Andrés Iniesta

Je to těžké, skoro to až není pravda. Nedá se toho tolik říct. Jedná se o velmi bolestivé zklamání, protože to po náskoku z prvního zápasu nikdo nečekal. Zdálo se, že po něm postoupíme, ale nestalo se tak, protože jsme nehráli dobře a nedařilo se nám předvádět naši hru. Když děláme něco špatně, dopouštíme se hodně chyb a nedokážeme se přizpůsobit průběhu zápasu. A tak to v Lize mistrů dopadá. Potrestá vás za to, že se vám nedaří. Jsem velmi zklamaný, protože doposud byla tato sezóna v našem podání dobrá. I když to nebyl správný příklad, vždy se snažíme odvést tu nejlepší práci. Dnes (vyjádření proběhla včera - pozn. přek.) jsme byli několikrát potrestáni.

Soupeři věděli, kde na nás zaútočit. Když se nedá hrát, musíte se porozhlédnout po jiných řešeních, což jsme neudělali. V druhém poločase, kdy jsme měli míč na svých kopačkách, to bylo o něco lepší. Nejde o omluvu, jelikož vždy máme šanci na vítězství. Je velmi obtížné přijmout tuto porážku, jelikož jsme měli velké naděje.

Je možné, že toto byl můj poslední zápas v Lize mistrů a proto ta porážka bolí ještě více.

Bolí nás to. Bude těžké se z toho vzpamatovat, ale nemáme na vybranou. V sobotu nás čeká další zápas a ve zbývajících dvou soutěžích musíme předvést to nejlepší.


Andrés Iniesta zahrávající míč před zraky Kevina Strootmana

Sergio Busquets

Pocity jsou velmi špatné. Je smutné vypadnout a to hlavně po výsledku, který jsme získali v 1. zápase. Tak zkrátka ten zápas proběhnul, vůbec nám nevyšel. Je to pro nás hrozně smutný večer plný zklamání.

Řím potřeboval branky, ukázal přístup a musel hrát od vápna k vápnu. Z jakéhokoliv důvodu jsme nedokázali jsme odpovědět na podmínky, které nám stanovil a vytvořit si šance. Proto byl ve všech aspektech lepší a to po celou dobu zápasu. Byli jsme špatně postavení a soupeři dosáhli potřebného skóre, zatímco my ne. Vše bylo špatně.

Toto je jedna z těch negativních zkušeností. Lhal bych, kdybych řekl, že jsme něco takového potřebovali, protože loni jsme prohráli podobným způsobem - akorát v prvním zápase. Jsme venku z Ligy mistrů, což jsme nechtěli. Chtěli jsme v ní zůstat, ale teď máme prázdné a zároveň těžké pocity.


Sergio Busquets při souboji s českým krajánkem Patrikem Schickem

 

 Video

Andrés Iniesta a Ernesto Valverde po odvetě čtvrfinále Ligy mistrů UEFA proti Římu (4. dubna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com, uefa.com
Foto: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pajinos

5
2018-04-11 11:51:38

říkám to nerad a říkal jsem to i ke konci Xaviho působení, ale jde prostě vidět, že Andrés už tomu hurá fotbalu nestačí, což je naprosto akceptovatelné vzhledem k jeho věku ... je zápas, ve kterém to diriguje, ale pak má třeba hluché období nebo prostě přijede silný celek a ačkoliv tam jsou náznaky jeho geniality, už to není ono ... chce se to prostě připravovat na hru bez něj, což bude hodně těžké ale nevyhnutelné - a čím dříve k tomu podle mého sáhneme, tím lépe pro nás, protože získáme čas na aklimatizaci jiných hráčů na jeho postu - ať už Coutinha nebo ve snovém scénáři Aleňi ... uvidíme, jak to s ním dopadne, ale jen za zásluhy bych jej už nedržel, jak rozumně říkal vlastně i on sám v tom nedávném rozhovoru

Jhonys

3
2018-04-11 12:15:03

já myslím, že tohle byl jeho poslední zápas v UCL. Akorát takovou rozlučku si s ligou mistrů nezaslouží, což mě mrzí.

Blaugrana

2
2018-04-11 18:55:32

I tak byl za mě náš nejlepší založník na hřišti...A nemyslím si že by na to už neměl, ale problém je v tom že v naší záloze plné chodců ( a tím nemyslím, že by jen chodili, ale těžkopádná, pomalá a když už máme balón tak v poslední době i hodně nepřesná) je to průser...vždyť takový Pirlo taky mohl hrát finále LM v kolika? 34-35? Protože kolem sebe měl pohyblivější spoluhráče, kteří to za něj odmakali a on tomu dal rozum....Ani si nechci představovat jak by to vypadalo bez Andrése...Rakitic jen behal, Busi by se z toho posral, Gomes by se tam nekde ploužil a pak by to všichni stejne odevzdali Busimu nebo Messimu ať něco vymyslí...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.