Poslední zápasy v rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2018 v Rusku byly nesmírně napínavé. Viděli jsme, jak Austrálie zastavila Sýrii v jejím snovém postupu na turnaj, přesun Portugalska na první místo skupiny B po porážce Švýcarska 2:0, výhru Chorvatska v Kyjevě, díky níž dostanou Vatreni druhou šanci v playoff, a velké zklámaní Spojených států amerických, které padly v duelu s Trinidadem a Tobagem, a otevřely tak vrátka pro Panamu, jež se na MS podívá poprvé v historii. Nicméně pokud se v médiích objevovalo nějaké jméno nejčastěji, pak je to Lionel Messi.

Argentina čelila obrovské překážce. Ne úplně vydařená kvalifikace znamenala, že se La Albiceleste nemuseli na východ Evropy příští léto vůbec podívat, přičemž naposledy si na nejprestižnějším fotbalovém turnaji nezahráli v roce 1970. A když po 40 vteřinách prohrávali s Ekvádorem 1:0, vypadala situace ještě hůř. V Quitu navíc nezvítězili už 16 let. Není přeci možné, aby se FIFA World Cup konal bez nejlepšího hráče na světě...

Spasitel Messi

...a také, že nebude. Naštěstí neřekl útočník FC Barcelony v tomto utkání své poslední slovo. Po inkasování dovedl Argentinu svým hattrickem k vítězství 1:3 a na mistrovském šampionátu se tak ukážou.

Jestli stále existoval člověk, který tvrdil, že Messi nepomůže své zemi, když to nejvíce potřebuje, tak jako to dělá v dresu blaugrana, pak už nyní chápe, že to byl omyl.

Argentinská média nešetřila chválou a konečně řadí Lea na stejnou, někdy i vyšší, úroveň jako úžasného Diega Maradonu.

"Messi-ah" stálo na přední stránce deníku Página 12 společně s obrázkem, jenž by mohl vyvolat dlouhé diskuze v některých místních kostelech, zatímco Diario Olé si je konečně jisté tím, že je Messi Argentincem tělem i duší a dodalo: "Děkujeme, nejlepší hráči na světě."

La Nación zvolilo jednoduchý nadpis "Gracias, Messi," a El Territorio shrnulo postup slovy "Gigantický Messi."

"Tři fantastické branky posílají Argentinu do Ruska," uvedl La Capital. "Messi zazářil a zajistil Argentině postup na Mistrovství světa," zdůraznila La Rioja a mohli bychom klidně pokračovat.

La Pulga byl v minulosti za výkony v dresu národního týmu hodně kritizován, ovšem dnes mu každý děkuje.

Video

Argentinská média vychvalovala Lionela Messiho

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.