1. poločas

Odveta osmifinále mezi Chelsea a Barcelonou byla divácky hodně atrakticní a o hodně se od tohoto zápasu čekalo. Co se pravděpodobně ale nečekalo, byl tak brzký gól, který vstřelila Barcelona již ve 3. minutě. Lionel Messi si narazil míč s Ousmaném Dembélém, míč nešťastně zasáhl ale Marco Alonso tak, že se dostal na Luise Suáreze a ten okamžitě posílal na nabíhajícího Messiho, který i když byl již ve velkém úhlu, poradil si po svém, a překonal Courtoise mezi nohama.

Pro Chelsea se prakticky nic neměnilo, protože přijela do Barcelony s tím, že musí skórovat a tak jí gól Lionela Messiho nějaké plány narušit neměl. I když Chelsea byla nebezpečná, tak ale ve 20. minutě přitvrdil Messi, obral o míč Fábregase na půli hřiště a založil protiútok, kdy před vápnem přohrál na druhou stranu vápna na Dembélého a ten razanzní střelou pod břevno vstřelil dvůj první gól v dresu Barcelony.

Ve 28. minutě skvěle zakombinoval Luis Suárez s Andrésem Iniestou, kdy španělský obránce mezi dvěma obránci prosrčil míč patičkou na Suáreze, ale uruguayský střelec byl již ve velkém úhlu a překonal brankáře Chelsea se mu nepovedlo.

V nastavení prvního poločasu, i když byla Chelsea velice aktivní, tak měla největší šanci utkání až v závěru a to Marcos Alonso z přímého kopu a nekopl to vůbec zle, bohužel pro něj a pro celou Chelsea trefil pouze pravou tyč a tak se šlo do šaten za stavu 2:0.

2. poločas

Chelsea neubrala na svém snažení nic ani do druhého poločasu a viditelně byla aktivnějším týmem, než Barcelona, ale žádné úspěchy to stále nepřinášelo a často střely hráčů Chelsea byly zblokované nebo zkrátka selhali ve finální fázi.

V 63. minutě už to vypadalo, že si Chelsea bude moci připsat první branku utkání, do 100% šance se dostal po přihrávce Hazarda Marcos Alonso a už když se chystal ke střele, do skluzu se položil Dembélé a míč mu těsně před střelou srazil na roh.

O minutu později opět úřadoval Lionel Messi, využil nedůrazu bránících hráčů Chelsea, navedl si míč na levou stranu vápna a po druhé v zápase překonal Courtoise a po druhé střelou mezi nohy.

V 85. minutě zahrávala Barcelona rohový kop a i když v tété disciplíně není příliš často nebezpečná, obrana Chelsea udělala chybu a nechala naprosto volného Paulinha, který se dostal k hlavičce, bohužel pro něj neumístil střelu více k tyči a brankář Chelsea střelu vykryl.

Další obrovskou šanci a také poslední šanci utkání měla Chelsea v 90. minutě. Antonio Rüdiger si naskočil na centr a hlavou se snažil zakončit k levé tyč, ale od levé tyče se míč odrazil a následně obránce Chelsea fauloval. Více se již v utkání nestalo a Barcelona díky vítězství 3:0 postupuje mezi nejlepších 8 týmů Ligy mistrů.

Sergi Roberto 22'
  45'  Willian
2. poločas
  49'  Olivier Giroud
Andrés Iniesta   Paulinho 56'
Sergio Busquets   André Gomes 61'
 Lionel Messi ( Suárez) 63'
Ousmane Dembélé   Aleix Vidal 67'
  67' Olivier Giroud   Alvaro Morata
  67' Victor Moses   Davide Zappacosta
  75'  Marcos Alonso
  82' Eden Hazard   Pedro Rodriguez