Střední záložník Luis Alberto nemusí být ve Španělsku tím největším jménem a mnoho fanoušků bylo zmateno, když byl povolán do národního týmu, ale v italském Laziu začal podávat výkony, kterých si Barcelona začala všímat. 

Odchovanec španělské Sevilly působil v sezóně 2012/2013 v barcelonské rezervě a pravděpodobně udělal dobrý dojem na skauty Liverpoolu , ten ho totiž po sezóně, ve které za 38 utkání vstřelil 11 branek, ze Sevilly odkoupil za necelých 7 milionů liber. V Liverpoolu ale nastoupil pouze do 9 zápasů a putoval zpět do Španělska na roční hostování do Málagy, ze které odešel po jedné sezóně na další hostování do Deportivo La Coruña a odtud už se do Anglie nikdy nevrátil a na trvalo si ho v roce 2016 odkoupilo Lazio za 4 miliony euro. 

Po sérii hostováních, velké nejistoty a zklamání, že už se nevrátil zpět do Anglie, dokonce zvažoval, že se sportu trvale vzdá, ale v Itálii se vše otočilo. Alberto se od nové sezóny stal v Laziu členem základní sestavy a v odehraných 16 kolech figuroval v 15 zápase v základní sestavě. K tomu všemu je druhým nejlepším střelcem se 4 góly za Ciro Immobilem a poslední ligovou trefu si připsal v posledním odehraném kole na půdě Turínu FC, kde však Lazio prohrálo 1:3. 

 

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

Jhonys

0
2017-12-13 11:55:45

on je záložník? :O já měl vždycky za to, že hrál spíš v útoku - nebo si ho tak pamatuju z béčka, ale je možné, že už se mi to za tu dobu zkreslilo.. :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.