Lionel Messi včera dopoledne převzal každoroční cenu za fair-play navrženou umělcem Agustím Puigem a pořádanou uskupením hráčů Barçy nesoucím jméno Agrupació Barça Jugadors (ABJ), o jejímž předání rozhodlo přes 3 300 lidí na sociálních médiích už koncem sezóny 2015/2016. Lea následně vybrala patnáctičlenná porota z celkového počtu šesti nominovaných. Hlavním důvodem pro vybrání rodáka z Rosaria bylo to, že nejlépe reprezentuje férové hodnoty a to jak na trávníku, tak mimo něj.


Lionel Messi a Ramon Alfonseda zkoumající sošku

U pondělního předání byli vedle samotného hráče, který vévodí ligové statistice střelců, přítomní také prezident klubu Josep Maria Bartomeu, prezident ABJ Ramon Alfonseda, ředitel klubu, který s tímto uskupením jedná v podobě Paua Vilanovy a výkonný šéf pivovaru Damm, jenž je sponzorem této ceny, Ramon Agenjo. Z této ceny se může těšit od loňského prosince i Sergi Roberto, který jí dostal za ročník 2016/17. Podrobnější informace z předání ceny jemu budou následovat v samostatném článku.


Lionel Messi se svou cenou

 

 Video

Sestřih z předání ceny fair-play Lionelovi Messimu (12. února 2018)

 

 Fotogalerie

Lionel Messi obdržel cenu fair-play (12. února 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.cat

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Luvak

6
2018-02-13 19:19:26

Příkladný fotbalista pro všechny a ve všech směrech.

cukr86

3
2018-02-14 11:19:55

Pro všechny ne. Už jsem četl pár diskuzí jak se Leo plácá po zemi a snaží se pořád filmovat. Nikoho ale nepřekvapí, že to psali fans Realu :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.