Jedním z hrdinů poslední zprávy je Paulinho, který v současné době stojí více než pětkrát tolik než v loňském roce, kdy přišel do Barcelony. Mnohem více než na začátku sezóny stojí například rovněž Maxi Gómez z Celty Vigo nebo Mohamed Salah z Liverpoolu. Ukazuje se, že Paulinho v této sezóně zpětinásobil svou hodnotu.

V létě loňského roku, kdy se brazilský záložník stěhoval z čínské ligy do Barcelony měl hodnotu 10 milionů eur. Nyní se jeho hodnota odhaduje na 52,4 milionů eur. Paulinhova velmi dobrá forma se projevila na výsledcích CIES, která prováděla výpočty od začátku sezóny. Při určování tržní hodnoty se berou v úvahu faktory jako věk, délka smlouvy, výkony na hřišti, góly nebo žluté karty.

 Ze všech hráčů LaLigy se nejvíce zvýšila hodnota u útočníka Celty Vigo, kterým je Maxi Gómez (z 3 na 34,3 milionů eur). Za zmínku také stojí navýšení hodnoty u Mohameda Salaha z Liverpoolu (z 88,1 na 162,8 milionů eur) nebo Marcose Alonsa z Chelsea (z 33 na 57,8 milionů eur).


"Článek napsal redaktor časopisu Fotbal Netradičně - David Kvapil, kterého můžete sledovat také na Facebooku ZDE."  


Zdroj: fcbarca.comDavid Kvapil
Foto: 
fcbarca.com

Komentáře

Gemini

6
2018-03-12 19:37:28

No, sice nám všem vytřel zrak a ukázal se jako platný člen týmu, ale za 52,4 milionu bych ho pořád poslal zájemci i s mašličkou. Ne že bych ale věřil, že tolik někdo nabídne nebo že bychom ho chtěli už po jedné sezóně posílat pryč..

Perezzz

1
2018-03-12 19:44:27

Ze hraje sezonu dobře neznamena ze ji bude hrat dobře i priste. i když si myslim ze u Paulinha jeho vykonost bude stabilni. 52 mega za nej ale neda nikdo maximalne zase Čina. No jsem celkem zvedavy jak to u nej dopadne. jestli koupime v lete Arthura a ted jsme koupili Coutinha, coz byla vyborna koupe protože jeho cena se po sezone vyrazne zvedne. Nejaky kluci z B a je tu stále Denis, Iniesta atd. No uvidíme

Martin777

7
2018-03-12 20:49:03

Původně jsem mu vůbec nevěřil, ale moc mile mě překvapil. Krom gólů se mě u něj líbí, že není líny na krok na rozdíl od mnoha dalších našich hráčů, kteří někdy jsou na hřišti jak a procházce. Ve středu zálohy je velice cenný a doufám, že u nás ještě par dobrých sezón odkope.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.