Jaké jsou vaše pocity po zápase?

Obzvláště v prvním poločase nám scházela svěžest a kontinuita hry. Cílem soupeře bylo neutralizovat naší hru a zápas byl kvůli spoustě faulů v záloze velmi trhaný. Getafe je týmem, který vám znemožní hrát vaší hru a tak se nepřiblížíte jeho vápnu. Nemohli jsme tak hrát plynně a s postupem času jsme Getafe zatlačili hlouběji a hlouběji do defenzívy a činili jim trochu potíže z protiútoků, nicméně gól se nám nepovedlo vstřelit, ačkoliv jsme měli šance na to ujmout se vedení. Chyběla nám jiskra a Getafe dobře bránilo své pokutové území.

Jak byste tento zápas ohodnotil?

Obrana hrála v netradičním složení. Digne se neobjevil na své pozici a Yerry Mina musí najít své místo v týmu. Jsme spokojení s tím, jak si poradili, jelikož šlo o obtížnou práci. Hráli velmi dobře a neměli vzadu příliš problémů. V průběhu zápasu se zlepšili a jde o pozitivní aspekt z tohoto klání.

Přijde vám týden volna vhod?

Na takový týden jsme čekali hodně dlouho a je skvěle načasován. V lednu byla intenzita zápasů velmi vysoká. Před utkáním s Eibarem si musíme odpočinout a pak nás čeká zápas v Lize mistrů. Pořád toho musíme hodně udělat a nic není rozhodnuté, ačkoliv jsme stále na prvním místě.


Ernesto Valverde v průběhu utkání proti Getafe

Jak si ceníte zisku jednoho bodu?

Jde o krok kupředu, ačkoliv jsme počítali s třemi body. Tentokrát to nevyšlo. Máme za sebou obtížný měsíc a ví se, že nevyhrajeme ve všech zápasech nebo že ve všech zápasech nemůžeme hrát na 100 %. Postoupili jsme do finále poháru a i nadále bojujeme. Musíme se ještě vypořádat s velkým tlakem, abychom vyhráli ligu.

Co si myslíte o výkonu Dembélého?

Rozhodl jsem se, že nám pomůže hráč, který umí hrát jeden na jednoho. Je to jeho první start po zranění. Neměl štěstí, ale vždy je třeba to zkusit. Musel se snažit dělat to, v čem je silný, čímž jsou individuální souboje.

Jaký je plán týmu pro příští dny?

Na pondělí máme naplánovaný trénink, pak dva dny volna a ve čtvrtek se začneme připravovat na souboj s Eibarem.

Myslíte už na zápas s Chelsea?

Od prvního dne po losování sledujeme různé věci, ale to se týká hlavně analytiků. Za poslední měsíc proběhlo hodně zápasů a více se soustředíme na každodenní práci. V budoucnu nás čeká střetnutí proti Chelsea, ale první se musíme soustředit na duel s Eibarem.

 

 Video

Ernesto Valverde, Andrés Iniesta a Yerry Mina po domácím ligovém utkání s Getafe (11. února 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

cukr86

5
2018-02-12 13:35:49

Ten týden volna přišel opravdu v pravý čas. Snad si hráči odpočnou a zregenerujou.

Smazaný uživatel

2
2018-02-12 14:19:49

jj na tu chelsea musíme být ready

Martin777

1
2018-02-12 17:34:49

Hlavně Suaréz byl teď dost marnej, pro mě nejhorší hráč... proti Chelsea to bude mít mnohem těžší než proti Getafe.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.