Yerry Mina si odbyl svůj premíéru v dresu Barcelony již minulý týden ve čtvrtek na hřišti Valencie, kdy na posledních pár minut naskočil za Gerarda Piquého, který měl problémy s kolenem již od utkání s Espanyolem. Ernesto Valverde se ale rozhodl španělského obránce šetřit i proti Getafe a zde byl Yerry Mina jasnou volbou, především i díky tomu, že žádný jiný stoper už zkrátka k dispozici nebyl. Gerard Piqué a Thomas Vermaelen jsou zranění a Samuel Umtiti měl vystavenou stopku za pět žlutých karet. I proto musel v Minově domácí premiře vedle něho nastoupit velice netradičně Lucas Digne. Po celý zápas ale těmto dvěma obráncům vypomáhal skvěle Sergio Busquets, který se velice často až mezi tyto dva hráče stahoval. 

Nicméně, i přesto, že Barcelona doma Getafe nedokázala porazit, dojem z celkového výkonu kolumbijského obránce to zkazit nemohlo. Mina odehrál celých 90 minut, během kterých si připsal 83 přihrávek a 78 bylo přesných, což dalo 94% úspěšnost. Vyhrál celkem 5 vzdušných soubojů, odebral 2 míče a vyhrál 8 ze 14 duelů. Minova premiéra mohla být ještě mnohem lepší, protože několik zahrávaných rohových kopů si ho ve vápně našlo a on se dostal k zakončení a jednou velice nebezpečně, ale brankář Vicente Guaita jeho pokus zneškodnil. Celkem vystřelil třikrát, dvakrát po rohovém kopu a jednou po odraženém míči, jeho střela byla ale zblokována. 

Zdroj: whoscored.com, Reekwon
Foto: zimbio.com

Komentáře

Reekwon

8
2018-02-13 11:12:46

Po prvních třech rozích, co jsme zahrávali jsme si říkal, "kam to sakra kope??" protože všechny byly úplně přetažené, ale ty další už směřovaly přesně tam, kam měli a Mina v nich byl opravdu nebezpečný. Tohle bude velká zbraň, protože výškový průměr hráčů ve španělské lize není zrovna vysoký. Je opravdu škoda, že se mu nepodařilo z toho jednoho rohu skórovat, byl by za hrdinu, ale celkově se mi dost líbil. Začátek byl z jeho strany takový nervózní, ale to není nic neobvyklého, pak už se mi zdálo, že hrál vcelku jistě. Uvidíme, jak se dá do kupy Piqué, ale i kdyby byl v pořádku, nechal bych ho odpočívat a nechal hrát Minu, Piquého bych v plné síle poslal až na Chelsea.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.