Marc Brau, Barça TV: V poslední zápasech proti Celtě se vám nepodařilo vyhrát. Může zítra (tisková konference proběhla včera - pozn. přek.) rozhodnout počet gólových šancí?

Ernesto Valverde:Nevím, ale chceme se pokusit dominovat zápasu a vyhrát a to už od první minuty. Víme, že soupeři potřebují ke své hře také míč, snaží se jej držet a udělají všechno pro to, abychom jej my neměli. Hrají s vysokým presinkem, což jsme viděli v prvním zápase v poháru. Byli jsme donuceni hrát dlouhé přihrávky. Myslím si, že Celta hrála v posledním utkání na Camp Nou dobře, ale měli jsme dostatek šancí na to, abychom naklonili misky vah na naší stranu a vyhráli. Chceme si samo sebou vytvářet příležitosti. Je to všechno nebo nic. Jeden tým vypadne a musíme se přes tento zápas dostat. Je jasné, že nás čeká pěkný duel mezi dvěma ve formě hrajícími týmy.

Catalunya Radio: Jednou ze silných stránek Celty jsou protiútoky. Analyzovali jste možnost, jak je zastavit?

Ernesto Valverde:Celta je týmem, který hraje různými způsoby. Nespoléhají pouze a jen na protiútoky. Iago Aspas je ve skvělé formě a excelentní při hledání volného místa. Může vám způsobit spoustu škody. Jde o tým, který má správné hráče k tomu, hrát pozičně, když dominují nad soupeřem. Samozřejmě, že si musíme dávat pozor na brejky. Celta nám svou rychlostí činila problémy.

RAC1: Jakým způsobem vám gól vstřelený venku dává větší šanci postoupit?

Ernesto Valverde:Máme o něco lepší šance, ale ten rozdíl je minimální. Výsledek prvního zápasu nás trochu favorizuje, nicméně Celta vždy dává branky venku. Nemohu soudit, zda-li jsou šance padesát na padesát. Je zřejmé, že se může stát všechno.

Adrià Albets, Cadena SER: Dembélé a Coutinho jsou hráči, za které Barcelona zaplatila nejvíce ve své historii. Zdá se, že už tolik nespoléhá na své odchovance, jak to udělala v případě Xaviho, Iniesty a Busquetse. Myslíte si, že tato myšlenka klubu ztratila na svém respektu?

Ernesto Valverde:Ne, myšlenka je stejná. Barcelona se vždy snažila získávat ty nejlepší hráče a mnoho z těch vůbec nejlepších v ní i hrálo. Zároveň sledovala akademii, aby si zachovala svůj styl a přivedla do hlavního týmu hráče vzhledem k jejich stylu a vývoji. A je tomu tak i nadále. Je třeba si uvědomit, že jsme prošli generací speciálních hráčů. Xavi, Iniesta a ostatní jsou unikáty a klub pracuje na dalších. Někdy jich je více, jindy méně. Zároveň ale musíme i kupovat hráče, abychom zůstali na špici. Není to tak, že stačí přestupy, ale vy musíte mluvit o něčem.


Ernesto Valverde v průběhu včerejší tiskové konference

Germán García, Radio Nacional: Messi, Suárez a Iniesta nehráli v prvním zápase. Nasadíte je zítra?

Ernesto Valverde:Nebudu zveřejňovat tuto informaci trenérovi protivníka.

Helena Condis, Cadena COPE: Vždy jste říkal, že mít čtyři střední obránce je pro vás dostačující. Budete po odchodu Mascherana a příchodu Miny, který nemá v Evropě zkušenosti, hledat pátého stopera, který bude více zkušenější?

Ernesto Valverde:Nelze předvídat taková fakta. Aktuálně je Mascherano s námi a žádného obránce jsme nezískali. Poradíme si s tím, co máme.

Carles Escolán, Radio Marca: Celý srpen a prvních několik dnů nového roku jsme mluvili o Coutinhovi. Teď je konečně v Barceloně. Jak hodnotíte tento přestup?

Ernesto Valverde:Doufáme, že nám pomůže. Dokáže hrát na spoustě pozic a že se to přizpůsobí našemu hernímu stylu. Dokáže hrát uprostřed a na křídle, vede si dobře při gólových příležitostech a nahrává. Jsme vzušení a šťastní z toho, že přišel a že se k nám připojil a myslím si, že on je také. Snad nám přinese spoustu dobrého.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Tvrdil jste, že preferujete užší kádry. Nyní máte plný tým a jestli získáte ještě někoho, budete mít příliš mnoho hráčů. S některými už se v Barceloně nepodíváte. Jak vás může jejich přístup ovlivnit?

Ernesto Valverde:Tým dobře trénuje, hráči jsou v dobré kondici. Ničeho jsem si nevšiml. Mluví se o velkém počtu hráčů, ale to je v průběhu přestupového okna. Navíc, takový je fotbal a hrajeme v Barceloně. Vy můžete rovnou mluvit o všech přestupových spekulacích, my musíme být trochu nad tím. Počítám se všemi hráči, které mám. Pokud někdo odejde či přijde, vydáme zprávu. Pořád mám radši užší kádry, o něco málo přes 20 hráčů.

BeIN Sport: Z Turecka vycházejí zprávy o odchodu Ardy. Transfer by měl být potvrzen zítra nebo pozítří. Můžete to nějakým způsobem potvrdit?

Ernesto Valverde:Ne, nemohu. Nebylo by správné, kdybych takové věci říkal na předzápasové konferenci.


Ernesto Valverde v sálu Ricarda Maxenchse

Aleix Torres, El Nacional: Neprohrál jste již 27 zápasů. Vzpomenete si na to zítra?

Ernesto Valverde:Nikdy se neohlížíme zpátky. Analyzujeme zápasy, ale nemyslíme na dobré či špatné fazóny. Časem se dočkají více uznání, nicméně nyní se soustředíme pouze na každý nadcházející zápas.

Francesc Latorre, TV3: Dne 19. srpna jste řekl, že jste chtěl menší soupisku, ale odpovídající vašim představám. Je tomu tak po získání Dembélého a Coutinha?

Ernesto Valverde:Samozřejmě, vždy budu tvrdit to samé. Myslím si, že mám ty nejlepší hráče, které můžu. Chci, aby věděli, že to tak myslím. Bojujeme ve třech soutěžích a reprezentujeme velkoklub. Vždy chceme, aby si naši hráči mysleli, že jsou lepší, než ostatní.

Pere Gelada, L'Esportiu: Změníte po získání Coutinha rozestavení z prvních měsíců?

Ernesto Valverde:Uvidíme v budoucnu. Coutinho aktuálně nemůže hrát a Dembélé může naskočit na obou křídlech. Náš herní styl bude pořád podobný.

Emilio Pérez de Rosas, El Periódico: Někteří lidé uvažují nad tím, jak si poradíte s tolika hvězdami v týmu. Co si o tom myslíte?

Ernesto Valverde:Jsou to pořád stejné problémy. Na začátku nám chyběli hráči, teď jich máme příliš hodně. Ve fotbale se říká spousta věcí. Očekává se hodně a předpokládám, že lidé mohou přemýšlet nad tím, jak se každý jednotlivec předvede. Uvidíme časem.

Josep Soldado, Atresmedia: Včera se objevila zpráva, že v Messiho smlouvě je ukrytá klauzule týkající se možné nezávislosti Katalánska. Dnes to potvrdil jeho otec. Co si o tom myslíte?

Ernesto Valverde:Kontrakty jsou soukromou záležitostí a nechci, aby se spekulovalo o mém, ačkoliv si ostatní myslí něco jiného. Nemám k tomu co říci.


Ernesto Valverde předstupující před novináři

Co vám Coutinho dá z toho, co jste před ním neměl?

Ernesto Valverde:Myslíme si, že nám dokáže pomoci. Každý fotbaliste je odlišný, takže očekáváme, že nám dodá něco jiného. Dává góly, umí hrát v záloze a sedí našemu stylu.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Barcelona vyhrála poslední tři ročníky Copy del Rey a čtyřikrát za sebou se dostala do finále. Někteří tvrdí, že už tato trofej pro vás není důležitá. Souhlasíte s nimi?

Ernesto Valverde:Samozřejmě, že ne. Já jsem jí jako trenér ještě nevyhrál, prohrál jsem ve finále. Upřímně si myslím, že si to lidé myslí. Chceme jí vyhrát, jde o další trofej pro klub.

Jordi Gil, Sport: Proč preferujete užší kádr? Nechcete odmítat tolik hráčů při nominování,nebo chcete zapojovat hráče z rezervy?

Ernesto Valverde:Od každého trochu. Úzký, čili 20 až 21 hráčů.

Jordi Blanco, ESPN: Nikdo z klubu vás nevaroval před možným odchodem Mascherana?

Ernesto Valverde:Ne. Mascherano je s námi a může si zahrát kdykoliv, pokud není zraněný.

BeIN Sports: Iago Aspas dal ve čtyřech zápasech proti Barceloně 4 góly. Co za tím stojí?

Ernesto Valverde:Je to skvělý fotbalista. Dával góly za všechny týmu, umí hrát ve středu i na krajích. Je to rozený vítěz a má charakter. Nachází se v dobré formě a líbí se hodně lidem.

FCBarcelona.cat: Celta vám musí dát alespoň jeden gól. Jste díky tomu favority?

Ernesto Valverde:Ne, nerad takhle přemýšlím. Celta musí dát gól, ale v této sezóně jej dala v každém venkovním zápase. Výsledek je o trochu výhodnější pro nás, avšak my chceme vyhrát, jakoby to byl ligový zápas. Myslet na výsledek prvního zápasu by bylo chybou.

David Bernabéu, Deportes Cuatro: Co by se říkalo o Barceloně a vás, kdybyste byli vy o 16 bodů za Realem?

Ernesto Valverde:Nemám ponětí.

Xavi Riera, Atresmedia: Už dlouho se na Camp Nou neuskutečnila žádná politická akce. Zítra budou distribuovány karty volající po propuštění politických vězňů. Co si o tom myslíte?

Ernesto Valverde:Nevěděl jsem o tom. Ptáte se mně hodně na plitiku. Zítra se pokusíme vyhrát zápas a to je celé.

 

 Video

Sestřih z tiskové konference Ernesta Valverdeho před domácím utkáním se Celtou (10. ledna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto. fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.