S Brazílií a Espanyolem

První zápas Philippeho Coutinha proti Barceloně přišel v roce 2008 pod hlavičkou Středozemního mezinárodního poháru. To oblékal dres brazilské „sedmnáctky“ a bylo mu teprve 16 let. I přesto už ale fascinoval své kolegy i protihráče úchvatnou vlastností tvořit hru a na konečném triumfu mladých kanárků tak měl velký podíl.


Philippe Coutinho (v šedém) vedoucí míč před Rubénem Rochinou (dnes Rubin Kazaň)

O dva roky později si v Ciutat Esportiva Joan Gamper zahrál za seniorský tým a to proti béčku. Po jeho boku stála taková jména, jako Daniel Alves, Adriano Correia, Robinho, David Luiz, Alexandre Pato, Fernandinho a Thiago Silva. Naopak na straně rezervy stál současný áčkař a shodou okolností taktéž Brazilec, Rafinha Alcântara. V roce 2012 už si zahrál v regulérním soutěžním klání a to za Espanyol. Městské derby na Camp Nou, ve kterém se na hřiště dostal jako náhradník, však skončilo vysokou výhrou Blaugranas.


Philippe Coutinho (v šedém) ve sprintu za míčem před zraky Víctora Vázqueze (dnes Toronto)

S Liverpoolem

Poslední souboj s Barçou přišel 6. srpna před necelými dvěma lety při meziseźonním turnaji International Champions Cup. Dějištěm bylo londýnské Wembley. Coutinho tehdy nastupoval za Liverpool, který poněkud překvapivě zvítězil 4:0 po gólech Sadia Maného, Divocka Origiho a Marka Grujiće a vlastní trefy z dílny Javiera Mascherana.


Philippe Coutinho s Luisem Suárezem v roce 2016

Rodák z Ria de Janeira byl na place pouze na první poločas, ale i v něm stačil na levé straně hřiště předvést svou nesmírnou kvalitu. K tomu se setkal se svým bývalým kolegou, Luisem Suárezem. Proti němu pak stáli také jeho noví spoluhráči a to například Lionel Messi, Marc-André ter Stegen, Sergio Busquets, Gerard Piqué nebo Andrés Iniesta.

 

 Videa

Záběry Philippa Coutinha v mládežnických reprezentacích Brazílie

Philippe Coutinho při přátelském utkání proti Barceloně ve Wembley (6. srpna 2016)

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: youtube.com (kanál FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.