Barcelona snížila své vedení na čele tabulky před druhým Atléticem už "jen" na 7 bodů a po dvou posledních remízách se začíná hovořit, co může být příčinou nezvládnutí těchto zápasů.

Náročný program

To je asi hlavním důvodem posledních remízových zápasů a jednoho jediného vstřelného gólu z posledních dvou utkání. To ostatně vysvětlil na tiskové konferenci Ernesto Valverde i Sergio Busquets. Barcelona odehrála 12 utkání v posledních 6 týdnech a po více jak měsíci má nyní týden volno.

Lionel Messi a Luis Suárez

Barcelonská útočná hra je založená právě na této jihoamerické dvojici, ale jejich spolupráce v posledních dvou zápasech vůbec nefungovala. Krom toho Lionel Messi se nezapsal mezi střelece již 4 utkání v řadě.

Jiní střelci

Třetím nejlepším střelcem týmu je Brazilec Paulinho, od kterého na začátku sezóny 8 branek nikdo neočekával. Do gólových příležitostí se ale v Barceloně dokáže dostávat, jenže v posledních 8 zápasech vyšel gólově na prázdno. Je to ale stále lepší, než statistiky ostatních hráčů, druhý nejlepšé střelec Barcelona má na svém kontě pouze dvě branky.

Druhé poločasy

Během této sezóny se ve velké většině zápasů stalo, že Barcelona rozhodla o své výhře právě až ve druhém poločase, kdy postupně unavovala soupeře až nakonec udeřila, jenže poslední zápasy to nefunguje a proti Espanyolu musel Gerard Piqué navíc zachraňovat remízu.

Nové posily, které potřebují čas

Philippe Coutinho a Ousamené Dembélé stále ještě nejsou plně adaptování na barcelonský styl. I když Coutinho je na velmi dobré cestě, ještě nějaký čas to jistě potrvá. Naopak Dembélé, který přišel v lednu, má k idálu zatím daleko vinou zranění a musí tak začít pracovat mnohem více

Zdroj: marca.com
Foto: zimbio.com

 

Komentáře

Smazaný uživatel

top komentář
11
2018-02-12 18:14:17

neviděl bych to tragicky,nikdo nejede strojově bezchybně celou sezonu,to snad ani nejde.Možná na nás přišla herní krize,ale právě kvuli tomu sme a stále máme obrovský náskok v čele ligy

Martin777

-3
2018-02-12 19:53:26

taky bych to neviděl tragicky, ale třeba M. City jedou furt na max a to hrajou těžší Anglickou ligu. Já viděl vinu ve velkém množství zranění co týden to hodně pozměněná sestava díky zraněním a není to jednoduché se furt sehrávat. Už těch zranění bylo dost teď hrát a to pořádně. A ta taktika hrát první poločas na údržbu a teprve když se soupeř neporazí sám, tak začít makat od začátku. Mě příjde špatná i z pohledu fanoušků, kteří platí drahé vstupenky za to, že si kluci koupou uprostřed hřiště.

citizen98

0
2018-02-12 22:30:19

furt na max? a prohra s Poolem byla taky na max? V některejch zápasech měli štěstí. Párkrát dokonce dost smolně remizovali... takže ani oni nejedou furt na max.

Snoop

1
2018-02-13 17:41:50

Dembelé přišel v lednu? :-D

Milan87

0
2018-02-13 17:43:19

S tim poolem vůbec nehráli špatně až na ty chyby v zadu jim to vepředu pekne šlapalo a být zápas o 10 min. delší otočili by to.ja bych byl rád kdyby sme se vrátili k rozestaveni 4 3 3, s coutinhem na levo.myslim ze by to šlo

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.