23. prosince. Fanoušci fotbalu jsou celé dopoledne jako na trní, neboť se blíží El Clásico. Real Madrid i FC Barcelona nastupují na trávník stadionu Santiago Bernabéu, ale v mužstvu blaugranas chybí klíčový muž celé kostry týmu, Sergio Busquets.

Ano, i takový scénář se může již za necelých čtrnáct dní odehrát. Stačí pouze, aby Sergio obdržel v nadcházejícím ligovém kole jedinou žlutou kartu. Včera, během střetnutí Barcelony s Villarrealem, byl totiž tímto způsobem napomínán v ligové sezóně již počtvrté, v tomto konkrétním případě za faul na Daniela Rabu. Rozhodčí Ricardo de Burgos Bengoechea potrestal Busquetse naprosto oprávněně.

Co tedy dál? Za týden vyzve Barcelona na Camp Nou Deportivo la Coruña, 17. tým tabulky a není jasné, jakým způsobem bude Ernesto Valverde postupovat. Kouč Barçy by mohl nechat Sergia odpočinout a před případnou kartou ho tím ochránit, ale mnozí trenéři se takovému postupu brání se slovy, že všechny 3 body mají stejnou hodnotu.

Jak jsme vás informovali již včera skrze novou sekci BLESKOVKY, tři karty měli před včerejším utkáním na kontě také Jordi Alba a Luis Suárez. Oba ale včera trestu unikli, takže případně mohou nastoupit do utkání s Deportivem s čistou hlavou.

 

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarca.com

Komentáře

Reekwon

top komentář
10
2017-12-11 19:13:32

Deportivo la Coruña je letos na sestup, měli bychom je zvládnout i bez Busquetse, ten alespoň nasbírá nějaký odpočinek a nahradit ho může Paulinho..

Snoop

5
2017-12-11 20:17:29

Paulinho je silový záložník se skvělým náběhem z druhé vlny. Busquetse by měl nahradit na DM Gomes, Roberto popřípadě Rakitič. :-)

Romca

9
2017-12-11 20:43:33

Já jsem pro Raketu a roberto hezky v záloze předním ale o tom si můžu nechat zdát.. :D

Luvak

5
2017-12-11 22:19:26

Určitě Rakeťák,ten tam umí zahrát.Suhlas.Hlavně ať Busi nehraje,protože mě už děsí představa,že nebude hrát Umtiti.

Petko

0
2017-12-12 12:57:44

Za Sergiho neexistuje náhrada vôbec nikde na svete. Raketa je dobrá náhrada na Depor, len Roberto na pravom obrancovi - pripájam sa k nárekom mnohých a nechápem že Valverde - inak veľmi dobrý taktik - to nevidí. Alebo my všetci to nevidíme ?

Ramesse

1
2017-12-12 15:47:37

To je právě otázka, že jo. Člověk by řekl, že když Sergiho stavěl do obrany Enrique, byl to prostě takový pokus, ale když v tom pokračuje i Valverde? My samozřejmě tak dobře do týmu nevidíme jako trenéři... ale taky se mi víc líbí jako záložník :-D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.