Předzápasové novinky

• Předchozí zápas mezi oběma týmy v této sezóně na Miniestadi skončil taktéž remízou, avšak gólovou 1:1.
  • Před začátkem se držela minuta ticha za Enriqueho Castra zvaného též Quini, který v úterý před zápasem zesnul ve věku osmašedesáti let (viz sekce Videa níže).
  • V kádru Carbayones najdeme i dva bývalé hráče FCB a to středního obránce Héctora Verdése, který oblékal modro-bordový dres mezi lety 2008 a 2009 a křídelníka Saúla Berjóna, jenž tak činil v rezervě v letech 2010 až 2012.
  • Před zápasem si v rámci protažení nohou dopřáli hráči procházku ulicemi města Ovieda (viz sekce Videa níže).
  • K dispozici ještě stále neměl Gerard López stopera Josého Antonia Martíneze.
  • Bylo potvrzeno datum utkání s rezervou Sevilly. S ní si barcelonští zahrají v pravé poledne na apríla a venku.

Nominace:

1. poločas

Úvodní duel měsíce března pro barcelonské byl zároveň rozehrávkou celého 29. kola druhé nejvyšší soutěže ve Španělsku. V jeho první půli předvedly oba celky skvělou kvalitu ve své hře a to i přes nevlídné počasí. Ani jeden celek však nebyl schopen dominovat nad tím druhým, ačkoliv s ubývajícím deštěm se k čím dál tím většímu držení míče dostávali jak jinak než Katalánci.

Šancí však bylo poskrovnu. V 7. minutě zkoušel po individuálním průniku do středu hřiště své štěstí Carles Pérez. O 12 minut na to minutě obdržel Marc Cardona exkluzivní pass od stopera Davida Costase a nebýt reflexivního zákroku brankáře, bylo by to 1:0. Velmi aktivním byl uprostřed placu, jako už to při zápasech béčka bývá zvykem, mladý Carles Aleñá.

Rozvlnit síť se pak povedlo domácím, kteří poprvé vystřelili ve 13. minutě zásluhou Diega Fabbriniho, avšak při velké nevoli fanoušků byla trefa ikonického útočníka Tochého z minuty devětatřicáté anulována z důvodu postavení mimo hru. Dvě minuty před koncem normální hrací doby namířil stejný hráč svou hlavičku vedle a došlo na vyloučení trenéra domácích za protesty.

2. poločas

Druhé dějství odstartoval pokus Ramóna Folcha, jenž prolétl těsně kolem levačky Adriána Ortoly. Na začátku poslední dvacetiminutovky musel trávník opustit Cardona kvůli zranění a kvůli zranění pravého stehna bude měsíc mimo hru.

V 85. minutě otestoval připravenost Ortoly Aarón Ñíguez, mimochodem bratr Saúla z Atlética Madrid. Více toho však souboj na stánku Carlose Tartiera nenabídl a tak se oba týmy rozešly smírně po bezbrankové plichtě.

Po zápase

Před začátkem dnešního zápasu patřilo barcelonským hráčům 16. místo. Na Miniestadi hostí od čtvrté hodiny nedávno prvoligovou Numanciu. Příští výjezd je pak čeká v nadcházejícím kole. Dne 17. března pojedou do Lorcy vyzvat zdejší klub, který znají ze svého působení ve třetí lize.

Základní informace o utkání

Soutěž:  LaLiga 1|2|3
Část: 29. kolo
Datum a čas výkopu: pátek, 2. března 2018; 21:00 SEČ
Góly: -
Sestavy:

Real Oviedo: Herrero - Christian, Forlín (80' Yeboah), Hernández, Rocha, Mossa, Folch, Johannesson (88' Viti), Toché, Fabbrini (68' Linares), Aarón
Lavička: Sánchez - Verdés, Hidi, Cotugno + vystřídaní
Trenér: Juan Antonio Anquela
Dres:

FC Barcelona B: Ortolà - Costas, Palencia (C), Cuenca, Cucurella, Pérez (85' Miranda), Rivera, Hongla, Nahuel (68' McGuane), Cardona (71' Ruiz), Aleñá
Lavička: Varo - Tarín, Ballou Tabla, Puig + vystřídaní
Trenér: Gerard López
Dres:

Hlavní rozhodčí: Luis Mario Milla Alvendiz ( Andalusie)
Žluté karty: 44' Forlín, 54' Folch, 61' Christian, 76' Rocha - 73' Aleñá
 Vyloučení: -

Dějiště: Carlos Tartiere, Oviedo
Návštěva: 12 730 diváků (41,74 % z celkové možné kapacity 30 500 míst)