Ernesto Valverde nechce s Yerry Minou tančit. Při pohledu na nominace barcelonského trenéra to vypadá více, než zřejmě. Kolubijský obránce dorazil v lednovém přestupovém okně a jako náhrada za Javiera Mascherana a okamžitě rozdával úsměvy na všechny strany a vypadalo to, že by do kabiny hráčů mohl skvěle zapadnout, jenže po fotbalové stránce je to úplně odlišný příběh. Hráč dorazil na Camp Nou 10. ledna a druhý den hrála Barcelona zápas proti Celta Vigo v Copa del Rey, ve kterém obránce samozřejmě nastoupit nemohl .Nenastoupil ani v následujících třech zápasech proti Realu Sociedad, v prvním kole Copa del Rey proti Espanyolu a ani v následném utkání španělské ligy proti Realu Betis. Mnozí už se začali ptát, kdy přijde jeho čas, protože zatím nedostal ani minutu a sledoval hru jen z lavičky. Nakonec dostal první minuty v semifinále poháru proti Valencii, kdy na závěrečných 8 minut nahradil Gerarda Piquého a poprvé tak nastopil do utkání jako hráče Barcelony. 

Zdálo se, že si trenéra nakonec získal, protože v následujícím utkání na Camp Nou proti Getafe nastoupil od začátku a odehrál celých 90 minut, ale nic víc. Od toho okamžiku Mina prostě zmizel. Dostal se do sestavy v následujícím zápase proti Eibaru, ale proti Gironě, Las Palmas, Atléticu Madrid a naposledy Mazale nebyl ani nominovaný. Jasné znamení od Valverdeho, že mu nedůvěřuje i navzdory tomu, že v utkání proti Getafe zahrál velmi dobře a co víc, byl při rohových kopem velmi nebezpečný, což už Barcelony není vůbec zvykem. 

Do Barcelony přišel Mina se záměrem nahradit Javiera Mascherana, ale od svého příchodu se na hřiště podíval jen sporadicky a nedostal se na dokonce ani tehdy, když měl Gerard Piqué problémy se svým pravým kolenem, i tak Valverde nasadil raději španělského obránce, který nebyl zdravotně úplně v pořádku, než čerstvého hráče, který se potřebuje začlenit do týmu. 

Je velmi překvapivé, že klub, který tak spěchal na to, aby kolumbijského hráče podepsal za 11,8 milionů eur už lednu prakticky vůbec nehraje i když by v létě stal 9 milionů. Některé jihoamerické sdělovací prostředky již informovaly, že různé brazilské kluby již kontaktovaly vedení Barcelony o možnosti hostování Jerryho Mina do konce sezóny, ale samotný Mina tuto možnost okamžitě odmítl. Pokud se však situace nezmění, bude se pro hráče muset hledat nějaké řešení, protože přišel do Barcelony tančit, jenže diskotéka na Camp Nou je uzavřena. 

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

wahin

6
2018-03-13 13:49:28

Tak on ani Vermaelen prakticky od Umtitiho návratu po zranění nehraje

Lnovy

8
2018-03-13 14:14:16

Myslím, že bude hrát pořádně až od příští sezony, jelikož teď máme před ním 3 velmi kvalitní stopery, navíc Pique a Umtiti zkrátka musí nastupovat v důležitých zápasech. Možná, že si zahraje, kdybychom brzy rozhodli La ligu, ale v LM a finále CDR bych to neviděl. Druhou variantou je ho poslat na hostování, aby se v Evropě pořádně rozehrál. Také se může stát, že Vermaelen v létě odejde a v tom případě bych se snažil o zisk de Ligta, který bude jednou skvělý stoper.

Snoop

2
2018-03-13 17:08:41

Bohužel je to teď tak, nastává klíčová část sezóny a už není "nedůležitých" utkání. V lize se pár bodů ztratilo tak je malinko větší tlak. O to více když opakovaně Valverde řekl, že každé tři body jsou pro něj stejně důležité, nehledě na soupeře. Navíc je před ním ještě Vermaelen s obrovskými zkušenostmi, a v této sezóně navíc ukázal jak dokáže být platný, když je zdravotně v pořádku.
Určitě by neměl odcházet tenhle aklimatizační čas pro něj bude obrovským bonusem příští sezónu, kdy svojí příležitost určitě dostane.

Martin777

1
2018-03-13 18:19:33

Souhlasím s ostatníma a proti Getafe hrál naprosto skvěle na to, že to byl jeho první zápas..jeden z nejlepších hráčů na hřišti.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.