Před zápasem

• První vzájemný zápas dvou největších adeptek na zisk mistrovského titulu skončil identickým skóre.
  • V uplynulém týdnu slavila narozeniny jedna z kapitánek, Vicky Losadová, které bylo 27.

• Ještě před ní slavila o rok více Marta Torrejónová. Oběma přejeme všechno nejlepší a hodně úspěchů ve fotbale i osobním životě.

• Specifické bylo toto utkání pro Mapi Leónovou, která do Barcelony přišla loni v létě právě z Atlética. Červeno-bílý dres pak naopak oblékají Marta Correderová a Sonia Bermúdezová, bývalé hráčky katalánského giganta a to v letech 2010-2015, resp. 2011-2015.

1. poločas

Před poprvé plně zaplněným sedmým hřištěm areálu v Sant Joan Despí se uskutečnilo doposud asi nejdůležitější střetnutí sezóny, ve kterém se jako první o gól pokoušely hostující fotbalistky. Ke střele z obří vzdálenosti se ve 14. minutě odvážila Bermúdezová a Pañosová musela být připravená.

Stejná hráčka se o osm minut později už nemýlila, když využila výběhu gólmanky domácích a ladně jí přelobovala. Ani přes původní vztahy s FCB se nezdráhala svou trefu pořádně oslavit. Ve 29. minutě zkusila své štěstí Martensová, ale reprezentační brankářku Lolu Gallardovou nepřekonala.

O deset minut později došlo ve vápně madridského celku k faulu Andrey Pereirové na Natašu Andonovou, který však zůstal bez povšimnutí u nedaleko stojící sudí, jež ukázala pouze na rohový kop. Z něj však nic nebylo a do pauzy tak svěřenkyně Frana Sáncheze vstupovaly za stavu 0:1.

2. poločas

Do druhé půlě naskočila i Andressa Alvesová a byla to právě Brazilka, které se povedlo anulovat nepříznivý stav proměněnou penaltou. Ta se kopala po ruce ve skluzu v podání Kenti Roblesové. Obhájkyně trofeje si to však nechtěly nechat líbit a hned vzápětí neměla správně seřízené mířidla Ángela Sosová.

Tři minuty po dovršení hodiny hry prověřila připravenost Gallardové Andonová, ale s jejím pokusem neměla větší potíže. Bermúdezová pak na konci 84. minuty orazítkovala centrem z pravé strany tyčku po pravici Pañosové, zatímco v poslední minutě normální hrací doby pálila nad vystřídaná Toni Dugganová.

Po zápase

Na čele tabulky se tedy po plichtě 1:1 nic nemění a Atlético stále vede o bod. V příštím kole čeká na Barçu Huelva, zatímco v Madridu dojde na městské derby.

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 22. kolo
Datum a čas výkopu: neděle, 11. března 2018; 20:00 SEČ
Góly: 21' Bermúdez (0:1); 49' Andressa (z penalty, 1:1)
Sestavy:

FC Barcelona Femení: Paños - Melanie, Fabiana (81' Unzué), Mapi León, Torrejón, Putellas, Martens, Losada (C, 81' Bonmatí), Latorre (46' Andressa), Guijarro, Andonova (69' Duggan)
Lavička: Ràfols - Ruth, Bussaglia + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Atlético de Madrid Femenino: Gallardo - Corredera, Menayo, Pereira, Kenti (62' Soares), Sosa (80' Falcón), Meseguer, Sampedro (C), Aurélie, Esther (73' Daoudi), Bermúdez (90+3' Cazalla)
Lavička: Părăluță - Viola, Laia + vystřídané
Trenér:  Ángel Villacampa
Dres:

Rozhodčí:  Marta Huerta de Aza ( Kastílie a León)
Žluté karty: 35' Mesi, 74' Coredera, 87' Daoudi
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciutat Esportiva Joan Gamper (hřiště č. 7), Barcelona
Návštěva: 1 028 diváků (poprvé v historii vyprodáno)

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 22. kola Ligy Iberdrola proti Atléticu Madrid (11. března 2018)

Fotogalerie

FC Barcelona Femení vs. Atlético de Madrid Femenino - 1:1 (11. března 2018; fcbarcelona.com)
FC Barcelona Femení vs. Atlético de Madrid Femenino - 1:1 (11. března 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es