Nadpis vypadá velice směšně, když zauvažujeme nad tím, čeho Barcelona v posledních letech dosáhla. Katalánci jsou jedním z nejúspěšnějších klubů, neboť v posledním desetiletí vyhrála 25 titulů. S šancí přidat letos další dvě do sbírky je velice snadné zapomenout na některé jejich chyby. 

Ale pří několika příležitost přecejen Barcelona v posledních letech fanoušky zklamala a ne jen proto, že z některé soutěže vypadla, ale spíše o to, jak se o své vypadnutí postarala.

5. Čtyřgólový výprask od Bilbaa

Prohrát 4:0 je potupující pro každý klub, ale vypadá to mnohem potupněji, když je to klub jako Barcelona. Po vítězství treblu v sezóně 2014/15 se očekávalo, že své neuvěřitelné výkony zopakuje Barcelona i ve španělské superpoháru, aby tak sebrala svou šestou trofej, Bilbao ale přerušilo katalánské sny. 


4. Závod o ligový titul s Atléticem

Jak často vidíte, že tým ztratí ligový titul po té, co 24 týdnu vede svou soutěž? To se přesně stalo během sezóny 2013/14, když Barcelona předala své těžké postavení na prvním místě a darovalo titul Atléticu Madrid. 

Poté, co tým vedl tabulku španělské ligy dlouhých 24 týdnů, došlo následně ke strmému pádu. Vše začalo porážkou 3:1 v San Sebastianu, následně prohrála Barcelona proti Realu Valladolid a Granadě a přišla o dva body s Getafe a Elche. I přes svůj špatný průběh měla Barcelona přece jen šanci vyhrát titul v posledním zápase sezóny na Camp Nou, shodou okolností právě proti Atléticu, se kterým soupeřila. Barcelona potřebovala vyhrát, zatímco Atléticu stačil pouze bod, Barcelona se ujala vedení ve 35. minutě po trefě Alexise, ale stihla ještě inkasovat a jelikož už poté nedokázala skórovat, bylo Atlético Madrid korunováno šampionem Španělska na Camp Nou. 


3. Šokující porážka s Internacionalem na Mistrovství světa klubů.

Evropské fotbalové ligy jsou mnohem lepší a kvalitnější, než jakékélov jiné na světě a to bez jakýchkoliv pochybností. Proto se celá koncepce klubového mistroství světa považuje za slavnostní předávání trofeje nejlepším evropským klubům.

V roce 2006 tomu tak nebylo, neboť žádný evropský tým v předchozích dvou letech nevyhrá Mistroství světa klubů nevyhrál. Ale po druhém barcelonském titulu Ligy mistrů v roce 2006 se od katalánců očekávalo, že tuto bilanci otočí. Vyhrála v semifinále, aniž by ztratila energii proti mexickému klubu América a podobný průběh se očekával i ve finále soutěže proti brazilskému klubu Internacional.

Bylo hloupé očekávat něco jinéh, než vítězství týmu, který v té době tvořil Puyol, Xavi, Iniesta, Deco a Ronaldinho. Internacional však tvrdě bojoval a proti evropským šampionům se mu podařilo v 82. minutě vsítit jediný gól. 


2. Promarněný náskok 4:1 proti Římu

Letošní sezóna probíhala velmi dobře, protože v Lize mistrů ani v La Lize nepoznala Barcelona porážku a s jistou účastí ve finále španělského poháru si nemohl Ernesto Valverde přát lepší první rok v Barceloně- až do tohoto týdne. 

Barcelona si zajistila v prvním utkání skvělý výsledek v podobě 4:1 a nikdo neočekával, že by italský tým mohl vstřelit proti jedné z nejlepších obran v celé Evropě 3 góly a žádný neinkasovat. Chyba! Italová přesně ty 3 góly potřebné pro postup vstřelily a co více? Barcelona jim to směle dovolila a ani neprostestovala. Tato rána pro všechny fanoušky je velice čerstvá a jedná se o jeden z nejpotupnějších zápasů, jaký kdy ve své historii Barcelona odehrála, protože se zařadila mezi týmy, které umožily soupeřům otočit výsledek 0:3 z prvního utkání. 

Neuvěřitelný comeback pro Řím, ale strašlivá noční můra pro Katalánce.


1. Bayern Mnichov v roce 2013

Pokud se domníváte, že porážka 4:0 proti Bilbau v předsezóním zápase byla trapná, jak by se dal nazvat semifinálový dvojzápas s Bayernem Mnichov, který skončil pro Barcelona 7:0?

Katalánský tým ukončila sezónu na prvním místě se 100 body, ale v evropské soutěži to byla obrovská hamba. Bayern uštědřil Barceloně nejhorší porážku za posledních 15 let, když v Německu dostala výprask 4:0 a v odvetě na Camp Nou o jednu branku méně. Ani v jednom utkání nefiguroval Lionel Messi, v prvním utkání spíše díky zranění, ale do druhého utkání už podle médií nezasáhl, protože nikdo v týmu nevěřil, že se dá dvojzápas proti Bayernu otočit a tak zůstal argentinský útočník pouze na lavičce. 

Bayern postoupil do finále Ligy mistrů po potupení barcelonského šampiona ve dvou zápasech 7:0 a celou soutěž nakonec i vyhrál.

Zdroj: sportskeeda.com
Foto: sportskeeda.com

Komentáře

Reekwon

9
2018-04-12 20:09:21

Pro mě pořadí asi sedí, ze ztraceného titulu proti Atléticu jsem byl sice zklamaný, ale na druhou stranu ne tolik, když jsem si představil, co všechno muselo Atlético podstoupit, aby na ten titul dosáhlo, prakticky narušilo tu dominanci Barcelony a Realu, respektive jen Barcelony :D Ale po utkáních s Bayernem jsem se opravdu styděl za to, jak hluboko Barcelona klesla a hned po něm následuje vyřazení s AS Řím, které mě bude mrzet až do konce sezóny, dokud nezačne mistrovství světa a já budu myslet na reprezentační fotbal místo toho klubového. Bohužel fanouškovství přináší i tyto bolestné chvíle a jen podle toho, jak moc tě ta prohra bolí poznáš, jak velký fanoušek jsi.

Romca

6
2018-04-12 20:42:29

Tak s Bayernem jsem trpěl jen jedno utkání, v tom druhém jsem to bral s humorem.. hlavně ta památná šibenice piqueho :D ale jinak máš pravdu, to s římem je prostě horší, než minulý rok s PSG či Juve, to byly aspoň první zápasy a letos prostě náskok 4:1..

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.