Předzápasové novinky z týmu

• Na lavičce zraněných se aktuálně nacházejí Ferrán Sarsanedas a Wilfrid Kaptoum, s tím, že Kamerunec se v průběhu minulého týdne už vrátil na tréninkové hřiště a to po dlouhých pěti měsících mimo hru.

• Stoper Rodrigo Tarín a křídelník Carles Pérez dostali před začátkem zápasu lékařské povolení, v případě prvního jmenovaného mluvíme o návratu po šesti týdnech.

• Rafa Mújica už dostal lékařské povolení a mohl se tak představit v posledním pohárovém utkání barcelonské juniorky proti Sportingu.
  • Na soupisce, kterou si můžete projít níže v přípsěvku z Facebooku, se objevili i dva mladíci z Juvenilu A, Chumi a Monchu.
  • Včera, tedy 10. prosince, oslavil 22. narozenin Samuel Araujo. Přejeme všechno nejlepší!

Nominace:

1. poločas

Už po pouhých čtrnácti minutách se z dorážky prosadil Carles Aleñá a barcelonští tak vedli 1:0, čímž se jen potvrdila jejich dominance nad hrou. Tu umocnil druhou brankou domácích José Arnáiz ve 37. minutě. Do pauzy se navíc mohl ještě radovat Anthony Lozano, který po dobré kombianční souhře s Marcem Cucurellou málem překonal Diega Mariña, ale brankář astruských tentokrát zasáhl.

????⚽️ Happiness!! ⚽️???? ???????? Força Barça! • • • • #barçab #fcbarcelona #fcbmasia #goodvibes

Příspěvek sdílený FC Barcelona B (@fcbarcelonab),

2. poločas

Po změně stran musel stejný hráč opět být ve střehu, když měla Barça B hned dvojitou šanci. Aleñovu střelu vyrazil nohou a následná dorážka Davida Conchi skončila vedle. Krátce na to proto zahrozil Sporting, jenž zásluhou Álexe Péreze snížil v 50. minutě na 1:2. O kontrolu nad zápasem ale Katalánci nepřišli vyjma obří šance Michaela Santose ke konci zápasu, která však letěla naštěstí mimo.

Po zápase

Pro Blaugranas znamenal zisk těchto tří cenných bodů kýžený katapult na 17. místo v tabulce, které nyní drží o bod před Almeríou a Culturalem Leonesou. Před nimi jsou pak kluby seřazeny s bodovými rozestupy, nejblíže je Albacete a Nàstic s dvaadvaceti body.

V dalším utkání pod hlavičkou již 19. kola pojede rezerva Barcelony do Cádizu a to opět v pátek v jediné páteční předehrávce. Začátek na Estadio Ramón de Carranza, domově tamní Žluté ponorky (na rozdíl té ve Villarrealu), je naplánován na devátou hodinu večerní.

Základní informace o utkání

Soutěž:  LaLiga 1|2|3
Část: 18. kolo
Datum a čas výkopu: pátek, 8. prosince 2017; 21:00 SEČ
Góly: 14' Aleñá (1:0), 37' Arnáiz (2:0), 50' Á. Pérez (2:1)
Sestavy:

FC Barcelona B: Ortolá - Fali, Palencia (C), Cucurella, Cuenca, Aleñá (87' Martínez), O. Busquets, Ruiz de Galarreta, Arnáiz (83' Alfaro), Lozano (64' A. Ruiz), Concha
Lavička: Varo - Vitinho, Brandáriz, Monchu + vystřídaní
Trenér: Gerard López
Dres:

Sporting de Gijón: Mariño - Quintero, Barba, Rodríguez, Méndez, Isma, Á. Pérez, Gómez (53' Šćepović), Santos, Viguera (67' Castro), Carmona (53' García)
Lavička: Whalley - Canella, P. Pérez, Díaz + vystřídaní
Trenér: Paco Herrera
Dres:

Hlavní rozhodčí: Álvaro Moreno Aragón ( Andalusie)
Žluté karty: 73' Cucurella - 67' Méndez, 90+' Isma
 Vyloučení: 90+4' Varo (mimo hřiště)

Dějiště: Miniestadi, Barcelona
Návštěva: 1 699 diváků (11,12 % z celkové možné kapacity 15 276 míst)