Marc Brau, Barça TV: Jaký druh Valencie očekáváte? Obvykle hraje ve formaci 4-4-2, ale proti vám už rovněž postavila tři útočníky.

Ernesto Valverde:Od Valencie očekávám stejný přístup, jako v posledním zápase. Bude taková, jako vždy. Od porážky s námi odehrála skvělou sérii, když z posledních devíti zápasů vyhrála tuším v osmi a v jednom remizovala. Hraje svým stylem, ve formaci 4-4-2 a s- pevným systémem. Díky tomu zažívá úspěšnou sezónu a nebude mít proti nám co ztratit podle mého názoru. Budou hrát venku tak, jako pokaždé. Je to tým, který má skvělý rok. Je pravdou, že Valencie v tomto ročníku nehraje v pohárové Evropě, ale v budoucnosti už tomu tak bude.

Catalunya Radio: Jak se cítí hráči? Je nálada v týmu špatná?

Ernesto Valverde:Hráči si vedou dobře, ale máte pravdu, je to obtížný moment. Jedná se o asi druhou nejtěžší situaci v této sezóně po té ze srpna. Od začátku sezónu jsme hráli dobře a pravidelně, ale pak jsme prohráli v jednomu utkání a ztratili tím šanci hrát v utkáních, které jsou pro nás velice vzrušující. Je to rovněž škoda i pro fanoušky, kteří se z toho také mohli těšit a za to jsme zodpovědní. Nyní chceme, aby přišel další zápas, jelikož pořád máme co vyhrát. Pokaždé, když si vzpomeneme na utkání s Římem, prohrajeme. Nemůžeme pořád dělat všechno a nyní je čas vyhrát v dalším zápase. Minulost nemzměníme a musíme se vrátit na správnou dráhu.

Marta Ramón, RAC1: Kolega se vás zeptal, jak se cítí hráči. Jak se cítíte vy? Jedná se o nejhorší porážku ve vaší kariéře? Myslíte si, že vaše důvěta v týmu nějakým způsobem klesla?

Ernesto Valverde:Jsem v pořádku. Rozhodně se nejedná o nejhorší moment v mé kariéře, ale určitě to nepopírám. Jsme zde všichni od toho, abychom vyhrávali - pak jsme šťastní. Když prohrajeme, musíme být jednotní ještě více.


Ernesto Valverde před novináři

Santi Valles, Cadena SER Catalunya: Byl dnešní trénink kratší, než obvykle? Viděli jsme Lea Messiho jak opouští hřiště. Jak se cítí?

Ernesto Valverde:Ano, trénink byl kratší. Lea se to - stejně jako všech ostatních - dotklo, ale chce se vrátit do hry.

Germán García, Radio Nacional: Jaké závěry jste vznesl ze zápasu s Římem? K jakým změnám sáhnete? Ovlivní úterní porážka některý z osmi zápasů, které vám zbývají do konce sezóny?

Ernesto Valverde:Byl bych rád, kdyby tým zareagoval pozitivně, jako to učinil v srpnu. Na tři dny se nám zhroutil svět, ale vrátili jsme se a šli dál. Je jasné, že jsem se k utkání s Římem vracel. Trenér vždy bere zodpovědnost. Hráč se soustředí na to, co se přímo týká jej a kouč se musí vypořádat s problémy všech, zatímco činí rozhodnutí. Nemohu teď říci, jestli bych udělal tohle nebo támhleto. Musíme myslet na to, jak zahrajeme s Valencii, než nám zápas s ní začne.

Helena Condis, Cadena COPE: Jak vysvětlíte, že tato Barça s Leem Messim, prohrála ve čtyřech z posledních pěti čtvrtfinálových dvojzápasů v Lize mistrů?

Ernesto Valverde:Fotbal je hra a Messi je jedním z hráčů, který má na svém kontě největší počet vítězství v Lize mistrů. Je velmi obtížné vyhrát tuto soutěž. Jakmile jí vyhraje jeden tým, další už nemůže. Nemůžete si dovolit jeden špatný okamžik. V úterý jsme nehráli dobře.


Ernesto Valverde na dnešní tiskové konferenci

Carles Escolán, Radio Marca: Po prohrách vždy hodně analyzujete. Co si myslíte o názoru, že jste pro Barcelonu příliš konzervativní?

Ernesto Valverde:Každý má právo analyzovat tak, jak chce. Je zřejmé, že po takové prohře, se objeví vše. Věděl jsem to už v momentě, kdy jsem podepisoval kontrakt. Když přijde takové vážné selhání po devíti měsících, je zapotřebí to snést. Každý vám řekne, že to je část mé práce a já to uznávám, nemám s tím problém.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Cítíte se obviněný za prohru s Římem?

Ernesto Valverde:Nevím. Nesleduji příliš média, ale předpokládám, že tomu tak bylo. Takové to je, když podepisujete smlouvu s týmem, jakým je Barça. Musím se s tím vypořádat. Nepřekvapuje mě to, věděl jsem, že to bude takové.

Emilio Pérez de Rosas, El Periódico: Co si myslíte o tom, že budoucí mistři Španělska, Anglie a Itálie nebudou hrát v semifinále Ligy mistrů?

Ernesto Valverde:Není to zkrátka snadné. Liga hodnotí pravidelnost. Rovněž musím poukázat na to, že hovoříme o vedoucích týmech v tabulkách, které ještě titul nevyhrály. V jeden den se vám nedaří vypořádat se soupeřem, zahrajete hůře a stojí vás to hodně. Všechny týmy, o kterých jste mluvil, s výjimkou jednoho prohrály jeden ze čtvrtfinálových duelů 0:3.


Ernesto Valverde při jednom z tréninků

Juan Jimenez, AS: Když jste přišel do Barcelony, řekl jste, že budete hrát jejím stylem. Nemyslíte si, že jste jej v utkání s Římem poněkud zradil?

Ernesto Valverde:Upřímně ne. Něco je neschopnost se vypořádat s protivníkem a něco jiného vytvářet dramatické příběhy z hororových příběhů.

Rafael Iverson, Tuttosport: Nevím, jestli jste sledoval zápas Realu s Juventusem. Myslíte si, že Italové vypadli z turnaje neprávem?

Ernesto Valverde:Taková penalta v 93. minutě ... stavím se trochu na stranu Juve. Čekal jsem na prodloužení, ve kterém mohl dát 4. gól, který by znamenal více. Všichni bychom se rozzlobili. Neviděl jsem příliš mnoho opakovaných záznamů, takže nevím, jak jasná ta penalta byla. Mělo to velký význam, ale nechci se do toho příliš zapojovat.

TV3: Myslíte si, že jedním z důvodů porážky bylo to, že jste narazili zrovna na Řím, nepříliš renomovaného protivníka?

Ernesto Valverde:Ne. Od začátku jsme věděli, že to bude obtížné. V prvním utkání jsme se pokusili vyhrát a povedlo se nám dosáhnout skóre 4:1. Ve druhém nastoupil stejný tým a Řím vsadil vše na jednu kartu. Nemohli jsme se dostat zpod tlaku. Nemyslím si, že jsme podcenili našeho protivníka a je třeba zvýraznit zásluhy Říma.

BeIN Sports: Jak zítra zareagují fanoušci na Camp Nou?

Ernesto Valverde:Bude záležet na našem přístupu. Musíme si uvědomit, že od začátku musíte dávat všechno. Chybí nám 10 bodů na titul, to je jasné. Nejsme stávajícím mistrem a před námi je 7 zápúasů a těch 10 bodů. Nemůžeme sedět doma a plakat, protože jsme prohráli jeden zápas. To je minulost. Zápas s Římem byl zklamáním, ale zítra je zapotřebí vyhrát, aby nám chybělo už jen 7 bodů. Musíme se spojit s podporou ze strany příznivců. Kdyby nám někdo v minulosti řekl, že budeme v takové ligové situaci, nikdo by tomu nevěřil. Musí na nás mít vliv to, v čem můžeme vyhrát, ne to, co jsme ztratili.

Marc Marbà, „La porteria“ na BTV: Rozumíte tomu, že úspěchy Barcelony záleží na úspěších Realu? Myslím tím to, že když Real vyhraje Ligu mistrů, vaše trofeje nebudou tak cenné.

Ernesto Valverde:Nezajímá mě to. Co na to mohu říct? Vždy nás budou srovnávat a starám se o to vyhrát všechno, co lze, aby byli fanoušci šťastní.

Jamie Easton, BeIN Sports USA: Velká část této konference je o kritice na vaší adresu. Cítíte ještě pořád podporu?

Ernesto Valverde:Ano, proč ne? Prohráli jsme jedno utkání, ale jsme motivování tím, co můžeme vyhrát. Když se budeme dívat za sebe, neuvidíme to, co je před námi.

Ricardo Rosety, BeIN Sports: Sergio Busquets je v nominaci. Cítí pořád bolest? Je povolán jen kvůli Rakitićově absenci?

Ernesto Valverde:Ano, cítí drobnou bolest, protože má malou zlomeninu na prstu na noze. Zítřejší zápas je důležitý a tak bude moci v něm hrát.

Toni Juanmarti, Sport: Je fyzická kondice týmu na takové úrovni, kterou jste očekával?

Ernesto Valverde:Ano, samozřejmě. Byl bych rád, kdyby byly prsty Busquetse a Rakitiće zdravé, ale jinak je všechno v pořádku. Po fyzické stránce jsme před poslední částí dobře připravení.

Diario Ara: Myslíte si, že Barceloně hraje v posledních letech při zápasech venku v Lize mistrů hůře?

Ernesto Valverde:To je zajímavá otázka. Máme charakteristický styl a někdy ovlivníme to, jak proti nám hrají soupeři. Nedotýká se to pouze nás. Existuje čím dál tím více řešení, které byly dříve novinkami. V minulosti to bylo jenom o nalezení volného hráče. Nyní to protivníci neumožňují a musíte hrát takovým způsobem, jaký se vám nelíbí. Dlouhé míče, druhá nahrávka, akce, ve kterých si my vedeme hůře, zatímco oni lépe. Venku je to vždy těžší, doma jsme vyhráli všechno. Jedná se o výsledek fotbalové evoluce. Protivníci nás buď zatlačí, nebo se usadí vzadu a hrají na brejky. Je třeba na to být schopný odpovědět. Musíme to zanalyzovat.

Pere Gelada, L'Esportiu: Jaké pozitivní dojmy si můžete ze zápasu proti Římu odnést?

Ernesto Valverde:Z porážek se učíme nejvíce. Vítězství nás tlačí dopředu, ale taková prohra, ve které šlo soupeři o všechno, se musí pořádně zanalyzovat. Naučíme se z toho samo sebou hodně, takové porážky to umožňují.

Jordi Blanco, ESPN: Proč hráči jako Denis, Alcácer, André Gomes, Vidal a Paulinho jsou tak často mimo soupisku? Nedůvěřujete jim? Odtud se poté objevuje kritika, že Barça nemá široký kádr.

Ernesto Valverde: „Zmínění hráči se zúčastnili zápasů v průběhu sezóny, ale v některých momentech sázím na někoho jiného. Na začátku sezóny s námi nebyl Coutinho a Dembélé a tak jsem měl více minut na rozudání. Pořád před námi leži spousta střetnutí.

FOX Sports Italia: Barça prohrála s Římem, Real s Juventusem a zítra budete čelit italskému útočníkovi Zazovi.

Ernesto Valverde:Noční můra pokračuje (smích). Italský fotbal zažil dobrý týden. Zaza je dobrým a silným fotbalistou, který nám může činit potíže. Musíme si na něj dávat pozor.

David Bernabéu, Deportes Cuatro: Média informovala o tom, že Piqué a Messi požadovali vysvětlení absence změn v utkání s Římem. Je to pravda?

Ernesto Valverde:Nemám k tomu co říct, jelikož se nic nestalo.

Josep Soldado, Atresmedia: Co můežete udělat pro to, aby byl Messi na konci seźony motivován?

Ernesto Valverde:Leo toho v této sezóně může vyhrát hodně, nejen s Barçou, ale rovněž s národním týmem. Nemusíme jej motivovat. Statistiky se mýlí a záleží jenom na tom, jaké období berete do úvahy. Za poslední rok nevyhrála Barcelona ani jeden španělský ligový titul a v rámci dekády jich vyhrála pravděpodobně nejvíce ze všech týmů.

 

 Video

Sestřih z tiskové konference Ernesta Valverdeho před domácím ligovým utkáním s Valencií (13. dubna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto. fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Romca

2
2018-04-13 20:57:44

Kdyby radši uznal, že zvolil špatnou taktiku.. už kolikátý zápas to byl, kde se bránil výsledek ale v těch ostatních to byl poločas, tu celý zápas a to není styl barcelony, tak proč ho zajímá styl říma ? barca má hrát svůj fotbal a nestarat se o to, co hrají proti nim za styl..

Smazaný uživatel

6
2018-04-13 21:52:27

Problém je ale v tom, ze to byl klíčový zápas. Nebyl to zapas v lize, kde si muzeme dovolit prohrat protože mame bodovy naskok. Taktika, rozestavení, nasazení, sestava, tempo, motivace to bylo klíčový. A na tom pohořel. Spíš vyhořel do základu

Gazdo

4
2018-04-14 08:15:43

Oh boze kecy. Je mi zle. Kde sme hrali od zaciatku sezony dobre? Preboha my neplaceme preto ze sme prehrali ani pre to ze sme vypadli z lm to sa stava a nejde to kazdy rok vyhrat normalka. Ide o to ako sa to stalo a co sa z naseho klubu stava

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.