit Neymara. Paulinho by byl rovněž kvalitní posilou do středu pole."

Rivaldo se rovněž vyjádřil k nedělnímu střetnutí Barcelony s Realem Madrid. "El Clásico nikdy nemá jasného favorita. Real může vyhrát na Camp Nou a Barcelona na Bernabeu. Tyto dva týmy mají tolik individuálních a týmových dovedností, každý může vyhrát. Bude se bojovat v průběhu 180 minut. Tento duel bude intenzivní jako každé El Clásico, ale Barça ani Real ještě nejsou připraveni, tak jak chtějí."

"Stále hledají nejlepší fyzickou a taktickou formu. Mnoho hráčů ještě není dostatečně připraveno. Z tohoto důvodu nemusí v zápasech padnout mnoho gólů. Nikdo z těchto týmů také bude chtít před začátkem sezóny riskovat zranění." Legendární útočník oceňuje rovněž barcelonského trenéra, kterým je Ernesto Valverde. "V Athleticu dokázal velké dílo a pro Barcelonu byl nejlepší volbou, nemám o tom pochyb. Myslím, že může přispět k spoustu vítězným trofejím pro Barçu ve Španělsku a Evropě."


"Článek napsal redaktor časopisu Fotbal Netradičně - David Kvapil, kterého můžete sledovat také na Facebooku ZDE."  


Zdroj: fcbarca.com, David Kvapil
Foto: fcbarca.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.