Tvrdil jste, že věříte v postup a dokázal jste, že to bylo možné.

Já jsem trenérem a snažím se mé hráče udržet v nejlepší možné kondici. Analyzoval jsem ostatní zápasy s různými druhy tlaku, ale stejnou filozofii zaměřenou na agresi. Barceloně scházely nápady.

Proč jste vsadil na tento systém?

Chtěl jsem mít hráče, kteří dokáží skórovat a umí vepředu vytvořit něco konstruktivního. Trenér, který sáhne k této hře, riskuje. Normálně by mě zabili, ale nezajímá mě, co říkají druzí. Lidé tvrdí, že nepracujeme, ale ukázali jsme, že je tomu jinak.

Povedlo se vám zastavit Messiho.

Odehráli jsme 180 minut. V prvním zápase bychom dostali známku 6,5, dnes (vyjádření proběhlo včera - pozn. přek.) 10, to vůbec nejvyšší s pochvalou. Byli jsme úchvatní. Až doposud Barcelona neprohrála a nebylo to o štěstí. Hráli jsme dobře a zaslouženě jsme postoupili.


Štastní příznivci klubu z Itálie

Dnes večer jste napsali krásnou stránku do historických knih. Bude tým slavit?

Myslím si, že kluci mají právo v kabině slavit, jelikož jsme opravdu věřili, že to dokážeme. Pogratuloval jsem každému z nich, ale také jsem jim sdělil, že od zítřka je to všechno o derby. Dobrou věcí na tomto týmu je, že se vždy díváme dopředu a ne dozadu. Dosáhli jsme masivního výsledku a užijeme si jej, ale je třeba pokračovat a mířit na více.

Dneska jste sáhl k nové taktice. Jak moc je tato výhra vaší zásluhou?

Jsem šťastný i za kluky, ale nebylo to formací. Rozdílem bylo naše mentální rozpoložení a agresivní přístup. Rozhodli jsme se hrát na tři útočníky velmi blízko sobě, což znamenalo, že soupeř by hrál méně ze šířky a my bychom se přes něj mohli dostávat více. Jsem velmi spokojený s touto novou formací, ale více mě zajímá způsob, jakým tým hraje. Musíme si z tohoto vzít sílu.

Pomáhají takové výsledky dostat tým na další úroveň?

Vždy musíte mířit výše, ale v lize se nám už také povedldo předvést několik skvělých výkonů. Až nyní však sklízíme ovoce naší tvrdé práce, kterou jsme předvedli. Jsem trenérem a tak můžu brát chválu stejně jako kritiku, vinu za porážky a některá nevděčná slova na sociálních médiích. Chci se však dívat dopředu.


Lupi po závěrečném hvizdu

Jak důležitý byl Patrik Schick při získávání míče zpět v záložní řadě?

Podle mého je Patrik fantastickým hráčem. V dnešním systému byl blíže Džekovi a to mu pomohlo. Když jej postavíte na hřiště, vidíte jeho kvality. Byl opravdovou hrozbou a málem dal gól. Jsem z něj nadšený, stejně jako z excelentní snahy, kterou dnes za tým předvedl.

Vypadalo to, že penaltu bude zahrávat Džeko, ale pak se objevil Daniele De Rossi.

Našimi penaltovými exekutory byli De Rossi a Nainggolan. Daniele má v zahrávání penalt více zkušeností a udělali to, co bylo třeba.

Budete dnes slavit i vy?

Musíte si udržet nadhled a profesionalismus nad hráči. Budu to slavit v tichosti domova se svými dětmi a rodinou a pak půjdeme dál. Vždy je něco lepšího k oslavě.


Eusebio Di Francesco při včerejším duelu s Barcelonou

Snil jste o tomto průběhu?

Po utkání s Fiorentinou jsem nemohl spát. Chtěl jsem tomu dát něco více, protože rozestavení 4-3-3 nefungovalo. Nevyužívali jsme šancí a museli jsme něco změnit. Jsem rád z mnoha důvodu. Hráči zastávají určitou filozofii.

Potřeboval italský fotbal takovou radost?

Je to skvělý okamžik, ale to nestačí. Tento tým musí dojít až do Kyjeva, musí se o to pokusit. Proč bychom neměli věřit tomu, že dokážeme dojít do finále? Musí to být naším cílem. Nechci se zastavit tady.

Myslíte si, že vás Barça podcenila?

Věřím v možnost napravení ztrát. Říkal jsem to i včera. Nenávidím, když se říká, že nemáme co ztratit. Samozřejmě, že bylo co ztratit a proto jsme se tak dobře na toto utkání připravili.

 

Zdroj: asroma.com, fcbarca.com, sport-english.com, uefa.com
Foto: asroma.com, sport-english.com, uefa.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.