Andrés Iniesta

Nebylo možné být plynulí ve vytváření šancí a to proto, že proti nám stál velmi nepohodlný soupeř, který vám nedovolí žádné volné místo, nasbírat několik přihrávek za sebou ani hrát svou hru. Snažili jsme se až do samotného závěru, ve kterém bylo skoro nemožné se dostat skrz.

Není to tak, že by nám něco scházelo, ale podle mého bylo pro nás těžké udržet rytmus při naší hře. I takové jsou zápasy.

Jde o obtížné měsíce v sezóně. Leden a únor takové zkrátka jsou. Obnášejí spoustu úsilí a my máme tu povinnost a zároveň i štěstí, že bojujeme ve všech soutěžích. Musíte tvrdě dřít a vždy se snažit o to, aby se nestalo to, co dnes (vyjádření proběhla včera - pozn. přek.). Nakonec však přijde i tento den. Musíme tento zápas jako vždy zanalyzovat, odpočinout si a soutěžit zase další víkend.

Preferuji, když se protivník uzavře vzadu, jelikož pak jeho šance na úspěch rapidně klesnou. Jde pak o to, abychom my zahráli dobře a byli proti těmto systémům rychlí a efektivní.


Kapitán Andrés Iniesta

Yerry Mina

Na jednu stranu jsem rád, ovšem chtěli jsme zvítězit a brát všechny body. Sezóna je však dlouhá a jdeme krok za krokem. Zítra je nový den. Věděl jsem, že budu mít střelecké šance a že jich musím využít, ale nepovedlo se. Je třeba dále pracovat a trénovat střely ze všech pozic.

Přijetí od fanoušků se neslo se spoustou emocí. Jsem z nich nadšený. Chci i nadále dělat to, co miluji a to hrát fotbal.

V prvních minutách jsem byl více nervózní, jelikož být v takovém klubu je nepopsatelným štěstím. Gerard Piqué mi řekl, abych byl klidný a hrál, co umím. Díky týmu se cítím dobře a to mi dodává klid. Víme, za jaký klub nastupujeme a jaké máme hráče. Musíme pokračovat v práci.


Yerry Mina při zápase proti Getafe

Sergio Busquets

Bylo to komplikované utkání, velmi obtížné, ale k zisku tří bodů jsme udělali vše, co bylo v našich silách. Nakonec se nám to ale nepodařilo.

V této fázi sezóny je pokaždé vidět konkurence v lize. Ztratili jsme dva body, ale je zapotřebí, abychom se soustředili na sebe. Je za námi velmi náročný měsíc ve všech ohledech a nyní se můžeme lépe připravovat.

Bylo by vhodné říci, že jsme remizovali proto, jelikož jsme byli unavení, ale nemůžeme se vymlouvat. Z postupu do finále poháru máme velkou radost, zůstáváme neporažení a tento týden se budeme chystat na klání s Eibarem, abychom se vrátili na vítěznou vlnu. Jsme s tím měsícem, který zažíváme, spokojení.


Sergio Busquets diskutující s koučem hostů, Josém Bordalásem


Andrés Iniesta

Přišli jsme o dva body, což je škoda. Nyní nás čeká regenerační týden, abychom mohli pokračovat. Vždy věříme!

Ivan Rakitić

Dnes bylo nemožné vyhrát. Musíme pokračovat v tvrdé práci.

 

 

 Video

Ernesto Valverde, Andrés Iniesta a Yerry Mina po domácím ligovém utkání s Getafe (11. února 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, fcbarca.com, facebook.com (účty
Andrés Iniesta a Ivan Rakitić)
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.