Předzápasové novinky

• José Antonio Martínez si proti Alcorcónu odbyl svůj 50. zápas za Blaugranas a k tomu slavil včera (12. února) své 25. narozeniny.

• Oslavencem se den po utkání stal i Ferrán Sarsanedas, aktuálně dlouhodobě zraněný. Mladému defenzivnímu záložníkovi je už 21 let.

Nominace:

1. poločas

V 7. minutě poprvé ohrozili domácí branku soupeře. Marc Cucurella poslal zleva svůj typicky jedovatý balón, který však dvojice jeho kolegů nezpracovala ideálně a tak spadl až k Nahuelu Leivovi, jenž jej předal další nové tváři v katalánské metropoli, Cristianu Riverovi a ten se s ním zpoza vápna nepáral. Nebezpečnou ránu musel gólman Casto Espinosa vytlačit na roh.

Další útok vedl na konci 30. minuty Carles Aleñá. Ten po průniku do středu hřiště nahrál doleva Nahuelovi a ten poprvé vystřelil, leč mimo. Hodně těsně byl o pět minut později opět defenzivní štít Rivera, jehož pokus prolétl kolem spojnice tyčí. Na začátku závěrečné pětiminutovky pak vytáhl zákrok i Alberto Varo a to proti šanci Jonathana Pereiry po předcházejícím volném kopu.

2. poločas

Po změně stran se právě alcorcónští ujali vedení a to zásluhou Carlose Bellvíse. Tento obránce prostřelil vše, co mu stálo v cestě po asistenci zprava a v 51. minutě tak svítil navýsledkové tabuli stav 0:1.

Svěřenci Gerarda Lópeze se snažili co to šlo. V posledních vteřinách 70. minuty zkusil poslat míč na vzdálenější tyč vystřídaný José Arnáiz. Obří šanci měl další náhradník z lavičky, Marc Cardona, 5 minut na to.

V 85. mintuě se heroickým zákrokem blýskl Varo, který z bezprostřední blízkosti zastavil v tutovce Álvara Peñu. Vzápětí se pak na opačném pólu trávníku málem prosadil hlavou Aleñá, jemuž nacentroval Cucurella.

Po zápase

Jelikož však balón nerozvlnil síť brány hostů, na Miniestadi se ztratily všechny tři body a to s aktuálně 14. celkem v tabulce. Barça mezitím spadla na 17. místo, které díky lepšímu skóre drží před Almeríou. Na Gimnàstic a Albacete před sebou ztrácí dva body a příště zajíždí do Luga. Zápas na severovýchodě Galicie začíná v neděli 18. února v 8 hodin večer.

Sestavy:

FC Barcelona B: Varo - Palencia, Martínez, Cucurella, Costas, Pérez (58' Arnáiz), Ruiz de Galarreta, Nahuel, Rivera (81' Ballou Tabla), Aleñá, Ruiz (58' Cardona)
Lavička: Ezkieta - Hongla, McGuane, Cuenca + vystřídaní
Trenér: Gerard López
Dres:

AD Alcorcón: Casto - Bellvís, Burgos, Laure, Fernández, García, Errasti, Domínguez (24' Sangalli), Peña, Pereira (74' Dorca), Kadir (69' Asdrúbal)
Lavička: Jímenez - Vázquez, Álvaro, Alfonso + vystřídaní
Trenér: Julio Velázquez
Dres:

Hlavní rozhodčí: Eduardo Prieto Iglesias ( Navarra)
Žluté karty: 71' Rivera, 90+4' Cardona - 63' Pereira, 69' Peña, 73' Bellvís, 90+2' Casto
 Vyloučení: -

Dějiště: Miniestadi, Barcelona
Návštěva: 1 692 diváků (11,08 % z celkové možné kapacity 15 276 míst)