Před zápasem

Úvodní střetnutí mezi oběma celky skončilo v Barceloně vítězství domácích 2:0.

1. poločas

Cestu k triumfu zahájila na půdě aktuálně šestého celku tabulky pohotovou trefou už ve 4. minutě Mapi Leónová, k níž se dostal míč po odražení centru z pravé strany jednou z Netopýrek.

V pětatřicáté minutě přidala druhý zásah Lieke Martensová, která se dostala do nejlepší jedenáctky uplynulého roku. Nizozemka si parádně naběhla na nakopnutý míč z vlastní poloviny a druhým dotykem po zpracování překonala brankářku Jennifer Vreugdenhilovou.

Samotný závěr normální hrací doby obstaral gól Marty Torrejónové, která se po rohovém kopu dostala k míči po sklepnutí ze vzdálenější tyče zpět do středu.

2. poločas

Přesně po hodině hry se pak nepárala s uklizením míče do sítě Nataša Andonová. Černohorská reprezentantka zahrávala rohový kop a ten zatočila rovnou do vnější strany sítě u vzdálenější tyčky, kde na něj byla krátká i nizozemská gólmanka Vreugdenhilová.

V 64. minutě poslala balón z levé strany hřiště Martensová a její centr skončil tentokrát na brankové konstrukci. Kosmetickou úpravu skóre pak zaznamenala v první minutě nastavení Marta Peiróvá, která z blízky dorazila zblokovanou střelu Marianely Szymanowské.

Po zápase

Po tomto utkání následovala dlouhá pauza vynucená reprezentačními turnaji Algarve Cup a Cyprus Cup s účastí hned několika barcelonistek.

Na jednom z hřišť v Ciutat Esportiva se proti Los Colchoneras, které v tomto kole porazily Sporting Huelvu 4:2, začne hrát přesně v 8 hodin.

Příští venkovní duel je pak naplánován hned další víkend, kdy svěřenkyně Frana Sáncheze odcestují právě do Huelvy.

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 21. kolo
Datum a čas výkopu: neděle, 25. února 2018; 13:00 SEČ
Góly: 4' Mapi León (0:1); 35' Martens (0:2); 45' Torrejón (0:3); 62' Andonova  (0:3); 90+1' Peiró (1:4)
Sestavy:

Valencia CF Femenino: Vreugdenhill - Cubedo (63' Pauleta), van den Berg, Ivana, Débora, Borini, Carol (67' Peiró), Carro, Sandra (63' Carreras), Karpova (46' Szymanowski), Mari Paz
Lavička: Bermúdez - Nicart, Salo + vystřídané
Trenér:  Jesús Oliva
Dres:

FC Barcelona Femení: Paños - Torrejón (83' Unzué), Melanie, Fabiana, Mapi León (70' Ruth), Putellas, Guijarro, Losada, Martens (77' Olga García), Duggan (65' Latorre), Andonova
Lavička: Ràfols - Bussaglia, Bonmatí + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Rozhodčí:  Elene Contreras Patiño ( Madrid)
Žluté karty: 60' Carro, 78' Mari Paz, 89' Débora
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciudad Deportiva de Paterna, Valencia

Videa

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 21. kola Ligy Iberdrola proti Valencii (25. února 2018)

Parádní gól Nataši Andonové v zápasu Barçy Femení v rámci 21. kola Ligy Iberdrola proti Valencii (25. února 2018)

Fotogalerie

Valencia CF Femenino vs. FC Barcelona Femení - 1:4 (25. února 2018; fcbarcelona.com)
Valencia CF Femenino vs. FC Barcelona Femení - 1:4 (25. února 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es