Jednou z největší otázek se začátkem sezóny bylo, jak nahradit Neymara. S podpisem Ousmane Dembélého cítili fanoušci a klub trošku menší obavy, ale po zranění francouzského hráče je čas, aby před reflektory předstoupil jiný hráč, který by měl ukázat svou kvalitu. Někteří možná myslí Gerarda Deulofea, ale ne… je to Denis Suárez.

Hráč vybavený vynikajícím chápáním barcelonského systému a tím, že může naskočit hned na několika postech z něj dělá jedinečného hráče. Gerard Deulofeu však během této sezóny zatím mnoho fanoušků nepřesvědčil. To Denis Suárez odmítl během léta dvě nabídky, včetně jedné z Neapole. Místo toho zůstal, aby bojoval o své místo v týmu.


Měl by Denis Suárez hrávat častěji v základní sestavě?

„Neměl jsem pochybnosti o tom, že zůstanu. Mám správnou víru a věřím, že šanci dostanu. Musím využít svých příležitostí, mým cílem je se stát důležitým hráčem“, řekl během letních měsíců. Pokud jde o jeho přínos na hřišti, tak letos postupně prokazuje svou přirozenou kvalitu s velkou kreativitou. Celkově odehrál šest ligových zápasů. Hned ve dvou vstoupil se základní jedenáctkou.

Během těchto duelů si zapsal jeden gól a dvě asistence. Navíc má na kontě 84,35% úspěšnost všech přihrávek. Jeho neochvějný postoj jsme mohli vidět rovněž v utkání proti Getafe, kdy ho Ernesto Valverde nasadil ihned do druhého poločasu a on se odvděčil parádním výkonem. Jedním z aspektů, který většina fanoušků Barcelony respektuje a uznává je na svých hráčích hodnota práce.


Podobá se spíše Xavimu nebo Iniestovi?

Musí totiž vidět, že v utkání ze sebe vydají maximum, ať je to Lionel Messi nebo Gerard Deulofeu. Zdá se, že toto Denis Suárez maximálně pochopil, protože je ochoten na hřišti nechat zatím svou duši. Tento hráč si zkrátka uvědomil tuto skutečnost a pokračuje v ní společně ruku v ruce se svou kvalitou.

Doufejme, že jeho skvělá forma bude pokračovat, protože právě on je žhavým adeptem, aby zaujal jedno místo pro Xavim nebo Iniestovi. Někdo, kdo může uspět na hřišti, nejprve musí uspět ve své vlastní mysli a to, jak se zdá Denis Suárez právě dokázal.


"Článek napsal redaktor časopisu Fotbal Netradičně - David Kvapil, kterého můžete sledovat také na Facebooku ZDE."  


Zdroj: weloba.cat, David Kvapil
Foto: fweloba.cat

Komentáře

Perezzz

4
2017-10-11 08:07:13

Denis má DNA Barci, je to vyborny hrac. Ten uz nikam neodejde. Dostal sanci a vyuzil ji.

Petko

2
2017-10-11 11:24:44

Bude schopný hrať i proti veľkým mužstvám tak ako proti Getafe ? O to ide v prvom rade. Hráčov ktorí uspejú proti 3/4 španielskych klubov máme dosť. Ale na absolútnu špičku Európy (sveta) chýba momentálne tvorivý záložník + ľavá strana útoku.

Skadrys

4
2017-10-11 12:04:04

nezjistíme, pokud ho tam nezkusí dát.

Perezzz

1
2017-10-11 14:54:52

Jestli bude schopný hrát ? určitě, je to dobry fotbalista, umí číst hru což je nejdulezitejsi, je tam dobra souhra s Messim. Podle mě se Denis stane TOP hracem v celosvětovém měřítku. Ja mu to moc preju protože tohohle hrace mam rad

Smazaný uživatel

1
2017-10-11 12:48:43

Match Highlights / Full Match Replays / Downloads will likely appear on http://sportyhl.com

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.