O začátku sezóny s Realem

„Zítřejší zápas je- tak jako každé El Clásico - speciální, obzvláště když se jedná o první soutěžní zápas v této sezóně. Musíme zahrát velmi dobře, abychom mohli pomýšlet na vítězství. Pokusíme se kontrolovat hru, protože víme, jak nebezpečné jsou inkasované góly na domácí půdě.

O fazóně Realu Madrid a jak se vrátit na trůn

„Když toho váš rival vyhrál více, než vy, musíte tu situaci zvrátit. Jak? Dělat všechno dobře, hrát lépe a snažit se vrátit k tomu, jak to bylo. Nemůžete pořád vyhrávat. To se nepodaří žádnému klubu, ale musíte se o to snažit.

O touze dát branku Bílému baletu

„To, že jim dávám více branek, je náhoda. V utkáních s Realem ale mám větší motivaci.


Gerard Piqué na dnešní tiskovce

O formě Barcelony

„Jdeme do zápasu v dobrém rozpoložení, měli jsme dobrou předsezónu a v ní jsme vyhráli všechny zápasy, kromě jednoho. Myslím si, že máme šanci na to vyhrát. Tým se cítí dobře a věří si. Klíčové bude podat silný výkon a pak uvažovat nad odvetou ve středu.

O tom, že Barcelona už není tak atraktivní, jak kdysi

„To si nemyslím. Touhu hráčů odejít do Barçy ovlivňuje sposuta faktorů. Hráči, které chceme, už oznámili, že souhlasí s přestupem. Barça za poslední roky ukázala, že dokáže obchodovat.

O ceně za Ousmana Dembélého

„Musíte využít současné situace na přestupovém trhu. Klub si vydělal 222 milionů eur a další je chtějí využít. Jedná se o obtížnou dobu pro transfery.

O kádru

„Jedná se o nadějný tým a pořád můžeme získat nové hráče. Pokud se nám to povede, tak to bude lepší. Dodá to naší sestavě větší kloubku a konkurenci. Jsem přesvědčený, že práce nad přestupy pořád probíhají, pořád ještě zbývá hodně času. I přesto si ale myslím, že i s aktuálním týmem dokážeme soupeřit ve všech třech sotuěžích.


Gerard Piqué na archivní fotce z letošního International Champions Cupu

O odchodu Neymara Júniora

„Necítím se podvedený. Je po všem, to vše vám na to mohu říci. Jak říkal Dani, Neymar nám už na svatbě Messiho říkal, že odchází. Nevím, jestli to prezident nebo někdo z vedení už taky věděl. V momentě, kdy jsem zveřejnil fotku s popiskem 'Zůstává!', byl jsem na 100 % přesvědčený, že odchází. Udělal jsem to proto, že jsem v tom viděl svou poslední šanci na to jej udržet v Barceloně. Byl potom naštvaný, ale pak jsme se usmířili. Myslím si, že bychom jej neměli soudit. Učinil velmi odvážné rozhodnutí a v Barceloně hrál velmi dobře. Nikdy se nedozvíme, kolik stálo jeho přivedení od Santosu, ale bylo to uričtě méně, než 222 milionů, které teď klub vydělal.

O Neymarově přístupu

„Ničeho nelituji a stejně tak se necítím zrazený. Všechny mé příspěvky na sociálních sítích dávají smysl. Chtěl jsem pomoci klubu udržet výjimečného hráče. Věděl jsem, že se rozhodnul. Nejsem zklamaný z jeho přístupu, existuje spoustu způsobů, jak odejít. Někteří hráči stávkují a vzdorují svým klubům tím, že nechodí na tréninky, ale Neymar bojoval pro tento dres až do konce. Při El Clásicu věděl, že odchází, ale i přesto ze sebe vydal všechno a to i přes riziko zranění. Hájil barcelonské barvy jako nikdo jiný. Žijeme ve světě plném smutných lidí, kteří vše kritizují a sociální sítě jsou toho největším příkladem. Všichni vyjadřují pouze vztek a žal, což bylo velmi evidentní při kritice, která dopadla na Neymara, jeho otce a přátele. Jestliže si vydělal otec nebo kamarád peníze, je to proto, že to umožnil klub. Kolik z vás by odešlo ke konkurenci, kdyby vám zaplatila více? Když to ale udělá fotbalista, tak je hned žoldák. Každý činí své vlastní rozhodnutí a nemůžeme je soudit.

O náhradě za Neymara

„Jedná se o unikátního hráče se speciálním talentem, především v soubojích jeden na jednoho, kde je nejlepší na světě. Bude těžké za něj najít náhradu, spíše musíme posílit jako tým, než abychom hledali někoho, jako byl on, který navíc na trhu prostě neexistuje. Musíme z toho vzejít ještě silnější a konkurenceschopnější jako tým.

O tom, jestli měl jeho tweet s Neymarem něco změnit

„Ano. Chtěl jsem, aby cítil ze strany veřejnosti nátlak. Nejsem tiskový mluvčí a nepublikuji oficiální zprávy. Používám sociální média tak, jak se mi líbí. Tentokrát jsem chtěl pomoci klubu. Bylo to něco jako blafování v pokeru.


Gerard Piqué na fotce z prezentace před Gamperovým pohárem prioti Chapecoense

O tom, jestli varoval klub

„Ne, to není naší prací. Fotbalisté si udržují různé druhy vztahů a informování klubu nepatří mezi jejich povinnosti. V klubu hrají fotbal.

O odchovancích

„Existuje možnost využít La Masie, ale to není moje práce. Já hraji fotbal a snažím se, abych hrál co nejlépe svedu.

O zaplacení výkupní klauzule Lionela Messiho

„Není to šílené, jde jen o výši, která se má zaplatit. Neymarova cena je stejně šokující jako to, kolik Real zaplatil za Figa. Ten měl tehdy rozpočet 200 milionů a za něj zaplatil 60. Je to více méně stejný poměr. Do fotbalu se dostávají takové peníze, že brzy uvidíme přestupy za 300 nebo 400 milionů eur, přitom před padesáti lety se za hráče zaplatilo tisíc eur. Fotbal se hodně mění, ale zastavit hráče jde i za použití jiných argumentů, než peněz.

O nařčení Rafaela Márqueze v případu distribuce drog

„Nic jsem o tom neslyšel. Rafa je skvělý chlap, ale nemohu komentovat něco, o čem nic nevím.

 

 Video

Gerard Piqué na tiskové konferenci před 1. zápasem s Realem Madrid v Supercopě (11. srpna 2017)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, sport-english.com, fcbarca.com, rfef.es
Foto. fcbarcelona.com, sport-english.com, rfef.es
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Romca

3
2017-08-13 11:29:57

Pajo, díky za obě tiskovky.. fakt parádní přepis :)

Pajinos

3
2017-08-13 11:37:30

není za co, obě se psaly samy, jak byly zajímavé :) hlavně tahle od Piquého no

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.