Před zápasem

Vzájemné utkání na katalánské půdě z této sezóny skončilo naprostou demolicí ve propsěch domácích, které nasázely celkem 10 branek.

1. poločas

Jako první prověřila připravenost brankářky domácích Lieke Martensová a to hlavičkou z poměrně velké vzdálenosti, která se tak s úspěchem nesetkala. Posléze se do úniku dostala Bárbara Latorreová, kterou vyslala Toni Dugganová, jenže ke střele jí scházelo pár centimetrů. Ve 23. minutě přišel do vápna přízemní centr z pravého křídla, který těsně před Martensovou odvrátila na roh Marta Parralejová.

Kýžené prolomení bezbrankového stavu přišlo krátce po půlhodině hry. Melanie Serranová poslala balón do pokutového území z levé strany a Latorreová jej trochu se štěstím procpala až do sítě. Do konce poločasu ještě přišel jeden pokus z úctyhodné vzdálenosti v podání Patricie Guijarrové, ale ten nečinil její jmenovkyni Patricii Larquéové větší potíže. V poločase tak hovořil stav 1:0 ve prospěch Barçy.

2. poločas

A druhá půle přinesla další tlak v podání Blaugranes. V 51. minutě nenašel centr Élise Bussagliové, jež vyslala skvělým způsobem Martensová, žádného správného adresáta, ale pouze gólmanku domácího celku. V děvětapadesáté minutě neprostřelila Larquéovou z prvního dotyku ani Dugganová, na kterou zprava doléhala jedna z obránkyň. A přesně doprostřed poslala svou střelu na začátku 61. minuty Martensová. Zdvojnásobení vedení tak přišlo až o tři minuty později.

Po chytře zahraném přímém kopu Martou Unzué nakrátko se ke střele dostala Alexia Putellasová, která napoprvé brankářku neprostřelila, napodruhé už však ano a od tyče se její pokus ocitl za brankovou čárou. Na začátku poslední desetimintuovky vystřelila opět z dálky Guijarrová, ale přízemní střelu Larquéová lapila. Následnou volej Latorreové po centru od Martensové zleva už však nikoliv. Tečku za zápasem udělal zákrok Sandry Pañosové po standardní situaci.

Po zápase

Vzhledem k faktu, že Atlético Madrid jen remizovalo v derby s Athleticem, mají nyní barcelonské hráčky vedené stále Franem Sánchezem na čele tabulky dvoubodový náskok. V příštím kole pak doma přivítají právě lvice z Bilbaa a to v neděli 18. února od jedné hodiny odpoledne. Další výjezd je čeká hned nadcházející týden a to na půdu Valencie, která o tomto víkendu změří pro změnu síly s Los Colchoneras.

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 19. kolo
Datum a čas výkopu: sobota, 10. února 2018; 16:00 SEČ
Góly: 31' Latorre (0:1); 64' Putellas (0:2); 82' Latorre (0:3)
Sestavy:

Santa Teresa CD: Larqué - R. Rodríguez (76' Carla), Gordillo, Parralejo, Neira, Alba, Mireya, Estefa (83' Hitomi), Aina (76' Nayadet), Chica, Díaz (67' Y. Rodríguez)
Lavička: Aguirre - Ariadna, Cañas + vystřídané
Trenér:  Juan Carlos Antúnez

FC Barcelona Femení: Paños - Torrejón, Mapi León, Melanie, Gemma (76' Fabiana), Putellas, Bussaglia (72' Losada), Guijarro, Martens (83' Andonova), Duggan (62' Olga García), Latorre
Lavička: Ràfols - Ruth, Andújar + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Rozhodčí:  Elena Peláez Arnillas ( Kastílie a León)
Žluté karty: 34' Chica
 Vyloučení: -

Dějiště: Instalaciones Deportivas Municipales - El Vivero, Badajoz

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 19. kola Ligy Iberdrola proti Santě Terese (10. února 2018)