1. polčas

FC Barcelona dnes na Nou Campe nastúpila proti 11. tímu tabuľky ako jasný favorit na víťazstvo. Debut v drese Blaugranas si pripísal Yerry Mina, ktorý nasúpil v stopérskej dvojici s Dignem. Mužstvo Getafe prišlo na Nou Camp s jasným cieľom - brániť a po zisku lopty okamžitými nákopmi sa pokúsiť prekvapiť domácich. Úvodné minúty zápasu presne podľa toho vyzerali.

Barcelona držala loptu takmer 80% herného času, no príležitosti na skórovanie si takmer žiadne nevytvorila. Do úniku sa dostával Suárez, no takmer vždy ho zastavil rozhodca ofsajdovým hvizdom. Tak tomu bolo aj na konci 1. polčasu, kedy sa už Suárez tešil z gólu, avšak ten uznaný nebol. Do šatní sa tak išlo za bezgólového stavu.

2. polčas

Druhý polčas priniesol vyššie tempo hry a aj šance na oboch stranách. Tri dobré príležitosti mala Barca hneď v úvode druhého polčasu. Najskôr Suárez nedokázal v sklze usmerniť loptu do siete, svojim typickým obstrolom spoza 16-ky to skúšal Coutinho a po peknom pase od Messiho aj ľavý obranca Jordi Alba.

Dva náznaky šance prišli aj na opačnej strane. Chybu Ter Stegena mohol využiť Shibasaki, avšak nedokázal prehodiť barcelonského brankára. Rohový kop zahrali hráči Getafe signálom na 16-ku, odkiaľ vypálil Antunes, avšak vysoko nad bránu.

Divákov na Nou Campe musel potešiť príchod Iniestu na trávnik, ktorý sa predviedol svojimi magickými klučkami. Barca stupňovala svoj tlak proti brániacemu Getafe. Po centroch sa dva krát k hlavičke dostal Mina, pričom druhý pokus mieril iba tesne vedľa brány. Debutový gól vo svojom prvom zápase si tak Mina nepripísal. Dve strely vyslal na Guaitu Messi, avšak brankár Getafe chytal skvele.

Po Dembéleho centri z pravej strany hlavičkoval Suárez, no aj jeho hlavičku dokázal Guaita vyškriabať. Poslednú šancu zápasu mal ľavý obranca Getafe, Antunes, ktorý to oäť skúšal delovkou z väčšej vzdialenosti a tentokrát musel Ter Stegen zasahovať. V II. polčase aj napriek mnohým príežitostiam gól nepadol a tak sa dnes na Nou Campe zrodil bezgólový výsledok.

1. poločas
  29' Mauro Arambarri
2. poločas
 Sergio Busquets 54'
Philippe Coutinho   Andrés Iniesta 62'
Paco Alcácer   Ousmane Dembélé 63'
  65' Vitorino Antunes
  78' Ángel Rodríguez   Mathieu Flamini
Sergio Busquets   Paulinho Bezerra 82'
  85' Amath Ndiaye   Jorge Molina
  88' Gaku Shibasaki   Leandro Cabrera
  90+3' Vicente Guaita