Přijde po takovém večeru, jakým byl ten dnešní (vyjádření proběhlo včera - pozn. přek.), ještě to nejlepší?

To nejlepší přišlo dnes, ale může to přijít i za několik týdnů! Způsobem, kterým jsme hráli dnes večer, dokážeme porazit kohokoliv. Mohli jsme dát i více branek. Byli jsme na nich hned od začátku. Ještě nikdy jsem neviděl Barcelonu takhle se trápit.

Co můžete říct na své partnerství s Patrikem Schickem? Jakto, že nejste tak agresivní, když spolku hrajete v lize?

Schick je mladý a pořád se vyvíjí, ale dnes hrál dobře. Bylo pro mě jednodušší mít jej a Radju na blízku. Znamenalo to, že jsem měl více místa. Poprvé jsme hráli na tři obránce a vyšlo to velmi dobře. Nevím, co mohu říct na adresu našich výsledků v lize. Samozřejmě nejsme spokojení, když doma ztratíme body. Zbývá nám odehrát sedm zápasů a všechny jsou důležité, počínaje derby.

Co vám dnes řekla vaše žena a dcera? Věřily, že to dokážete?

Všichni jsme věřili a to i přes to, že nám lidé dávali pouze 5% šanci na postup. No, teď jsme to dokázali - úchvatným způsobem. A myslím si, že si mezi nejlepšími čtyřmi zasloužíme naše místo.


Evidentně spokojený exteplický kanonýr se svou dcerou Unou

Cítíte více radosti z toho, čeho jste dosáhli nebo smutku z toho, co se vám nepovedlo?

To se těžko vysvětluje. Lidé často mluví o mentalitě v Římě, ale když jí nemáte silnou, nemůžete vyhrávat takové zápasy, jako ten dnešní. Porazili jsme některé top týmy a když jsme favorité, myslíme si, jak to všechno bude jednoduché. Ale ono nikdy není. Vždy ze sebe musíte vydat vše..

Jak daleko může Řím v Lize mistrů dojít?

Snad až do finále! Nikdo nám nevěřil a i přesto se nám poprvé podaiřlo dostat do semifinále. Budeme stát proti některým velmi těžkým sokům, ale to byla tehdy i Barça. Jsem velmi šťastný a pyšný na to, že se budu moci dívat na los a uvidím v osudí Řím.

 

Zdroj: asroma.com, uefa.com
Foto: asroma.com, uefa.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.