Předzápasové novinky

1. poločas

První dvě šance si připsaly Marta Torrejónová a Vicky Losadová. Brankářku hostujícího družstva překonala však až tvrdá střela Patricie Guijarrové ze vzdálenosti 30 metrů z 16. minuty. Svěřenkyně Frana Sáncheze následně nezvedly nohu z plynového pedálu a druhý gól přidaly ve 25. minuty zásluhou Maríe del Pilarové zvané Pili, která si do vlastní svatyně srazila roh zahrávaný Élise Bussagliovou.

Následně se Granadille povedlo zásluhou Jackie Simpsonové, která se prosadila i v prvním vzájemném zápase, snížit na rozdíl jedné branky. Následující část byla poměrně vyrovnaná. Ani jedna strana nedominovala hře a vše bylo v rovnováze. Dvě minuty před koncem prvního dějství ale Guijarrová přidala svůj druhý zásah v utkání a tím převážila misky vah znovu na stranu Blaugranes.

2. poločas

Druhý poločas už měla Barça Femení pod kontrolou a snažila se střetnutí definitivně rozhodnout ve svůj prospěch. Z kvanta šancí, které si postupně připravily Toni Dugganová, Lieke Martensová a již zmiňovaná Losadová, už ale další gól nepadl, což však nijak nesnižuje jinak působivý výkon domácích hráček, které se tak před vlastním publikem pomstily za loňskou porážku.

Po zápase

Barcelonistky si tak připsaly další 3 body a budou čekat na to, jak dopadne zápas jejich nejbližšího rivala v tabulce v podobě vedoucího Atlética. Ten hraje proti Betisu zatím 1:0 (aktuální k datu 1.4.2018 a času 19:00 SELČ) a tak si stále udržuje jednobodový náskok.

Šestadvacáté kolo španělské nejvyšší soutěže žen proběhne až za dva týdny, jelikož nyní se o slovo přihlásí další reprezentační pauza. Po ní bude na Barcelonu čekat výjezd do Andalusie, kde vyzve právě Betis, zatímco Los Colchoneras si rovněž zahrají venku na Seville.

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 25. kolo
Datum a čas výkopu: neděle, 1. dubna 2018, 13:00 SEČ
Góly: 16' Guijarro (1:0); 26' Pili (vlastní, 2:0); 27' Simpson (2:1); 43' Guijarro (3:1)
Sestavy:

FC Barcelona Femení: Paños - Gili (75' Putellas), Torrejón, Morroni (67' Melanie), Mapi León, Guijarro, Losada (75' Bonmatí), Bussaglia, Latorre, Duggan (62' Caldentey), Martens
Lavička: Ràfols - Ruth, Andonova + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

UD Granadilla Egatesa: Pili - Simpson, Crosson, Estella, Cindy, Dozono (73' Aithiara), Tui (67' María José), Gavira, Paloma (67' Eva), Vatafu, Ana (62' Martín-Prieto)
Lavička: Martínez - Paola + vystřídané
Trenér:  Antonio „Tony“ Ayala

Rozhodčí: Zulema González González ( Galicie)
Žluté karty: 27'  Latorre - 90+4' Gavira
 Vyloučení: -

Dějiště: Miniestadi, Barcelona

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 25. kola Ligy Iberdrola proti Granadille Egatesa (1. dubna 2018)

Fotogalerie

FC Barcelona Femení vs. UD Granadilla Egatesa - 3:1 (1. dubna 2018; fcbarcelona.com)
FC Barcelona Femení vs. UD Granadilla Egatesa - 3:1 (1. dubna 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es