O nedávném vzájemném utkání v Miami

„Přátelské utkání, které jsme spolu sehráli v průběhu amerického turné, může být referenčním bodem, ale to je všechno. Nyní je to jiné, tam se hrálo za jiných podmínek. Teď je v sázce je trofej, čili je to více serióznější a myslím si, že se jedná o důležitější klání vzhledem k tomu, co reprezentuje. Na nějaké věci se můžeme dívat, ale není to tak, že by se totéž muselo stát i zítra. Soupeř chce, stejně jako my, vyhrát trofej a půjde si pro ni, takže budeme muset předvést to nejlepší, co umíme.

O celém dvojzápase

„Budou to dva těžké zápasy. Soustředíme se na hru a ať už se říká cokoliv, myslíme jenom na to.

O možném příchodu Paulinha

„Nic nemohu potvrdit, jenom vím, že existuje mnoho jmen. Budeme v pozoru až do konce přestupového okna. V současné době nemám nic konkrétního nebo něco, o čem bych věděl. Vím jen to, že Paulinho zítra hrát nebude. Je to dobrý hráč, ale počítáme s hráči, kteří jsou s námi.

O možném odchodu Sergiho Roberta kvůli Paulinhovi

„Jestli k tomuto přestupu dojde, budeme se rozhodovat poté. Sergi Roberto je velmi důležitým hráčem a mluvit o tom, že by někam šel, je příliš předčasné.

O rebéliích hráčů

„Nemůžu potvrdit, kteří hráči k nám přijdou. Nevíme, co se děje v ostatních týmech a nevadí nám to. Máme spoustu věcí na mysli. Nikdo u nás nevykázal takové známky, že bych chtěl být rebelem a za to jsme rádi.


Ernesto Valverde při dnešní tiskovce

O absenci Neymara Júniora

„Mám k dispozici několik hráčů, kteří jsou připravení naskočit do zítřejšího utkání. Nejlepším způsobem, jak nahradit Neymara, je dívat se směrem kupředu, nikoliv dozadu.

O tom, kdy se dozvěděl o Neymarově odchodu

„V den, kdy přišel za mnou do kanceláře a řekl mi to. Bylo to v ten samý den, kdy to řekl i veřejně. Jednalo se o velmi probírané téma, protože mi jeden z hráčů o tom říkal už o týden dříve, ale nebyl jsem si jistý na 100 %.

O vysokých cenách na přestupovém trhu

„Každý rok jde vidět nárůst cen. Ještě nedávno bylo 30 milionů prostým barbarstvím, ale nyní už to tak není. Hovoříme zde o číslech, která jsou nemyslitelná. Nikdo si nedokázal představit, že někdo dokáže zaplatit 222 milionů, nicméně se tomu musíme přizpůsobit.

O Iñigu Martínezovi

„Nikdo nepožadoval rychlé přestupy hráčů, o kterých se mluví. To je klubová záležitost. Máme skupinku středních obránců, kterým důvěřujeme. To samé platí i o dalších postech. Není v tom nic osobního, je to starost klubu.

O menším zájmu o toto El Clásico

„Nevím, co se děje zvenku, ale my zde mluvíme jenom o utkání. Jsem si vědom toho zmatku, do kterého se dostáváme, ale soustředíme se pouze na tento zápas.

O taktickém rozestavení

„Musím se adaptovat tomu, co zde máme. Nejdůležitější je styl, ne taktika a jestli budeme hrát na 3, na 4 nebo na 5 obránců.

O Gerardu Deulofeuovi

„Velmi si jej cením, ale to jen díky tomu, co ukázal při zápase s Chapecoense. Myslím si, že je příliš brzy na to jej hodnotit a uvidíme, jak se mu bude dařit později v sezóně.


Ernesto Valverde na ilustračním obrázku

O formě Lionela Messiho

„Vidím jej v dobré formě a velmi soustředěného. Zažil dobrou předsezónu v každém smyslu a doufáme, že zítra ukáže to nejlepší.

O kvalitách Bílého baletu

„Nebudu mluvit o něčem, co by se mohlo donést k trenérovi soupeře. Ať už nastoupí kdokoliv, jsme si vědomi soupeřova potenciálu. Real má velmi dobré náhradníky a před nedávnem vyhrál po dobrém výkonu evropský superpohár. Více se zaměřujeme na náš tým.

O absenci Luky Modriće

„Je to skvělý hráč, který dobře střílí na bránu a dribluje, ale jsou tam další hráči jako Kovačić nebo Isco, kteří jsou s míčem také velmi dobří a pomáhají tak ofenzivní hře ze záložní řady. Real má kým nahrazovat.

O vlivu utkání o UEFA Super Cup

„Od úterý do neděle měli čas na regeneraci. Když jsem vyhrál superpohár ještě s Athleticem, Barça měla méně času.

O tom, jakou Barçu zítra uvidíme

Rádi bychom byli klubem, který je pro lidi atraktivním, jak se mu to dařilo v posledních letech. Chceme pokračovat v našem herním stylu a mít zápas pod kontrolou když máme míč a také když jej nemáme. Na konci dne chceme, aby z toho, jak hrajeme a naší myšlenky byli lidé vzrušení, aby na nás byli pyšní a ztotožnili se s námi. To se snažíme reprezentovat.

O hráčích, kteří odejdou

„Je to vždy problém. Fotbaloví hráči můžou dobře trénovat a pak se třeba musíte vzdát těch, kteří ze sebe vydávají vše. Jedná se o jeden z nejtěžších momentů při mé práci, to nepopírám. Spousta hráčů si zaslouží zahrát a někdo musí učinit rozhodnutí, které poté všichni ocení.

 

 Video

Ernesto Valverde na tiskové konferenci před 1. zápasem s Realem Madrid v Supercopě (11. srpna 2017)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, rfef.es
Foto. fcbarcelona.com, fcbarca.com, rfef.es
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Dody

1
2017-08-13 10:32:50

Jestli se dožiji toho, že přivedeme skoro třicátníka z Čína a kvůli němu prodáme Roberta, který je Španěl a odchovanec, tak normálně odletím do Španělska a osobně půjdu nakopat vedení do p*dele!

Romca

2
2017-08-13 10:37:21

Přitom měl Roberto svou nejlepší sezonu.. myslím, že nás pojede více :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.