1. poločas

Barcelona si do odvety vzala z Viga remízu 1:1, vcelku pozitivní výsledek, ale ve druhém kole musela zabrat, protože nemohla spoléhat na bezbrankovou remízu, která jako jediná remíza, by Barcelonu poslala dál. Nebylo tak divu, že Ernesto Valverde, oproti prvnímu utkání poslal na hřiště velmi silnou sestavu.

Jasný směr do čtvrtfinále udal Lionel Messi už téměř po čtvrthodině hry. Skvělý míč mu do vápna předložil z levé strany Jordi Alba a Messi i když si brankář Alvaréz na míč sáhl, dostal míč za čáru.

Velmi podobou akci sehrál opět Alba s Messim o doslova pár minut později. Opět Alba skvěle našel nabíhajícího Messi a ten na hranici penaltového puntíku překonal Alvaréze znovu.

Ve 28. minutě se role prohodili. Lionel Messi skvělý a přesným pasem na obrovskou vzádlenost našel za obranu nabíhajícího Jordi Alba a ten dokázal obstřelit brankáře hostů a navýšil již na 3:0 a to se nehrálo ještě ani půl hodiny.

Opět o chvilku později, jako při prvním gólu padla branka a opět do sítě Celty. Luis Suárezvyužil velké chyby obrany Celta Vigo a i když stál v ofsajdu, tak od domácího hráče se odrazil míč přímo k uruguayskému hráči a ten tak mohl bezpečně zakončit.

2. poločas

Do druhého poločasu se šlo již za rozhodnutého stavu a podle toho hra vypadala. Hřiště postupně opustil Piqué, kterého nahradil Vermaelen, Lionela Messiho vystřídal Ousamene Dembélé a odpočinou si šel i Andrés Iniesta, za kterého vyběhl na hřiště rezervní hráč José Arnaiz. Právě poslední jmenovaný měl  v 72. minutě dobrou příležitost vstřelit další gól ve španělském poháru. Dembélé si ho všiml, jak nabíhá za obranu a poslal mu pěkný míč do vápna, Arnaiz ale z úhlu nastřelil pouze boční síť.

V 80. minutě se po chybě Celty na barcelonské polovině dostali domácí, míč dostal okamžitě nabíhající Luis Suárez a viděl, že brankáč Alvaréz je vysoko z brány a tak ho z velké dálku zkusil překonat. Pokud by míč  letěl na bránu, byla by to branka, jenže jeho střela mířila o něco kousek od brány.

V samotném závěru v 87. minutě rozehrával roh Ousmane Dembélé a našel naprosto volného, nikým nehlídaného Ivana Rakitić, který hlavou překonal brankáře Celty po páte a stanovil výsledek zápasu na rovných 5:0 a potvrdil tak postup Barcelony do čtvrtfinále.

2. poločas
  46' Iago Aspas   Maximiliano Gomez
  46' Daniel Wass   Nemanja Radoja
Gerard Piqué   Thomas Vermaelen 46'
  57' Pione Sisto   Brais Mendez