Ve Španělsku se již stalo tradicí, že se na rozhodčí po zápasech snese vlna (většinou oprávněné) kritiky. Ricardo de Burgos Bengoechea ale včerejší utkání mezi Villarrealem a Barcelonou zvládl, byť si média některých přešlapů přesto všímají.

Nejvážnější chyba ale není vinou hlavního, nýbrž lajnového rozhodčího, který signalizoval v prvním poločase ofsajd Soriana - jak ukázaly opakované záběry, chybně. Domácím tím byla sebrána velká příležitost, protože by Ital jinak pokračoval sám na Marca-Andrého ter Stegena a kdo ví, jak by souboj s německým brankářem dopadl...

Na stranu druhou ale Ricardo de Burgos Bengoechea přijal dvě velmi dobrá rozhodnutí, která naopak ovlivnila průběh zápasu pozitivně. V 60. minutě se rozhodl vyloučit Rabu, který mimořádně ostře zajel do Sergia Busquetse. Expert madridského deníku Marca k tomu napsal: „Byla to jasná červená karta. Hráč šel do skluzu a zasáhl levou nohu Busquetse, který naštěstí povyskočil. Sudí přijal dobré rozhodnutí.

 

Emoce vzbudila také situace z před konce zápasu, kdy Lionel Messi zvýšil na 0:2 pro Barcelonu. Jak totiž ukázaly televizní záběry (viz obrázek nahoře), na hřišti se v tu chvíli nacházely dva míče!  Bývalý zkušený španělský rozhodčí Iturralde González měl ale jasno: „Přítomnost druhého míče není důvodem k neuznání gólu, Luis Suárez měl ale být za vhození míče do hřiště potrestán.

 

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarca.com

Komentáře

citizen98

8
2017-12-11 17:17:40

OT: teď sem viděl ten gól Suaréze a rád bych se zeptal ná názory místních expertů co tu psali že Paco je jen doklepávač,že neni do kombinace. Protože nevěřim že se to od něj tak dobře odrazilo. Spíš to bude tim že asi neni tak špatnej do kombinace ne?)))

Reekwon

2
2017-12-11 17:51:43

Jak fanoušci Madrid, porazí doma 5:0 a už jsou ve finále Ligy mistrů. Znáš to o té vlaštovce? Dobře mu to narazil a má na gólu podíl, ale aby se začalo říkat "Ano, Paco do kombinace není zase tak špatný." musí předvádět trochu více ne?

citizen98

3
2017-12-11 18:37:53

Znám :-) A ano musí. Jde o váš pohled na věc celkově. Nesouhlasim s většinou tvých názorů a s názory ostatních. Například jak jste nadávali na Valverdeho pod jednim článkem... a názory typu že prodáme Suaréze,Deulofea a že MUSÍME koupit útočníka a tvořivýho záložníka.

Reekwon

2
2017-12-11 19:32:55

To je v pořádku, nepotřebuji aby se mnou kdokoliv souhlasil. Ale je potřeba mít otevřené oči. Paco na Barcelonu ne že by neměl, ale on se do ní prostě nehodí. Není to ten typ hráče, co bude nahánět protihráče, sprintovat za každým míčem nebo přecházet přes hráče jak Suárez. On je ten typ, co si naběhne do vápna a počká, až mu někdo nahraje a to je přesně to, co my nepotřebujeme. A jinak, tvořivého záložníka potřebujeme, Deulofea chce prodat většina fanoušků, protože ať se na mě nezlobí, ale průměr 1 střela na utkání s tím ať jde k šípku a Suáreze bych neprodal ani jednoho (nevím o kterém hovoříš). A útočníka pravděpodobně budeme potřebovat taky, neboť Deulofeu je strašný, Alcacéra už jsem zmiňoval a kdo tam pak zbývá? Dembélé, ale to je málo, pak se zraní Messi a poztrácíme bodu všude, kde se dá. Určitě se útočník nebude kupovat v zimě, protože se počká, jak se rozehraje Ousmane, ale v létě bych do nějakého zainvestoval, protože Messi nemůže hrát každý zápas a nemůžeme stále spoléhat na něj.

Romca

5
2017-12-11 20:16:48

Přesně tak.. deulofeu měl 3 měsíce a za ty dal gol proti 3. ti ligovému celku ale zase pěkný.. nehledě na to kolik šancí zazdil.. s pacem mám stejný názor jak reekwon, paco je možná dobrý střelec ale tak na lavku a né hráč, na kteérho by se mohlo spoléhat.. i tello, cuanca či munir měli lepší čísla než má deulofeu v áčko, ano v béčku byl kanonýr ale na úroveň velkokubu pro mě nemá

citizen98

4
2017-12-11 21:11:05

Neboj já je otevřené mám :-) Nemyslim si že se k nám nehodí,proč by ho pak Lucho chtěl jako náhradu za Luise? Myslim že má na to aby u nás jednou hrál základ. Neříkám že hned ale v průběhu let. A promiň ale jak ty víš co potřebujeme? Jak víš co chce Valverde popřídadě trenéři po něm hrát?

Nesouhlasim že by se měl kupovat záložník,myslim že by se měla dát naplno šance Denisovi a Aleňovi. Neočekávám ten úspěch s nima hned ale nesouhlasim s tim trendem neustále kupovat nový hotový hráče jako Real před pár lety.

Myslim si že Deulofeu nezvládá ten hroznej tlak stejně jako Gomes. Nechal bych si ho jako náhradníka. Rozhodně bych ho neprodával(Deulofea).

Na konci sezóny podle toho jak bude hrát Luis bych popřemýšlel o útočníkovi. Přijde mi stupidní už teď o tom mluvit když se může zase rozstřílet. A obsazení útoku: základ - Messi,Dembele,Luis + lavička - Deulofeu,Rafinha a Paco mi přijde jako dostačující.

Luvak

1
2017-12-11 22:44:34

Já jsem pořád názoru ,že je to jen střelec.A sem rád,že ho máme,protože góly potřebujeme.Jen mi prosím najdi někde na Youtube,jak Alcacer přešel přes hráče a další videa jak dával asistence a nějaké průnikové přihrávky.Ušetřím ti čas,protože tam nic takového nenajdeš.Nikdo neřekl,že neumí přihrát,vrátí balón, ale takovou asistenci sem u něj viděl poprvé(kéž by jich bylo do konce sezony třeba 20).Až bude pravidelně dávat takové přihrávky,pak rád změním názor.Sám sem zvědav,co z něj v budoucnu vyroste a jestli v našem klubu,zatím ho za úplně adekvátní náhradu za Luise nevidím.Ovšem prostor a čas pro růst ještě má.

Romca

0
2017-12-11 23:17:15

Takovýcj je nás stejně většina.. paco je dobrý útočník ale pro valencii, seviilu a né, aby motal obrany soupeřů, kombinoval v rychlosti a přecházel přes hráče.. já osoboně bych pořád radši viděl munira

Jhonys

1
2017-12-12 01:48:49

Já si zase myslím, že Paco je útočník pro velkoklub a bylo jen otázkou času, kdy Vale přeroste. Můžeme být rádi, že jsme ho získali my.

citizen98

0
2017-12-13 11:00:00

Děkuju.

citizen98

0
2017-12-13 11:04:46

Nevim,myslim si že nevíte ani prd o tom jak ho Valverde dokáže využít. Může se zlepšit a nebo se může přispůsobit herní systém. To nevim ani já ani vy. Rozhodně bych ho neodepisoval a nekřičel bych tady: PRODAT,PRODAT.

citizen98

0
2017-12-13 11:12:07

https://www.youtube.com/... ho máš jinak. Přecházení přes hráče i asistence. :-)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.