O zápase

Toto utkání bylo pro nás z mnoha důvodů klíčové a k tomu bylo zapotřebí nechat na hřišti srdce a vzít iniciativu s míčem do své správy. V první řadě nám teď chybí 7 bodů na zisk ligového titulu. Zadruhé soupeř měl skvělou sérii a zažívá skvělou sezónu. Věděli jsme, že po vítězství, nám bude z osmnácti bodů stačit 7. K tomu víme, že v náš klub a jeho okolí se nyní cítí depresivně a museli jsme dostat situaci po tom, co se stalo v Lize mistrů, pod kontrolu. A proto gratuluji mým hráčům, jelikož nebylo jednoduché toho dosáhnout. Jsou to zlaté tři body a jsem za ně velmi šťastný. Hráči byli opravdu rozčarovaní z vyřazení. Na konci dne jsou herci na těchto prknech a myslím si, že publikum bylo velmi dobré a chápalo, co potřebujeme. Mám dojem, že si jsme vědomi, že jsme zklamali naše fanoušky, kteří cítili zlobu, ale musíme se dívat dopředu a neztrácet to, čeho můžeme dosáhnout.

O Philippu Coutinhovi a Ousmanovi Dembélém

Už nějakou dobu odehrává Coutinho dobré zápasy. Účastní se hry a v obranných řadách soupeře tvoří zmatení. Co se Dembélého týče, máme v něm velkou naději. Skutečnost, že způsobil penaltu neovlivní jeho možné hraní či absenci. Jsem spokojený s oběma hráči a doufám, že se vyvinou ještě více.

O ligovém rekordu

Tento týden jsem neměl hlavu na to, abych myslel na rekordy. Nevěnujeme jim příliš pozornosti. Soustředíme se na tom zvednout se po náročném týdnu. Pokud máte v týmu takové hráče, překonávání rekordů je něčím přirozeným. Je to pěkná věc, ale více důležitější je, že i nadále vyhráváme. Barça drží spoustu rekordů různých typů a uvidíme, jak dlouho nám to vydrží. Teď nás čeká další těžké utkání venku ve Vigu.

O optimismu po vyřazení z Ligy mistrů

Samozřejmě, že jsem optimista. Po vážné porážce se vždy objeví okamžik bolesti, kdy se každého dotkne to, co se stalo. Co je nyní důležité, je jakým způsobem se člověk zvedne a co udělá další den. Budete se schovávat ve svém brnění další tři týdny? Ne, zvednete se. Chceme vyhrát tento ligový ročník a velmi v to věříme. Toto je cíl, který leží před námi. A teď máme šanci vyhrát Copu del Rey, která je další trofejí, jež pro nás hodně znamená.

O mentálním hledisku

Po bolestivé prohře se musí všichni ještě více sjednotit. Vždy se o to snažíme, obzlváště v takových časech. Nebudeme podvádět. Dnes jsme hráli proti třetímu týmu v LaLize, zbývá pár utkání a málo bodů. V srpnu jsme si mysleli, že takové výsledky budou nemožné a nyní jsou realitou. Museli jsme se znovu narodit po mentální stránce.

O týmové práci

Raději bych nevyzdvihoval žádného z hráčů za jejich výkony. Každý člen kádru Barçy je schopen odvést svůj podíl pro tým. Každý se může za sebou spolehnout na tým, protože tito hráči se reprezentují na vysoké úrovni. Dnešek pro nás nebyl psychickým odpočinkem, ale čelením soupeři a objevením se na trávníku. Zápas se připsal Messimu a Iniestovi vzhledem k jejich důležitosti.


Ernesto Valverde v průběhu dnešního mače na Camp Nou

O Luisi Suárezovi

Miluji hru Luise Suáreze. Mám dojem, že já hráčem, který neustále válčí s protivníky. Ti vždy přemýšlí, odkud přijdou. Je zřejmé, že Luis udělal nějaké technické chyby, ale pokaždé se objeví v šanci .Dnes dal první gól a má schopnost zastrašovat každého, kdo na něj žárlí.

O podobnostech s loňským srpnem

Události tohoto týdne jsou podobné těm ze srpna a zápasům v Supercopě. Tehdy jsme byli všichni v rozepři. Trenér, fotbalisté, lidé odpovídající za tým, tisk ... Víme, že vše se soustředí na okamžik, ale musíte se zvednout, vzít zodpovědnost a mít vůli překonat nesnáze.

O Valencii a Marcu-Andrém ter Stegenovi

Hráli jsme proti třetímu celku tabulky. Valencia odehrává úžasný ročník. Na začátku jsem počítal s faktem, že soupeři budou vybíhat do vysokého presinku, jelikož znám Marcelina a vím, jaký typ hráčů má k dispozici. K tomu Valencia nehrála v evropských soutěžích, což jde vidět. Tým následoval cestu a vypadalo to, že postupem času roste do síly. Je pravdou, že soupeř měl šance a Marc je zastavil. Skoro se mu povedldo perfektně se vypořádat s penaltou. Je to výjimečný brankář a poslední dobou se zdá, že nejlepší příležitosti soka přicházejí po absurdních situacích. Špatná nahrávka, podklouznutí ... Po divných situacích, ve kterých obvykle máme prsty. Nicméně uznávám velké zásluhy Valencie.

O sníženém významu LaLigy

Neštve mě to, že se zmenšuje význam španělské ligy. Toto je naše riziko profesionálů. Tak to prostě je, všichni o tom víme a my trenéři jsme na to připravení.

O Andrési Iniestovi

Je poctou mít v týmu Andrése Iniestu. Nevím, jestli se jedná o jeho poslední zápasy, ale cítím se poctěný, že si mohu užívat jeho hru. Sám hráč rozhodne o své budoucnosti.

O podobnostech s loňským srpnem

Utkání s Valenciou bylo označeno v kalendáři červeně už před odvetou s Římem. Představte si, jak tomu bylo poté, co se stalo v Římě. Ještě více jsem tento duel v kalendáři zvýraznil. Bylo nezbytné učinit tento obří krok kupředu.

 

 Video

Ernesto Valverde, Andrés Iniesta, Jordi Alba a Luis Suárez po domácím ligovém zápase s Valencií (14. dubna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Martin777

3
2018-04-14 22:21:36

"Miluji hru Luise Suáreze" to je v této sezóně jediný asi. Snad se dá po MS do kupy, potrénuje a bude ve formě jako předchozích letech.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.