Odpověď je jednoduchá - nastala a hned čtyřikrát. Poprvé to bylo v ročníku 1992/93, kdy Katalánci s moskevským armádním celkem pod zkratkou CSKA vypadli po prohře 2:3 ve druhém utkání druhé vyřazovací části, které bylo tehdy aktivní. Následuje přesun o 10 let později, kdy ve čtvrtfinále padli po plichtě v Turíně s Juventusem 1:2 v rámci čtvrtfinále novodobého formátu soutěže.

Poslední dva případy nastaly v relativně nedávné historii a to v prvních dvou letech pod Josepem Guardiolou. V Lyonu v seźoně 2008/09 uhráli výsledek 1:1, než doma Francouze rozmetli pod hlavičkou osmifinále 5:2. Ve stejné fázi pak o rok později přehráli VfB Stuttgart, který se do Německa vracel s porážkou 0:4. Opět se tedy jednalo o vysoký gólový rozdíl.

Chelsea je sice v Barceloně neporažena za svých posledních 10 návštěv. Pokud nicméně vezmeme v potaz všechny soutěže a nejen nejprestižnější evropský turnaj na klubové úrovni, zjistíme, že v předchozích třinácti případech, ve kterých Blaugranas uhráli v prvním duelu dvojzápasu remízu 1:1, dále postoupili hned jedenáctkrát. Podaří se jim to i podvanácté? Uvidíme zítra.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.