Thomas Vermaelen je zraněný, Samuel Umtiti byl potrestaný a Gerard Piqué zůstal kvůli velkému hernímu vytížení na lavičce. Pro Ernesta Valverdeho nastala mezi čtvrtkem a nedělí opravdu zapeklitá situace, jejíž hlavním problémem bylo, koho postavit na střed defenzivní řady v dalším ligovém klání proti celku z madridského předměstí Getafe.

Volba padla na kolumbijského nováčka Yerryho Minu, jenž nahradil Javiera Mascherana v kádru, a normálně levého beka Lucase Digneho. A oba dva zvládli tento těžký úkol na jedničku, jak ostatně poznamenal i kouč ve svém vyjádření.

Vytáhlý ex-hráč Palmeirasu zaznamenal 78 úspěšných přihrávek, 4 vyhrané osobní souboje a 3 zákroky. K tomu měl ještě dvakrát blízko ke skórování na opačném pólu hřiště. Francouz mezitím rozdal 93 přesných nahrávek a třináctkrát vybojoval míč zpátky pro modro-bordové barvy.

Trenér Valverde využil všech pět stoperů na soupisce A-týmu FCB, k nimž ještě dopřál šanci Davidu Costasovi z béčka, který si zahrál proti Murcii. Celkem dostala barcelonská obrana s Marcem-Andrém ter Stegenem a Javierem Cillessenem mezi třemi tyčemi jen 19 branek a udržela 23 čistých kont.

Vůbec nejčastěji spolu nastoupili Piqué a Umtiti a to osmnáctkrát. Velkou porci zápasů zvládl po zranění Umtitiho v souboji se Celtou i bývalý „kanonýr“ z Arsenalu Vermaelen, který s nositelem čísla 3 nastoupil devětkrát, včetně těžkých startů na Mestalle či Santiagu Bernabéu.

 

Devítka různých stoperských dvojic + trojice FC Barcelony v ročníku 2017/18

Složení středu obrany Odehraných zápasů
Gerard Piqué  Samuel Umtiti   18
Gerard Piqué  Thomas Vermaelen   9
Javier Mascherano  Samuel Umtiti   4
Gerard Piqué Javier Mascherano   3
Javier Mascherano  Thomas Vermaelen   2
 Samuel Umtiti  Thomas Vermaelen   1
Gerard Piqué Javier Mascherano  Thomas Vermaelen 1
 Thomas Vermaelen David Costas   1
 Yerry Mina  Samuel Umtiti   1
 Yerry Mina Lucas Digne   1

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.