1. poločas

Od úvodu utkání se zdálo, že porážka z Říma je stále v hlavá hráčů Barcelony, protože útočné iniciativy ujala Valencie, která okamžitě vyvíjela tlak na barcelonské obránce a dokonce nepříjemně zahrozila již ve 4. minutě, kdy ke střele napřáhl Gonzalo Guedes a ter Stegen musel předvést skvělý zákrok.

Ve 14. minutě předvedl svůj klasický náběh po levé straně Jordi Alba, ale místo typické přihrávky pod sebe zvolil střelu z úhlu, která sice byla tvrdá a nebezpečná, ale brankář Neto si s ní poradil.

O minutu později už se ale na Camp Nou mohlo slavit, protože Philippe Coutinho viděl nabíhajícího Luise Suáreze za obranu Valencie a ve správný čas mu adresoval přihrávku, kterou střelou k tyči využil Uruguayec nejlépe jako mohl.

Ve 20. minutě velice vážně chyboval ter Stegen, když pokazil přihrávku a nahrál přímo na nohu jednomu z hráčů soupeře, okamžitě inkasoval míč ve vápně volný Rodrigo a téměř nehlídaný vypálil na bránu, jenže ter Stegen co pokazil, to také sám reflexivním zákrokem napravil a míč který vyrazil se otřel o brankovou konstrukci a zamířil za branku.

Ve 24. minutě donutil Rodrigo zasáhnout německého brankáře znovu, tentokrát střela, která byla i lehce tečovaná od nohou Piquého byla mířená k pravé tyči ter Stegena, ale ten skvěle zakročil a nedovolil v prvním poločase Valencii vyrovnat.

2. poločas

Krátce po změně stran jsme se také mohli dočkat rychlého gólu. Po jednoduché přihrávce na Umtitiho francouzský obránce podklouzl a nabídl tak skvělé přečíslední pro Valencii, na konci celé akce stál úplně osamocený Rodrigo, proti kterému vyběhl ter Stegen, toho sice překonal, ale těsně před brankovou čárou ještě stihl míč odkopnout Piqué a překazil tak nějvětší šanci Valencie.

O 2 minutě později, v 52. minutě už ale gól padl a to na druhé straně po rohovém kopu si dobře našel místu Umtiti a hlavou k tyči poslal míč za záda Neta, který si na míč ještě sáhl, ale nedokázal mu už v cestě do brány zabránit.

V 59. minuě se rozhodl, že prověří brankáře Valencie i Philippe Coutinho, jeho tvrdá střela zpoza vápna ale mířila jen těsně kolem tyče.

Po hodině utkání dostal možnost zahrávat přímý volný kop Daniel Parejo a i když to bylo na střelu trochu daleko, přesto to španělský záložník zkusil a nemířil vůbec zle, jeho střela se ale do branky nevšel a skončila těsně nad horní konstrukcí brány.

Krátce po sobě měli skvělé příležitosti i Lionel Messi a Andrés Iniesta, první jmenovaný se svým zakončením zapříčinil, že šlo o skvělou příležitost, když Sergio Busquets poslal centr na hranici vápna, kde čekal Lionel Messi a krásně z první se položil do střely, jeho pokus skončil ale těsně nad brankou. Na druhou střenu Iniesta se do střely musel položit také, po centru Lionela Messiho zakončoval v pádu a dost netypicky a jeho střela se mezi tři tyče vešla, ale Neto ji stihl pokrýt.

V 86. minutě po centru z levé strany dojel střídající Ousmane Dembélé ve vápně skluzem do hráče Valencia a sudí nařídil penaltu, ke které se postavil Parejo. Pro svou střelu si vybral pravou stranu, kterou si vybral i ter Stegen a i když míč zachytil, pod jeho levým bokem lehkým tempem se míč dokutálel za čáru.

Valencie se chtěla dostat do tlaku a pokusit se alespoň vyrovnat a tak hrála již na velké riziko, toho mohl využít Denis Suárez, když Lionel Messi obržel míč do rychlého protiútoku proti jednomu obránce, toho se nakonec zbavil a pak předával přihrávku před bránu na osamoceného Denise Suáreze, jenže jeden na jednoho proti brankáři selhal. To naštěští už Barcelonu mrzet nemusel a zvítězila 2:1.

Gerard Piqué 7'
  12'  Geoffrey Kondogbia
 Luis Suárez ( Philippe Coutinho) 15'
2. poločas
 Samuel Umtiti ( Philippe Coutinho) 51'
  69' Gonçalo Guedes   Andreas Pereira
  71' Santi Mina   Luciano Vietto
  75'  Gabriel Paulista
Philippe Coutinho   Ousmane Dembélé 79'
  80' Rodrigo Moreno   Simone Zaza
Andrés Iniesta   Denis Suárez 84'
 Ousmane Dembélé 86'
  86'   Dani Parejo