Ještě před Lionelem Messim se v pondělí 11. prosince loňského roku dostalo pocty v podobě převzetí ceny fair-play od ABJ také Sergimu Robertovi. Osmý ročník této ankety, kterou pořádají bývalí hráči Barcelony, vyhrál díky své pokoře a vůli přizpůsobit se měnícím se potřebám týmu v sezóně 2016/17. U předání ceny opět nechyběli prezidenti klubu, resp. uskupení, pánové Josep Maria Bartomeu a Ramon Alfonseda. Rodák z Reusu byl velmi vděčný a cenu chce „sdílet s ostatními spoluhráči“ jelikož „je pro každého z nich“.


Zleva Josep Maria Bartomeu, Sergi Roberto a Ramon Alfonseda

Zároveň při své řeči poděkoval svým bývalým trenérům v akademii Franciscu Xavierovi Garcíovi Pimientovi (aktuálně u kormidla Juvenilu A) a Víctoru Sánchezovi. „Od svých koučů jsem se naučil respektu a to hlavně vůči soupeři,“ pravil. Pak jej chválili i výše jmenovaní prezidenti. Bartomeu zdůraznil respekt, přizpůsobivost, trpělivost a trvdou práci jako jeho hlavní charakteristiky a také vyzdvihl závazek ke klubu, díky němuž v něm bude hrát ještě dlouho. Alfonseda pak dodával z více osobního hlediska, že Robertovo studium v oboru obchodní správy „bude určitě potřebovat, až přestane hrát fotbal.“


Josep Maria Bartomeu, Sergi Roberto a Ramon Alfonseda s rodinou Martího Vergése

V rámci stejného večera se ještě speciálního jmenování dostalo Martímu Vergésovi, jenž oblékal modro-bordový dres v letech 1956 až 1966. Za těchto dlouhých 10 let sehrál přes 370 zápasů a sám byl chvíli prezidentem v úvodu zmiňovaného uskupení. Tuto cenu získal jako symbol faktu, že kdyby se obdobné ceny předávaly v jeho dobách, měl by jich sám desítky. Rodinu dnes třiaosmdesátiletého bývalého záložníka zastupovali žena Patrícia a jejich čtyři děti. Přítomni pak byli i další reprezentanté klubu a Agrupació Barça Jugadors.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.cat

Komentáře

Venca92

7
2018-02-14 10:37:06

Respekt, pokora, vytrvalost, odhodlanost, oddanost klubu. Proto toho kluka mám tak rád a proto jsem si vybral ho na záda, když jsem kupoval dres.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.