O Betisu

Očekávám, že soupeř se bude snažit převzít iniciativu. Betis hraje tak, jak očekává jeho trenér. Bude se snažit držet míč a zatlačit nás vysoko na hřišti. Budeme muset udělat totéž. Zdá se mi, že hra bude ležet na neustálem snažení se vyhnout tlaku soupeře, nábězích a nacházení brankových příležitostí. Ten, komu se to podaří, bude mít prostor na vytváření šancí. Nemyslím si, že se Betis bude zaměřovat výhradně na obranu. Bude odvážný. Viděli jsme to při zápasech s Interem a AC Milán v průběhu předsezóny.

O Andrési Iniestovi a Gerardovi Piquém

Iniesta se dnešního (tisková konference proběhla včera - pozn. přek.) tréninku nezúčastní, Piqué ano. Pak uvidíme, jestli se s ním bude moci počítat.

O Paulinhovi Bezerrovi

Paulinho se zúčastnil včerejšího tréninku a je příliš brzy na to, abych potvrdil, jestli bude hrát.

O jeho dovednostech

Dobře hraje jako defenzivní záložník i jako jeden ze dvou středopolařů vysunutých výše. Může se dostávat do vápna, takže může být ofenzivně laděný, nebo - jak už jsem říkal - ve středu zálohy. Myslím si, že nám pomůže v obranné i útočné části.

O zranění Luise Suáreze

Pro tým je to velká ztráta. Pokusíme se s tím vypořádat za pomoci dostupných hráčů. Máme hráče, kteří dokáží nastoupit a odvést práci za něj.


Ernesto Valverde na archivní fotografii z tiskové konference před zápasem o španělský superpohár

O teroristických útocích v Barceloně a Cambrils

Jedná se o výjimečnou a hroznou situaci. Soucítíme s oběťmi obou útoků v Barceloně a Cambrils a jménem našeho klubu jim nabízíme plnou podporu. Je pravdou, že včera to byl velmi obtížný den a to nejen pro nás, ale i pro ostatní lidi, kteří šli do práce. Dotklo se to všech - těch, co to zažili z blízka i z dálky. Takové události znamenají, že každodenní problémy ztrácejí na smyslu. Donutí vás přemýšlet, jak obyčejné takové problémy mohou být.

O strachu z terorismu

Jsme klidní a nebojíme se. Musíme se postavit současné situaci a nejlepším způsobem je jít kupředu. Teď se všichni cítí možnými oběťmi, ať už na hřištích či stadionech.

O Supercopě de España

Prohráli jsme oba zápasy. Chvíli jsme hráli dobře, jindy zase špatně. Víme, že se toho musíme hodně naučit. Tyto duely nám daly hodně. Po turné jsme byli velmi šťastní, pak jsme ztratili důležitého hráče a padli v prvních dvou soutěžních utkáních.

O spoustě překážek v průběhu letošního léta

Vše se dá zvládnout krok za krokem. Zranění Suáreze je něco, co se může stát. Porážka s odvěkým rivalem je problém, který způsobuje smutek. Neymarův odchod byl nečekaný a změnil naše plány. Fotbal se mění a my se musíme poučit z chyb. Nejobtížnější a zároveň nejlepší výzvou, je vždy ta, která leží před vámi. Těším se na začátek sezóny a na čelení problémů, na které musíme najít odpověď. S problémy se je třeba vypořádat. Musíme pokračovat v práci poněkud jiným způsobem a nemůžeme se ohlížet zpět.

O nových časech

Je třeba se přizpůsobit současné situaci. Chceme být agresivním a ve hře dominantním týmem. Časy se mění a všechny týmy se snaží útočit.

O Lionelovi Messim

Je to nejdůležitější hráč. Je nejlepším na světě a máme štěstí, že jej máme. Všichni mu ale chceme a musíme pomáhat. Je třeba najít takový styl, který se mu líbí a který by jemu i jeho kolegům umožnil zářit. Každý se jej snaží najít. Musíme být jednotným týmem. Uvažujeme o všech možných rozestaveních, včetně toho, kde by Messi působil jako 'falešná devítka'. Jedná se o další možnost a uvažuji nad všemi.

O jeho prodloužení kontraktu

Pokud jde o jeho smlouvu, bylo oznámeno, že se obě strany dohody. Víc k tomu nemohu říct, jelikož nejsem informován v těchto tématech.


Lionel Messi a Ernesto Valverde při jednom z tréninků

O Philippovi Coutinhovi a Ousmanu Dembélém

Chtěl bych co nejdříve dokončit přesuny podle našich potřeb. Věřím, že všechno dobře dopadne, ale nemůžu sdělit více.

O přestupovém trhu

Trenéři chtějí mít brzy zkompletované sestavy. Okno, které se takto zavírá až koncem srpna, je trochu absurdní, jelikož některé týmy mohou po začátku ligové sezóny změnit celou základní jedenáctku.

O Pacu Alcácerovi

Může to pro něj být dobrá možnost, stejně tak jako pro ostatní hráče. Konec minulé sezóny měl dobrý.

O vyhrávání a dobrých výkonech

To je naše priorita spolu s nalezením rovnováhy mezi útokem a obranou. Neumím vyhrát a přitom zahrát špatně, rád bych se to naučil. Někdy se to stane, ale to je proto, že občas vám mince padne na stranu orla a občas na stranu panny. Pokud se však chcete snažit ovlivnit události na hřišti, pak musíte hrát dobře.

 

 Video

Ernesto Valverde na tiskové konferenci před zápasem 1. kola LaLigy Santander proti Realu Betis (19. srpna 2017)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto. fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Romca

1
2017-08-20 11:38:12

To víme, že chtěl mít kádr brzo hotový ale proč nejsou ještě ti hráči pryč, které letos ještě nenominoval na nějaký of. zápas ? marlon, samper už mohli být na té hostovačce.. taky je to pro ně naprd, že ani neví kde hrát a čekají pomalu na konec léta a hned půjdou do ostrcých zápasů vnovém týmu.. vše naprd prostě

Blaugrana

4
2017-08-20 11:58:43

Nevuvěřitelně amatérské přestupové období v našem podání

Romca

1
2017-08-20 15:19:37

To už je bohužel asi normálka..

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.