Luis Suárez

Valencia byla obtížným týmem, který bojuje o místo v Lize mistrů, zatímco my jsme chtěli poslední ráně vzhledem k okolnostem potvrdit to, že máme skvělou sezónu v lize. Udělali jsme další krok k cíli a bylo důležité se po emocích, které jsme cítili, vrátit zpátky na vítěznou vlnu. Zbývá málo utkání a máme velký náskok. Teď už však musíme přemýšlet nad úterním utkáním. Vyřazení z Ligy mistrů pro nás bylo velkou ránou a tak byla dnešní výhra pro nás velmi důležitá.

Cílem našeho týmu bylo dát gól. Každý si uvědomoval, že naše pocity nejsou nejlepší a k tomu jsme hráli proti soupeři, který vždy nastaví obtížné podmínky. Musíme si být vědomí toho, že nám pořád zbývá odehrát těžké zápasy, například ten úterní s Vigem.

Myslím si, že rekordy jsou od toho, aby se překonávaly. Bylo normální, že poté, co se stalo v Lize mistrů, byli fanoušci naštvaní stejně jako my. Jsme ti první, kteří to uznají a odpověď fanoušků se nesla v dobrém uznání ligové sezóny, kterou zažíváme a má velkou hodnotu. Nyní se zdá, že triumf v lize nebude mít cenu.


Luis Suárez při pozápasovém interview

Philippe Coutinho

Podle mého názoru je Messi nejlepším na světě a je mi ctí hrát po jeho boku. Byl to velmi obtížný týden pro všechny z nás vzhledem k tomu, co se stalo v Lize mistrů. Chtěli jsme postoupit do semifinále a pak vyhrát trofej, ale nyní musíme pokračovat v naší práci, protože se zúčastňujeme dvou dalších soutěží, ve kterých máme šanci na zisk trofeje. Musíme se dívat dopředu a dnes jsme dosáhli velmi důležitého vítězství, které nás udržuje na cestě za naším cílem.

Konám svou práci krok za krokem a snažím se na hřišti cítit lépe. Vždy tvrdím, že se zde hraje odlišným stylem a musím se těmto aspektům přizpůsobit v mém herním stylu. Tvrdě pracuji, abych toho byl schopen. Každý den nabývám více důvěry, lépe se poznávám s ostatními na hřišti a časem bude všechno lepší.

Jsem součástí týmu a také jsem chtěl vyhrát v Lize mistrů. Fakt, že jsem nemohl v jejich zápasech nastoupit, nehrál roli. Všichni jsme to cítili. Byl to těžký týden a musíme se dívat dopřadu a být silní.


Philippe Coutinho v souboji se Santim Minou

Jordi Alba

Jsme blíže a blíže k titulu. Pořád zbývají body k získání, ale je zřejmě, že každým krokem kupředu se náš cíl blíží. Je velmi důležité dosáhnout triumfu v LaLize, kde je důležitá pravidelnost v průběhu roku. Tým neprohrál v jediném zápase, ale hodně nás budou stát ty zbývajících, kde budeme hrát o titul. Jsme na nejlepší cestě, abychom toho dosáhli.

Náš trenér odvádí velmi dobrou práci. V obranné hře se v LaLize prezentujeme velmi dobře a musíme jít i nadále po této cestě. Je zapotřebí navýšit náš náskok a čím déle zůstaneme neporažení, tím lépe.

Pořád jsme naštvaní z událostí v Lize mistrů. Bylo to složité a není jednoduché na na zapomenout. Pravdou je, že ve fotbale vás může porazit každý tým. Byl to špatný zápas pro každého z nás, nikdo nehrál dobře a rival nad námi dominoval ve všech herních aspektech.

Je zřejmé, že selhání s Římem pro nás bylo velkou ránou, ale bojujeme o ligový titul, který je rovněž velmi důležitý. Dnes jsme čelili skvělému soupeři, který se prezentoval velmi dobře. Chci poděkovat fanouškům za jejich úsilí. Je dobré, když nás povzbuzují při takto delikátních momentech, jako dnes. S podporou našich příznivců se vše stává jednodušším. Bylo důležité mít tuto pomoc od nich.

Důležitost doublu se nemsí zpochybňovat, jelikož je velmi těžké jej dosáhnout. Měli jsme tuším tři a je třeba vzít v potaz, že by se tak jednalo o čtvrtý v historii, takže v minulosti to byla pro týmy rarita. Je logické, že jsme zklamaní, ale musíme pokračovat touto cestou. Chápu to a my jsme ti první, kdo to přizná. Každý tým chce získávat trofeje, ale není to snadné. Musíme jít dál a doufat, že to zvládneme.


Jordi Alba při svém pokusu proti Netovi

Andrés Iniesta

Vím, jaké rozhodnutí ohledně mé budoucnosti udělám a až to budu muset oznámit, udělám to. První klubu, pak trenérovi a pak všem ostatním. A každý si může tyto slova převzít po svém. Mám velkou podporu ze strany fanoušků a tu jsem měl vždy. Není to něco, co by změnilo mé rozhodnutí. Jsem vděčný. Sledovali mě po tolik let, je to tu můj domov a i dnes si vzpomínám na to, jak mě podporovali od začátků. Jsou si vědomí toho, že to byl těžký zápas ve všech ohledech a jejich podpora od první minuty byla klíčová a nebzbytná. Teď jsme ještě blíže lize.

Nehráli jsme tak, jak po nás vyžadovala situace na hřišti. Nebyl to zápas, po kterém jsme měli vypadnout. Byla to velká rána a spousta věcí se nepodařila. Oni neměli co ztrati a my nevěděli, jak se přizpůsobit hře. Staly se nevysvětlitelné věci, stejně jako při našem obratu proti PSG v minulém ročníku.

Dnes to byl velmi důležitý zápas po prohže v tom posledním. Není jednoduché po emoční stránce jít do takového zápasu, ale my jsme to udělali. Máme o zápas méně a jsme tomu blíže.


Jsou to poslední momenty Dona Andrése na hřišti Camp Nou?

 

 Video

Ernesto Valverde, Andrés Iniesta, Jordi Alba a Luis Suárez po domácím ligovém zápase s Valencií (14. dubna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Venca92

top komentář
13
2018-04-14 23:10:25

To co Andres rika hodne naznacuje jeho odchod.. jestli to tak citi, asi je to spravne. Akorat prosim aby se klub vzbudil a nechal v Acku Alenu a Sampera. Cucurella za dalsi rok, to Albovi bude 30

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.