... Málaga je největším městem Španělska bez zisku jediného ligového titulu? Celkově je tato andaluská metropole šestá v žebříčku španělských měst, nicméně Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla i Bilbao před ní zažili alespoň jednou mistrovské oslavy na svých ulicích. Nejvýše skončily ančovičky čtvrté a to v sezóně 2011/12.


Fascinující pohled na město Málagu

... současná Málaga CF vzešla ze své původní rezervy? V roce 1959 totiž spadla do stejné soutěže, jako její tehdejší béčko, CA Malagueño. Aby předešla dalšímu pádu níže, druhý jmenovaný celek se osamostatnil a figuroval jako samostatný celek. Jenže CD Málagu, jak se tehdy klub, kterému budou dnes barcelonští čelit, nazýval, postihly finanční potíže a to takového rázu, že se muselo sáhnout k rozpuštění celku. Malagueño nicméně pokračovalo dále, jelikož bylo svou vlastní institucí. Po referendu v roce 1994 ale přijalo jméno Málaga CF, které mu zůstalo do dnes.

... Málaga má širokou mezinárodní základnu svých fanoušků? Celku z Costa del Sol fandí například i známá Armáda Gurri, která je složená z převážně Angličanů, kteří své oblíbence následují po celé zemi.

... gólman Carlos Idriss Kameni odešel v létě po pěti letech v Andalusii do tureckého Fenerbahçe? Kamerunec, který v sezóně 2014/2015 nedostal od Barcelony jediný gól napřič dvěma vzájemnými zápasy v lize, je jedním z mála brankářů, kterým se to v rámci soutěže povedlo. Culés tak mohou být rádi, že už je pryč.


Carlos Kameni chytající míč před Gerardem Piquém v minulé ligové sezóně

... Málagu trénuje Míchel, který má - stejně jako Ernesto Valverde - svou historii spojenou mimo jiné i s Olympiacosem? Bývalý hráč Realu Madrid, za který odehrál přes 400 utkání, dovedl Řeky ke třem mistrovským titulům a jednomu národnímu poháru v letech 2013 až 2015 a má tak naprosto identickou bilanci, jako jeho barcelonský oponent, jenž jí dosáhl v sezóně 2008/09 a mezi lety 2010 a 2012.

... Luis Suárez se ještě proti Málaze nikdy neprosadil? Dosud nasbíral 88 branek, které dal pětadvaceti různým ligovým soupeřům.

... Andalusané zažívají vstup do sezóny jako z hororu? V osmi kolech se jim povedlo urvat pouze jeden bod a jsou beznadějně poslední. Jejich dosavadní záznam jedné remízy a sedmi porážek lze srovnat s tím vůbec nejhorším v rámci celé ligy, kterého před nimi dosáhli také Jaén v sezóně 1956/57, Castellón v sezóně 1981/82, Sporting Gijón v ročníku 1997/98 a naposledy Levante o deset let na to.


Pohled na sestupové pásmo a spodní patra tabulky LaLigy Santander 2017/18 po kompletně odehraném 8. kole

... Lionel Messi dal při prvních deseti zápasech proti Málaze stejný počet gólů, ale v posledních šesti dal pouze jeden?

... pokud Barça nedá branku v prvním poločase, není třeba vyvolávat paniku? Celkem 14 z osmnácti inkasovaných branek v tomto ročníku totiž padlo do sítě Málagy až v poločase druhém.

... Leo Messi sehrál doposud všechny soutěžní zápasy a maximální porci minut v nich? Jedná se o nejdelší šňůru bez odpočinku, ale vzhledem k faktu, že vsítil 15 branek napříč všemi turnaji a to bez památného večera za Argentinu, kterou hattrickem posunul na Mistrovství světa 2018, se nezdá, že by se na něm nějakým způsobem projevovala únava.

 

Zdroj: fcbarcelona.com, wikipedia.org
Foto: fcbarcelona.com

 

Komentáře

Ramesse

2
2017-10-21 14:50:34

Ten obrázek Málagy je fakt super :-O

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.