Lionel Messi včera dosáhl startu č. 300 na Camp Nou. Celkem 201 z nich bylo v lize, v jejímž rámci nastřílel neskutečných 212 branek. Dalších 56 zápasů odehrál v Lize mistrů UEFA, kde dal taktéž úctyhodných 55 gólů. Čtyřiatřicet soubojů zde Leo sehrál v Copě del Rey, ve které se prosadil jednatřicetkrát a ke zbylým devíti zápasům nastoupil pod hlavičkou Supercopy, v níž nasázel 11 přesných tref.


Lionel Messi zahrávající přímý kop při utkání v Lize mistrů

Dohromady to tedy činí 309 gólů, což je vůbec nejvíce v historii klubu. Průměrně tak za jeden zápas dá 1,03 branek. Tu vůbec první si připsal v roce 2005 při svém debutu na tomto stánku a to proti Albacete.


Lionel Messi v den své premiéry na barcelonském stadionu

Nejoblíbenější obětí je v tomto ohledu Sevilla, které už dal 19 gólů. O jednu trefu méně od La Pulgy inkasovali hráči Espanyolu a šestnáctkrát lovili od něj míč ve vlastní síti Valencia, Osasuna a Athletic.


Lionel Messi při své typické oslavě branky

Pětkrát se pak Messimu povedlo v jednom zápase dostat na střeleckou listinu hned čtyřikrát a to proti Arsenalu, výše zmiňovaným celkům z Valencie, Espanyolu a Pamplony a ještě proti Eibaru. Proti Bayeru Leverkusen se mu dokonce podařilo dát 5 branek.


Lionel Messi v průběhu souboje s Levante v této sezóně

Co se hattricků týče, těch si připsal 22, včetně toho prvního proti Realu Madrid, proti Manchesteru City či proti Seville, kdy překonal rekord Telma Zarry.


Lionel Messi zachycený při poledním utkání proti Celtě Vigo z prosince loňského roku

Vůbec nejčastějším asistentem u Messiho gólů na Camp Nou byl Daniel Alves, dnes hráč PSG, který zaznamenal 24 asistencí. O pět méně má na svém kotně současný kapitán áčka, Andrés Iniesta, a 17 nahrávek dal svému útočnému parťákovi Luis Suárez, jenž do klubu přišel teprve v roce 2014. Sám Leo pak rozdal celkem 105 gólových asistencí.


Lionel Messi v souboji s Danielem Carriçem při utkání s Los Nervionenses v ročníku 2014/15

Zajímavá je i statistika, jak svých třistadevíti branek dosáhl. Je bez překvapení, že drtivou většinu - konkrétně 248 - vstřelil svou oblíbenou levačkou. Dalších jednapadesát přidal pravačkou, i přes svůj nevysoký vzrůst si připsal devět úspěšných hlaviček do brány a jednou se mu povedlo i napodobit legendárního Diega Maradonu, když se prosadil rukou a to v derby s několikrát jmenovaným městským rivalem v roce 2007.


Lionel Messi při zápase s Bayerem Leverkusen

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Venca92

1
2018-02-12 12:38:23

co Busi a 300. zápas v PD?

Pajinos

3
2018-02-12 12:40:10

předpokládám, že to ještě ofiko vydá v článku se zajímavostmi ze zápasu - pokud tedy vyjde ... pokud ne, učiním tak skrze bleskovku v průběhu dne, teď mám rozepsaná vyjádření :)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.