Pedro Rodríguez a Cesc Fàbregas. Dva exbarcelonisté v řadách Chelsea, kteří se zítra představí před svými bývalými fanoušky. Prvně jmenovanému bylo 17, když v roce 2004 přišel do výběru do devatenácti let. Po pěti letech v La Masii se dostal do prvního týmu, kde vydržel až do roku 2015.


Pedro Rodríguez s evropským superpohárem z léta 2015, kdy nakonec Barçu opustil

Druhý už byl rezidentem akademie v roce 1997 a rok před příchodem Pedra zamířil do Arsenalu. V roce 2011 byl však zpátky, aby si konečně zahrál i za barcelonské áčko, než si to po třech letech rozmyslel a vrátil se zpět do Londýna, tentokrát však na modrou stranu barikády.


Cesc Fàbregas radující se z branky proti Seville v ročníku 2013/14

Křídelník z Kanárských ostrovů sehrál v modrobordovém dresu celkem 321 zápasů, v nichž dal 99 branek a na dalších 44 nahrál. Celkem byl tak u zisku třinácti trofejí, což je o 7 více, než v případě středopolaře narozeného v Arenysu de Mar, který v A-týmu stihl odehrát „pouze“ 151 zápasů a v nich nastřílet 42 branek a zaznamenat 43 asistencí.


Pedro sledující pohyby svého bývalého kolegy Lea Messiho při prvním utkání

Oba dva si zahráli i v prvním utkání na Stamford Bridge hraném 20. února a to dokonce v základní sestavě, než je v druhé půli vystřídali Álvaro Morata, resp. Danny Drinkwater. Pro Pedra to byla proti FCB premiéra. Cesc na druhou stranu už zažil dohromady 4 zápasy proti svému bývalému chlebodárci a to v barvách Gunners, s nimiž zažil 2 remízy a 2 prohry.


Pedro Rodríguez a Cesc Fàbregas s trofejí pro vítěze španělského poháru

Co se týče Lionela Messiho, jeho aktivnějším nahrávačem z těchto dvou byl Pedro s pětadvaceti asistencemi oproti patnácti v podání Fàbregase. Pokud sečteme počet trofejí, kteří oba teď už Londýňané získali za dob působení ve svém mateřském celku a reprezentaci La Rojy, dostaneme se na číslo 9.


Pedro a Cesc, jak si je nejvíce pamatují culés

Po jednom úspěchu zaznamenali v lize, Copě del Rey, v evropském superpoháru a na MS klubů. Se Španělskem pak vyhráli jak na Euru (v Polsku a na Ukrajině v roce 2012, tak na světovém šampionátu (v Jihoafrické republice v roce 2010).


Cesc při zákroku na Pedra v utkání Arsenalu s Barcelonou v sezóně 2010/11

Oběma současným svěřencům Antonia Conteho je 30 let a narodili se i ve stejném roce - 1987. Debut mezi profesionály zažil dříve záložník a to v roce 2003 u Arsenalu. Nositel čísla 17 si na svůj debut musel ještě 5 let počkat, za to byl pod Josepem Guardiolou.


Cesc, Pedro a Messi slavící jednu z branek sezóny 2013/2014

Ještě v barvách Barcelony se Pedrovi povedlo nahrát na 3 branky Cesca, který mu stejnou laskavost opětoval pětkrát. I v celkovém měřítku, vezmeme-li do úvahy španělský národní výběr a Chelsea, se více „Fabremu“, když nahrál na 11 gólů ostrovana.


Vzájemné střídání obou aktuálních hráčů Chelsea v sezóně 2011/12

Ten mimo Barçu přidal už jen jednu přímou asistenci. Za tři sezóny, kdy hráli po svém boku (2011 až 2014) dali dohromady 42 branek. V případě Pedra šlo o 42,42 % z jeho všech zásahů u Blaugranas. V obou případech každopádně mluvíme o důležitých hráčích v dějinách klubu.


Slavící Cesc na Anoetě při utkání proti Realu Sociedad v ročníku 2011/12

A jak si oba dva vedou nyní v hlavním městě Anglie a ostatně i celého Spojeného království? Pedrito, jehož si portál Transfermarkt váží na 25 milionů eur, má na svém kontě 121 odehraných soutěžních střetnutí, v nichž se mu povedldo sedmadvacetkrát dostat na střeleckou listinu a dvacetkrát nahrával spoluhráči.


Pedro byl klíčovou postavou při souboji o UEFA Super Cup před třemi lety proti Los Nervionenses

Fàbregas, jehož aktuální tržní hodnota činí o 10 milionů více než u Pedra, pak mezitím stihl i díky roční výhodě odehrát už 172 zápasů, ve kterých dal 20 gólů a na dalších 55 nahrál. Oběma by se zítra mělo dostat vlídného přijetí i na jejich bývalé domácí půdě.


Cescovi se na Camp Nou líbilo, ale srdce jej znovu přitáhlo do Londýna

 

 Videa

Sestřih toho nejlepšího v podání Pedra Rodrígueze jako hráče FC Barcelony

Sestřih toho nejlepšího v podání Cesca Fàbregase jako hráče FC Barcelony

 

Zdroj: fcbarcelona.com, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.