Jak jste prožil odchod Neymara?

"Nikdo si nemohl představit, že z Barçy odejde. Ale je to jeho rozhodnutí a musí být respektováno. Byla to osobní volba. V současné době hraje, kde opravdu chce."

Byl jste překvapen?

"Hodně! Je zvláštní, že hráč nechce zůstat v Barceloně. Je to dokonce velmi vzácné. Bylo mi sedmnáct let, když odcházel Luis Figo do Realu Madrid."

Rozhodl se Neymar špatně? V Barceloně mu to všichni zazlívají.

"Nejsem si jistý, jak se to stalo. O tomto přestupu je mnoho spekulací. Chápu, že fanoušci Barçy jsou naštvaní, protože Neymar nedal žádné vysvětlení, proč opouští klub. Bez jakékoliv tiskové konference nebo tak něco. Uvidíme, jak se mu bude v PSG dařit. Jsem si však jistý jedním, tohle Barça neočekávala, že by za něj od nějakého klubu dostala 222 milionů eur. Nyní za něj má peníze a podle toho se musí zařídit."

Philippe Coutinho je prioritou pro katalánský velkoklub. Co si myslíte o tomto hráči, že je považovaný za jednoho z nejlepší v Premier League?

"Je to jednoduché. Coutinho má všechny vlastnosti, aby mohl v s Barcelonou vyhrávat. Je připraven. Navíc může hrát v záloze, ale i jako křídlo."

Vypadá to, že vás přesvědčil…

"Ano, protože ví, jaké je to hrát na té nejvyšší úrovni v klubu nebo reprezentaci Brazílie. Je mu 25 let a má spoustu zkušeností."

Jak byste popsal jeho hru?

"Má mnoho vlastností: rychlost, dribling, výbušnost. Kromě toho mi připadá hodně nebezpečný před brankou, často střílí góly. Pro mě by byl skvělou posilou pro Barçu."

Je lepší než Paulinho?

"Paulinho je velmi fyzický hráč. Hrál jsem proti němu před nějakým časem. Dnes nevím, kde je. Hraje v Číně, ale nemám o něm více informací…"

Také se hodně mluví o Ousmanem Dembélém z Borussie Dortmund.

"Ano, to vím. Všestranný hráč s velkými fyzickými a technickými vlastnosti. Rychle roste. V poslední sezóně byl vynikající. Teď má jen dvacet let… To znamená dvě věci, že má celou budoucnost před sebou, ale že musí ukázat psychickou sílu hrát v klubu jako je Barça. Jeho věk může být jeho slabinou a vlastnosti nejsou úplně odzkoušené. Záleží na klubu, jestli chce tento risk podstoupit. Cena? V současné době každý hráč stojí miliony…"

Dalším hráčem, o kterém se mluví je Jean-Michaël Seri. Znáte ho? Prý se hodně srovnává s Xavim.

"Když mi bylo řečeno, že se tento hráč Nice nazývá "africkým Xavim," tak jsem ho začal pozorně sledovat. Sledoval jsem spoustu jeho zápasů na videu. Myslel jsem si, že mám halucinaci. Nebyl jsem zvyklý vidět takový talent ve středu pole. Hra na krátkou, dlouhou vzdálenost, taktická vyspělost, střela z dálky, osobnost, organizace hry, magie…. Madre mia! Bude dobře, pokud přijde do Barçy! Může hrát kdekoliv uprostřed zálohy. Seri je fantastický. Má to, co je v Barceloně důležité Barça DNA. Bez váhání bych ho bral."

Víte, že sleduje vaše videa?

"Vážně? (smích). Je to čest! Doufám, že ho Barça podepíše, protože příští rok bude mít dvounásobnou cenu."

Obáváte se nadcházející sezóny?

"Barça je vždy jeden z favoritů na zisk všech trofejí. Navzdory odchodu Neymara má skvělý tým. Messi je nejlepší hráč na světě, Luis Suárez nejlepší útočník. Piqué, Iniesta, Busquets jsou nejlepší na svých pozicích. Ernesto Valverde je rovněž skvělá volba. Pokud vše klapne, tak mohou v sezóně vyhrát všechno."

A vy, jaká je vaše budoucnost?

"Myslím, že je toto moje poslední sezóna jako hráč tady v Kataru. Nehraji pod tlakem, užívám si zábavu a krásný sport, jako je fotbal. Bohužel musíme trénovat ve 40 stupních. Soutěž začíná v září. Ale přestože mi je už 38 let, tak se cítí fyzicky dobře. Je však čas se rozloučit a stát se trenérem, což mě nejvíce přitahuje. Nějakou dobu zabere studium licence."

Budete jednou vést Barçu?

"(Smích). Není to tak jednoduché. Uvidíme časem."


"Článek napsal redaktor časopisu Fotbal Netradičně - David Kvapil, kterého můžete sledovat také na Facebooku ZDE."  


Zdroj: eurosport.fr, David Kvapil
Foto: eurosport.fr

Komentáře

Romca

top komentář
11
2017-08-12 11:37:48

Parádní práce Davide! S Xavim jsou ty rozhovory vždy parádní :)

David_Kvapil

3
2017-08-12 18:00:57

Díky moc. Takové články mě baví psát :)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.