Jakmile hraje Lionel Messi, vždy se o něm objeví alespoň jeden titulek. Tentokrát se týká počtu jeho gólů za Barçu od doby, kdy na svých bedrech nosí ikonickou desítku. Proti Kepovi Arrizabalagovi se s ní dostal na střeleckou listinu už v jubilejním 500. případě a přidal tak ke svým osmi gólům s číslem 30 a čtyřiatřiceti s číslem 19.


Leo Messi slavící svou trefu do sítě Los Leones

Desítku podědil v roce 2008 od legendárního Ronaldinha Gaúcha a od té doby, kdy uplynulo 9 a půl let, sbírá trefy takovou rychlostí, že průměrně za jeden ročník nasází 50 branek. Dodejme, že vůbec první zásah s číslem 10 zaznamenal rodák z Rosaria 13. září roku 2008 v ligovém utkání proti Getafe, které v Coliseu Alfonsa Péreze skončilo výhrou 2:0.


Lionel Messi a Sergio Busquets slavící svůj gól proti Getafe, který byl jeho prvním s desítkou na zádech

Nejedná se o první Messiho pětistovku v modro-bordovém dresu. Dne 23. dubna 2017 se mu pod hlavičkou loňského ligového ročníku povedlo dosáhnout této mety v rámci celého jeho působení v áčku FCB a to symbolicky při El Clásicu, kdy v poslední možný okamžik rozhodl o triumfu 3:2 nad Bílým baletem a to na jeho stadionu.

 

 Video

Sestřih z výkonu Lionela Messiho proti Athleticu (18. března 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.